Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

мирис на газ в купето


shotik

Recommended Posts

агу на колата ми е от 1г 3м и до юни нямах проблем,но от тогава започна да мирише в купето на газ или изгорели газове.ходих в 3 сервиза,правиха диагностика на мотора на газ на компютърен стенд,разглобяваха изпарителя на първия,на втория с пяна търсиха пропуски но не намериха,на третия ми смениха тръбата за зареждане и отваряха пълнителния вентил и пак ,особено кога е по топло се усеща мирис.формана го карах в сервизи защото мислех че не правя нещо както трябва,похарчих към 50-60 лв.в нито един от сервизите нямаха тестер за откриване на оттечки на газ.такъв уред съм виждал когато узаконявах агу на вартбурга който имах,но човека е напуснал и не мога да го намеря.мисля че 8 /100 газ смесено каране е добър разход и не е от обогатена горивна смес да мирише.чакам практически съвети какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В друг форум бях писал по-подробно но...

 

Накратко. При мен имаше подобен проблем. Оказа се скъсана тръба от бутилката до изпарителя. Беше прекъсната точно на излизане от купето (колата беше Vectra A, бутилката на мястото на резервната гума). Ходих на газаджий и с тестера никъде не откриха проблема. Аз си го открих с шише с вода и веро и мажене навсякъде. Та пълниш едно шише с вода и веро до средата. Отгоре слагаш капачка с малка дупка (под 1мм). Разтърсваш и стискаш. Изкарваш пяна и мажеш всички свръзки и МАРКУЧИ! Ако някъде излезе мехур значи си намерил проблема. Ако не размърдваш бутилката и пак. Ако и това не помогне повтаряш операцията с изпарителя. Ако не намериш проблем значи самия изпарител нещо се омотва...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бутилката съм я свалял и цялата съм я топил във вода,така както е заредена с 15 л газ.тръбата от бутълката до вентила като изсмуча с уста въздуха повече от минута вакуума се задържа,но отзад като покарам и отворя капака мирише.с пеня съм проверил всяка връзка и никъде няма мехурчета.вчера разглобвах и ауспуха и сменявах графитен пръстен на снадка на тръбите.

следващото ще е да видя дали от отдушна тръба на резервоара е здрава или ако е скъсана да влизат пари от бензина и да се заблуждавам че е газ.

също мисля да сменя изпарителя и да пробвам с друг,като първо ще го разглобя да видя и мембраните.ще сменя и плочката за газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам - при мен проблема беше от скъсана тръба. При монтажа не бяха оставили достатъчно "ухо" и тръбата която е от бутилката до изпарителя се беше скъсала. Понеже скъсването беше точно на сгъвка (както може и да се очаква) при нормално положение не изпускаше. Просто като се кара или се раздруса колата изпускаше по малко. Та идеята ми е да си провериш самите тръби преди да се набуташ за смяна на всичко останало.

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.