Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Загряват ли ви джантите


Guest

Recommended Posts

Пичове, хайде ако който е със 105/120 с нови накладки, да каже дали му загряват джантите след 15-20 км каране, защото на PV му загряват точно колкото мойте и 2те предни джанти греят еднакво и казва че е нормално, а и след толкова много ремонти и аз почвам мисля че е нормално, щом и неговине греят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може и да не загряват толкова, ако караш по магистрала със 100 км/ч без да натискаш спирачките, но в София през 40 м светофар или друго препятствие, няма как да не загряват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз затова искам някой да види дали и неговите загряват, защото PV ако си свалиш предна джанта, ще видиш че не се върти свободно. Извинявай а как се казваш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурния тест е да караш поне 20 мин без спирачка и да спреш по инерция (с минимално използване на спирачката). Тогава, вече може да говорим за греене на джантите, особено предните. Но по принцип и при нормално градско каране (без спортни изпълнения от типа "газ-спирачки") не е нормално да грее джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пък не греят, особено след ремонта на спирачната помпа са перфектни. Накладките ми са на 3-4К :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да си раздвижиш спирачните цилиндърчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната ми гума наистина задържа малко, чат-пат я свалям да видя кво става. Нека всеки си ги провери след 10-15 км каране из София в тая жега, да видим. Струва ми се, че може моите наистина да греят малко повече от нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апаратите на дисковите спирачки се връщат инерционно като се завърти диска и нормално стоят много близко , което води до леко потъркване , което от своя страна води до лекото загряване т.е. дори и да не пипате спирачките пак ще има някакво леко загряване , но не такова , че да неможе да се пипат джантите де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не си познавам колата и не че не бях убеден в резултата, защото съм го правил този опит. Но сега след предложението на PV направих отново тест и резултата е - джантата се е позатоплила минимално, но това не е от минималното търкане на накладките както казва The Best Forman, а според мен си е от нагряването на гумата по горещия асфалт. Защото гумата беше топла, а джантата по-студена от нея. Не мисля, че почти никаквото търкане на накладките би загряло джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално е да греят спирачките. Все пак по законите на физиката топлината в спирачките е равна на загубената кинетична енергия при спирането на колата, а тя не е никак малка!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да загряват джантите при нормално каране. Дори с нови накладки и дискове не са ми загрявали. Допустимо е само в пълвите 50тина км примерно не повече. Така като ви слушам имам чувството, че ако тръгнете да се спускате от Железница към София ще ви се запалят спирачките. На мен само при такива спускания с често натискане на спирачките леко се загряват джантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтоянието между диска и накладката е 0,1мм. При мен мина известно време докато спрат да се търкат тоест да се наместят. Цялата спирачна система ми е нова. За градско каране е нормално да загреят малко. Ако невярвате направете следният опит които направих аз издебнете някаква кола без значение марка, модел и така нататак и пипнете джантата ще видите че е топла ако спирачките задържат можете спокоино да пържите яица върху тях и пипането ще е доста болезнено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вики, като се движиш с по-висока скорост (извънградско) те се охлаждат джантите от въздуха. А в града това е невъзможно - набереш 60-70 най-много, движиш се 20-30 сек. максимум с тая скорост до следващия светофар и така нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.