Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко е най-високата скорост която сте развивали ?


hanoi

Recommended Posts

Жалко колега. Не можеш ли да отстраниш този неприятен проблем.
Неприятния проблем се държи на 8 болта, викат му двигател, а и на мб то скоростите са му къси
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • Krankenstein

    6

  • biser.or

    6

  • todor_velikov

    5

Най-много писали в темата

130 km/h със Шкода 1000МВ

Колегата е написал друго обаче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя колега колата му е луда и той е ненормален, не знам какво и е правил, обаче набира по добре от моята 120ка, вярно че по срещи я маже със силикон, ама много върви. Даже аз се очудих.

 

Извинявам се че спамя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

достигна заветната скорост от 100... градуса

 

:mrgreen: Споко Росе, и Зденка държеше 100 постоянно. Следващия път - водната помпа с 8 лопатки, и този път да слушаш съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rsk,

 

Мойта 100S ги правеше същите номера. Има няколко решения:

 

1) Слагаш въздухозборници като на зас. Правят се от ламарина без проблем.

2) Взимаш две отверки и един ластик за багаж. Отваряш задния капак и пъхаш отверките в две дупки в задната маска (поне на 100S имаше в двата края). Закачаш ластика на задната брона а средната му част я овиваш около механизма за затваряне на капака (в/у самия капак - този с пружината). Така отверките ти осигуряват отвор от 7-8cm през който да поизлиза горещия въздух. На 100S това помагаше.

3) Намираш си перка "тропическо изпълнение". Тя е с едно витло повече и помага.

4) Слагаш по-голям радиатор. Познат беше сложил от пежо 404....

 

В крайна сметка, както вече писах, тук чехите са се изложили. На четвърта оборотите са малко а термичното натоварване високо. По тази причина не достига охлаждане и грее. Не случайно на 105/120 вече е изнесен отпред...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измислих го !!! :):P Тъй като МВ то има много готина муцуна не върви да се дупчи, нито пък ще и отива оная мрежа за 12 кинта дето е в автоманията, не става и да се сложи въздухосборник на капака, като на Impreza та STI щото не е 200 коня и всички ще и се смеят :lol: ,но пък двигателя е малък и има доколкото си спомням доста място отзад, разкарва се радиатора с ремъка, и на негово място два 120кови радиатора 1вия с немския датчик 80-85 втория със френския 85-92 тва е за да може зимата да върти само един, и се получава много SWEEEET при повечко пари може да се сложат от фиат типо радиатори, те са по тънки и перките са им изцяло пластмасови. 1.4 бензиновия мотор бачка на 80С така че сигурно има избор за датчици и за него, малко работа с телоподаващото за изработка на рамки иии вече е изрудясала кола Intercooler ;) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140км/ч на Цариградско шосе с 120ка. При тази скорост не си чувах и мислите и ме хвана шубе да не се разпилея по пътя. С повече от 100-110 не карам тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Рапида 130 който карах преди съм вдигал 165км/ч, а на Фелицията 1.3 MPI на бензин съм вдигал до 185км/ч , на газ - 165км/ч . И в трите случая е можело още , но е щяло да е безрасъдство от моя страна, защото евентуално спиране на спирачки с гуми 175/70/13 от тези скорости е малко трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

достигна заветната скорост от 100... градуса

 

:mrgreen: Споко Росе, и Зденка държеше 100 постоянно. Следващия път - водната помпа с 8 лопатки, и този път да слушаш съветите!

 

не знам, те повечето на брой лопатки са направени за задномоторните шкоди с преден радиатор и 12 л. течност с цел по-добрата и циркулация. Аз все пак съм сложил на моята помпа турбинка с по-големите лопатки, а не от 100С...

Може да се пробва и с по-малки ремъчни шайби на водната помпа и на перката, би трябвало да има ефект при мотор с чугунена глава, но при 135/136 мотор няма спасение, дори с 2 радиатора да си отзад, както предлага Махрпм, или с 2 перки на единия - проверено!

Интересно ще е ако може да направите на Зденка тест с такъв мотор, дали няма да успеете да решите някак проблема принципно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Ами мойта кочина май бие рекордите, като изключим този на Хашек.

Колата е Шкода Фелиция 1.3 карбуратор -195 км/ч.

Скороста не съм я вдигал аз, а мой приятел.Не съм толкова луд.Аз лично повече от 160-170 не и вдигам.

Та историята е следната: Най-добрия ми приятел ми се обажда една сутрин и ме моли да му дам колата да отиде до кулата.Аз му викам добре(естествено си мисля че ще ходи някъде до семинарията)Отивам на работа,.......връщам се.Вечерта ми връща колата и ми казва че е бил ходил до кулата (Гърция).Питах го да не е юркал колата-той ми каза че повече от 160 не е вдигал.И чак след една година разбрах от другия ми най-добър приятел(бил е с него), че не били 160, а 195.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

115 с баба Шкода на магистрала Тракия , иначе най-високата, която съм вдигал е това лято по магистралата след Девня в посока Варна с служебната Октавия 1,6 на един приятел от Варна - 160/165.Повече ме беше страх, пък и си знам още скромните способности като шофьор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100C-а си му правех редовно 130 на магистралата едно време - значи 1000-МБ - може.

Странното е, че на Формана сега не съм вдигал повече от 135 - става нестабилна....а и вибрации се появяват. Хиляда пъти ги правих тия джанти - и пак....кара 2 седмици и пак вибрации... а уж гледам да не влизам в дупки много много..... ама това е тема дето е.... егати мъката :((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вдигал 235-237 със Фабията с хора вътре на магистралата(Варна-Слънчево участъка)Експерименти друг път за МАКС скорост не съм правил!Иначе с 200 си карам съвсем спокойно ако има някои друг нахалник на пътя!

Максимално съм карал с 260 Пасата на сестра ми(1.8 Т-150к.с.)в златните му години!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по това, което чета до тук разбирам, че наклона помага много :)

 

От собствен опит - с 120ката ми до към 145 км/ч на 13ки -

до към 155 км/ч на 15 ки , говориме за газ.

 

Повече от това...двг. може би може, но не и със стандартната ск. кутия.

:roll:

 

А иначе съм имал рискови ситуации доста и вече не бързам толкова - 110 -120 макс по магисталите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

160 км./ч. с Форд Сиера 2,0.Чудя се къде ми е бил акълът.Ех,години луди-млади :P !

Кралицата не съм я тествала.Други са ми приоритетите вече и едва ли ще подобря собствения си рекорд някога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

148 км/ч със Шкода 120L на "летището" между Дупница и Благоевград. Пред мен и вдясно от мен имаше други автомобили, които ми попречиха да премина границата от 150 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със 120-ката по километраж - 160км/ч , че даже ускоряваше още и после си ги държеше. Това изпълнение съм го правил няколко пъти по магистралата София - Ябланица.

със Фаворита - 160-170км/ч на километраж пак по същия участък.

То винаги е било в случаите като се прибирам от София към Варна :)

 

 

ПП то и на мен с 120-ката ми се е случвало както си карам със 150км/ч и някви селяни явно с мисълта ква е таз талига и се изнася в лява лента да изпреварва и като му надуя клаксона отзад щото как да спра с 150 ;) и излитам пак покрай тях :mrgreen:

общо взето луда работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 с октавия 1.9 тди но вие не пробвайте че може и да няма на кой да се похвалите след това. а със 120 -ката съм вдигал 130 градуса... опаааа .... километра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно,чета тук за фелиция 1.3 карбуратори,инжекции и т.н. ,които са развивали 160км и нагоре...дори някой беше написал 195км...........а моята е 1.6/75к.с. и повече от 160км не вдига,смо с наклон 170км??!!Защо така....???

цифрите за рапида ми са абсолютно същите :lol:

Иначе фелацията страхотно се изпъва и които са с 1.3 мога да ги успокоя...не може да вървят до това чудо! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.