Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВЪПРОС КЪМ Mishelle


Guest PaVel BaSS

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙ РАЗБРАХ ЧЕ СИ ИМАЛ ЯКА МУЗИЧКА В ШКОДАЧКАТА. Аз сега се мъча да направя нещо ново,но би ли качил някоя снимка на твоята да се ориентирам как да разположа баса моля те.ади до нови срещи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DATA.BG/Търсачка/BASS BOX PRO/Install

new project/Вкарваш параметрите на говорителя и ти смята кутията.

Преди това трябва да имаш ясна представа какво искаш-затворен обем, басрефлекс, бандпас от 4-ти ред или бандпас от 6-ти ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунда не е як. Просто е приличен. Има какво да се прави по него, но просто нямам време. Имах тука някъде снимки, ама те са на стария вариант. т.е. не са актуални вече. От известно време съм с upgrade. Ще снимам когато ми остане време и ще постна щом ти е мерак. Ама след някой и друг месец и това няма да е актуално вече :) Намислил съм нещо, т.е. вече съм го измислил, ма време няма...

Anticop - ако авто говорителя е марков нямаш нужда от софтуер за смятане на обеми. В спецификацията на говорителя си има всичко - боксовете за които е предвиден (обема и формата им), както и монтажното полжение на говорителя. Специаллно за 120-ката обаче тази информация върши работа само наполовина ако ще тикнеш бокса зад седалките. За 12 инчов говорител досега не съм срещнал бокс, чиито размери да му позволят да влезне зад седалките. Затова аз съм видоизменил леко формата на кутията, но съм спазил литрите. Иначе без да преправяш няма как да "свирне" една 120-ка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф

Мишел, параметрите на говорителя са дадени, също така и боксовете, но тези кутии са сметнати по параметрите дадени от производителя.Само че след 48 часово раздвижване със някакъв суип сигнал говорителя си променя параметрите.И ако държиш да стане добре 1-во го раздвижваш, 2-ро му смяташ параметрите наново и 3-то смяташ кутията по новите параметри.Кутията може да бъде сметната като размер, че пак да е зад седалките, но трябва да не се изменя обема сметнат от програмата.като промениш дължината на 2 от страните, 3 и 4-тата се променят сами по сметнатия обем.Естествено човек трябва да се съобрази с някой основни правила в електроакустиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той и да не я оразмерява... какво да ти кажа, музиката му беше нереално нечовешки изродска, като я чух пролетта!! По думите на Радо в момента била 4 пъти по - мощна, което означава, че Пуснеш ли нещо на Pro - pain или Bolt Thrower просто в буквалния смисъл това ще ти са последните парчета който си чул, а ако имаш неблагоразумието да плейнеш нещо от Pimp my bass просто ще си подскачаш неволно от седалката, пък може и някой джам да отиде :)

 

Юли човече, децата ти като пораснат, ще ползват колата ти само за купони :D всеки носи по литър бензин, пали се за ток и цяла нощ се куфее на 3кв.м :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Antikop - не се засягай, ама не ми трябва програма за смятане на обема на кутията. Мога да си го сметна и сам :) Предполагам не професионално, но достатъчно удачно. От друга страна също така нямам нужда от предварителното раздвижване на говорителя, за което говориш. Убеден съм, че разликата в свиренето няма да е толкова осезаема, защото ако беше - това щеше да е упоменато от производителя. Но дори и да бъркам, на мен целта ми не е да изстискам максималното от говорител/кутия. Когато саунда започне да ми се струва слаб, т.е. като свикна с него ми е далеч по ефективно като решение да си купя по-мощен говорител и усилвател.

И да не забравя - замислял ли си се, че ако искаш да вкараш 12" говорител в кутия зад седалките на 120-ка, кутията трябва да има не 4, а 5 страни :mrgreen:

Maxrpm - ти такава четка ми хвърли, че чак гот ми стана :) Благодарско. За децата - прав си, ама да допълня - ще куфеят наравно с татко си 8) А за бензина - какво да кажа - в момента започна почти 14/100 да ми харчи с това негасене и въпреки това до месец-два пак ще взимам нов акумулатор :mrgreen: Та във връзка с това предполагам, че ако имам време скоро ще правя 2-ро захранване с още едно аку... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ все пак ама аз няма да имам вече облегалки ами ще имам bass mother fucker bass и вече всичко е почти готово ама трябва да направя бас рефлектори да слжа вата да сменя средите да продам усилвателя и да си купя нещо по яко и направо ще стане yacco :lol: ади момци като се съберем ще чувате за ко стаа вапросс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишел, по никакъв начин не съм искал да те обидя, камо ли да коментирам твоята музика.Най малкото, защото не съм я чувал. Просто казвам как се прави.Знаеш още от преди 3 години и половина, че се занимавам непрофесионално с такива неща.От близо година се занимавам(да кажем)професионално.Имам си ателие със всички необходими инструменти и т.н.

Но аз не съм фен на силната музика в кола и много рядко я усилвам.Във багажника имам СЪБ с 2 10", 17 см във вратите, 2 пищялки на таблото и една умряла MP3-ка. Дори това в багажника се продава, за да сложа нещо по-малко че ми заема ценно място.

 

 

Поздрави Иван !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей' сега пък ти :) Толкова ли кофти се изказах :oops: Не бре човек, ти хич не си ме обидил бре. Аз друго имах впредвид. Не си заслужава да изчилсявам нещата така, че да изстискам максималното от кутия-бас-усилвател по простата причина, че като послушам това дето съм сътвори, след 5-6 месеца вече ми е слабо и бягам да правя upgrade, т.е. купувам нов бас, нов усилвател и т.н. За момента истината е, че относно баса съм се кротнал малко, все още е добре. Но сега трябва да взимам нов усилвател за високи и среди, че от силен бас те на моменти се губят. Лошото е, че в момента имам яко работа и нямам кога да се занимавам, а ми е мерак.

Знам, че се занимаваш с озвучаване :) Даже съм чувал :) Сега ми идва идеята, щом ги чаткаш нещата - след месец-два, когато предвиждам да съм по-свободен, мога да дойда, да чуеш и да кажеш как да подобря саунда. В крайна сметка съвет от човек, който наистина разбира би ми бил от полза. А и усещам, че това ще е последния upgrade, преди да правя колата двуместна :mrgreen: Защото кутията отзад вече е на ръба на възможностите си :oops: Ама преди това ще се поизкърпим, ще лъснем с нова боичка, пък и други яки работи сме замислили с Кака :lol: Ако искаш, пусни на ЛС едно телефонче да ти дрънна някой ден :)

PaVeL BaSS - щом няма да имаш облегалки, няма и какво интересно да видиш при мен :) Т.е. явно няма сми от снимки. Ама ти като приключиш, сложи нещо да се порадваме и ние :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми, добре си ми дошъл.Тъкмо ще пийнем някоя друга биричка.Ако е след месец, два ще имаш възможноста да чуеш и някой екзотични конструкции като Transmision Line(предавателна линия) и рупор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става, когато поискаш да сложиш 2 12" говорителя в кутия заемаща целия обем зад седалките и формата на така наречения багажник ? Понеже аз съм замислил нещо такова и ми е интересно дали някой е експириментирал с такива говорители ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, обаче не със всеки говорител.Може да се получи с 2х 12" Peerless в 20 литра обем на говорител в затворен обем. Обаче имай предвид че трябва да са в отделен обем, за да не се получи т.нар. 'дефазиране'.Или 2 кутии по 20 литра всяка или 1, но разделена с преграда.Обаче имай предвид че този говорител е към 380 лв. бройката.

 

Това е говорителя: http://www.tymphany.com/datasheet/printview.php?id=47

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.