Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко точно масло събират скоростите?


The Best Forman

Recommended Posts

Миналата събота разхлупих скоростите / за презалепване на корпусите / и от тях изтече около 2,3 л. , после докато ги миех изтече още към 200 мл. , а няколко месеца непрекъснато имаше капки по диференциала и отделно от доста време тече семеринга на опашката. След като налях източените 2,3 - 2,4 л. не стигна до белега и скоростите почват да включват като хората след няколко километра каране. Та се чудя тез 2,4 л. които ги дават при смяна дали е общото количество на скоростите или е без маслото , което остава в скоростите или по друг начин казано дали да доливам още малко или да си карам така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец сменях маслото в скоростите,около 2,5 л. е при мен.

Ходих на ул."Букет"№18(в района на стадион "Славия" се намира),тел. 855-88-19.Момчетата са съвестни,имат необходимата апаратура,работят с различни марки масла.Аз сложих Кастрол.Мисля,че не е проблем да им се обадиш и да ги питаш какво трябва да е количеството при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими , тва е грешка от твоя страна или проява на прекалено съвестен собственик ;) По предписание от АутоДата -та на моите скорости трябва да е 80W , а навсякъде предлагат 75W90 за Фаворит / Форман и аз като теб го смених на сляпо и резултата беше плачевен - зимата при -20 трябваше да обиколя квартала на 1 ва доде се сгрее маслото ... смених го бързо , бързо със 75W80 / на Опел /и се оправиха нещата .

За твоита Фелиция АутоДата -та казва , че е 75W90 синтетично масло и ако усетиш същия проблем зимата , значи си олекнала с още 100 на лева за нови 3 литра ;)

Мисълта ми е друга ... при двигателя като се сменя маслото се наливат 4,5 л. , но в него има останали към 300 гр. по магистрали и всевъзможни дупки , но като се разглоби за ремонт след туй събира поне 4,7 - 4,8 л. и се чудя дали и при скоростите няма такава врътка ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими, не "мъжът", а "мъжа" - винителен падеж, все пак :mrgreen:

 

Докторе, 75W80 е полусинтетика и не би следвало да спича, а дори напротив - зимата трябва да е по-харно. Мойто е АС Делко и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими, не "мъжът", а "мъжа" - винителен падеж, все пак :mrgreen:

 

Да прав си,но имах друга работа в момента и не го проверих,а не знам как да влизам м писанията си и да правя корекции.

И все пак дали съм сгрешила не разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими, грешка е, но все пак не си говорителка по някоя от националните телевизии - там слагат пълния член за авторитет: "С писмо на ПрезидентЪТ..." :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..с риск да изместя малко темата и да ми се скарате - Боянски, винителниЯТ падеж няма нищо общо в случая - просто "мъжа" в случая не е подлог в изречението, затова се членува с непълен член. :D:lol::D падежните окончания влияят само на обстоятелствата и причастията, но не и на подлозите, които са ЪТ и ЯТ за мъжки род, независимо какво би било окончанието в падеж, когато думата е друга част от изречението, различна от подлог.

...това като продължение на една друга тема относно нивото на правописа във форумите, която BOZZZI и mimi обсъждахте :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега малко по-сериозно по повод скоростите - понякога - вчера на дъжда пак ми направи впечатление - скоростите ми влизат малко трудно. понякога обаче превключвам като в масло. не разбирам грам, но си мисля, че трябва да долея някакво масло. някой може ли да ми каже как да проверя и дали изобщо е от това или просто нещо се е поизносило? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква ти е колата , но на Фаворит/Форман и Фелиция с 1,3 мотор нивото на маслото се проверява като се свали привода на жилото на километража и според книгата , която я има сканирана и качена в дата та нивото на маслото трябва да достига 4 мм. от ръба на колелото на привода , но това със сигурност не са 2,4 литра . Както писах по - горе сипал съм поне 2,3 литра и въобще не е се показа на въпросната мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фелиция 1,3 ми е колата и ще се опитам да проверя сам..ако не успея, ще викам за помощ! мерси за съвета! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем със скоростите, който вероятно е предизвикан от маслото - като постои повече от седмица-две без да се кара после едвам се включват скоростите, почти блокират и то през лятото! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го смениш и ако не се оправи ша го мислим или като я запалиш след по - дълго седене да я изчакаш 5 мин. да се поразджурка и тогава да видиш как е ... може да се утаява и първичния вал да остава без масло ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими, не "мъжът", а "мъжа" - винителен падеж, все пак :mrgreen:

 

Да прав си,но имах друга работа в момента и не го проверих,а не знам как да влизам м писанията си и да правя корекции.

И все пак дали съм сгрешила не разбрах.

Боци,питах за маслото,не за "члена".

Мерси на Владо за намесата.

Администраторите да сложат един бутон "Проверка правопис",че да спрем да си чешем езиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АутоДата та съветва на 3 години маслото в скоростите да се сменя , тъй че не си сбъркала ... дано майсторите да са сипали правилното масло т.к. е сериозна разликата между минерално масло и синтетика / което е за твоита кола / , но това се разбира зимата ;)

За сега карай и си пей !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Количеството масло в предавателната кутия е 2,4 л , но при източване от пробката изтичат максимално 2,2 л . При разглобяване на предавателната кутия могат да се източат и останалите 0,200 л. Маслото остава в една кухина където е лоста с вилките и м-ма срещу случайно вкл. на задна предавка от пета предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.