Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дертове с болтове


Guest maxrpm@skodaclub

Recommended Posts

Естествено, че има начин. по трудно тръгват болтовете от към изпускателния колектор по обясними причини. Подозирам, че се мъчиш с някакъв неподходящ инструмент. За болтовете на главата ти трябва тресчотка на 1/2".

 

Защо искаш да сменяш гарнитурата? Имам чувството, че щом запецваш на такива елементарни моменти няма да я свършиш добре работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи свалих главата смених гарнитурата, но искам да питам, за повдигачите на клапаните, след като ги извадих после само ги слагам в дупките и подпирам кобилиците така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затворих го, някой болтове един от големите и един от тея с лимбусите се завиха трудно, мисля че е заради това че в резбата на блока имаше боклуци, да се надяваме че като ги стегна утре други ден болтовете, повече няма да ги отвивам, защото имат живот за около 5-6 отвивания. Чудно ми стана защо се разцентроваха клапаните като не съм смъквал главата ама карай, и това ще се науча как става 8) Гарнитурата е THERMAL със силиконови черти и не съм и слагал силикон, методи ми каза зимата като я купувах че не се слага, да се надяваме че е прав щото като се развали резбата в блока, незнам как ще я оправям. Тея чехи пък не можаха ли да направят блока стоманен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така, какво стана, свалих главата минах всичко с мечек 10 по големите стружки и боклуци останаха по мечека и ги избърсах но малка част влязоха при повдигачите, затова мисля да сипя старото си масло и да го запаля зя 30мин после да сипя новото масло с новия филтър, засега притегнах малко болтовете да хване силикона, и утре други ден ще ги затегна, а клапаните ще ги регулирам после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не, че ние знаем кой е Даниел Николков... и не че ни интересува де :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи се магнитна пробка за маслото. По този начин всякакви такива стружки се събират върху пробката ;)

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.