Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вата


Fabia vRS

Recommended Posts

Колеги ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен. Та значи трябва ми вата за бас каса обаче не знам каква трябва да е точно, а и най вече къде се продава. Ако кажете откъде може да се купи ще е много добре защото обиколих бая места и никъде няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не знае6 ли някоя фирма дето правят бохове едно друго,там не може да няма,в русе даже в магазините за басове и усилватели се продава вата

и маи беше 2 лв на метър квадратен или нещо от рода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уфф ми нз 4овек в софия къде може се провери,а е хубаво да се сложи вата щото уплътнява звука на бокса,дано някои ти помогне не може една вата смотана да не може се намери баси простотията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в тапицерски магазинчета/цехове някъде из центъра, примерно "Раковска", ама преди това направи справка с Гугъл. Също така ако имаш познат в мебелен магазин - повечето мебели са опаковани в подходяща за теб материя. Във фирмите, дето правят боксове, наистина са стиснати - ей сега звъннах в Марни...

Голяма мъка е с тази вата из София. На първия бас я купих от Марни. Ама за втория съм обиколил центъра и никъде не намерих. Извадих късмет - едно приятелче си смени мебелите с нови и намазах :)

Чувал съм, че старите "парцалени" дюшеци били пълни точно с подобна материя. Ако имаш някъде такъв изостанал - разпори го :)

Успех и ако наистина намериш - свиркай от де, че е кът тази ваточка :)

 

P.S.: Ще пораздуеш ли малко защо ти трябва, т.е. по-скоро какво си намислил/реализирал :) За колата ли е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колата е. Попринцип всичко е готово и монтирано, но бокса е без вата. Той и така свири обаче искам малко да се омекоти звука, а знам че това се постига с вата и затова искам да сложа. В момента нямам фотоапарат в мене, но като си го взема след няколко дни ще снимам какво съм направил и ще пусна няколко снимки или в най-лошия случаи на следващата среща ще видиш на живо. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре Мишел, нали сме от един квартал.Как не знаеш къде се продава вата.На бул.Мадрид, малко след магазините за бои има магазинче за платове и т.н. Е там има вата колкото искаш. Метър на метър и 60 е 2.00 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го магазина за платове, но в центъра съм влизал в такива магазини и не съм намирал вата. Не съм гадател, че да знам, че точно в този има :) Благодаря за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ходих за части за колата и на връщане забелязах още един магазин в който продават вата.Намира се на ул. Черковна-близо до магазина на Киров.Има си табела и на нея пише:тапицерски матеряли, кожи, вата.

 

Друг вариянт е акустичен дунапрен.Има форма на кори за яйца.В момента завършвам един авто събуфер за един приятел и съм ползвал точно този матерял.В-у дунапрена съм сложил и един слой вата .Вервайте ми-ефекта е умопомрачаващ.

 

 

ЕДИТ!!!!!!!!!!

 

Още едно място:Била-та в кв. Суха река(на която и падна покрива).Сега я ремонтират и са натрупали супер много минерална вата по целия паркинг.Който иска може да се обслужи"САМО ВЕЧЕРТА".Аз лично си взех 5 листа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумопоглъщащ материал- поне 5 вида се продава в специализираните магазини за продажба на тонколони и всякакви озвучителни артикули.

Три такива има в един безистен точно срещу малкия ЦУМ на Пиротска.

Много са добри магазините, а и доста евтини. Например скоро си купих трилентов филтър за една колона, която сам си правих за 8.30лв. Там се продават и благоевградските колони, които са много качествени, аи имат 1 година гаранция, която важи във всички случаи. Не ги интересува как е изпозвана, с какъв усилвател, на колко ома и т.н.- просто ти я сменят с нова(проверено е ) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги интересува как е изпозвана, с какъв усилвател, на колко ома и т.н.- просто ти я сменят с нова(проверено е )
- Ники за съжаление при последния ми опти за връщане на повредени говорители се оказа, че вече не е така. Гадовете са измислили, че трябва да попълниш един протокол и да им ги върнеш пък те ако преценят, че проблема е бил в тях чак тогава ще ти сменят/ремонтират. А и като се замисля 2 модела вече връщам по едни път значи общо 4 говорителя за 1г. така че най-малкото не са подходящи за използване в кола - може влагата да им идва в повече, незнам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за момента го ползвам само за употреба в нас. Имам 2 8-инчови, 4-омови и един 17-инчов, 8-омов. Всичките работят перфектно, като големия бас е видял доста зор по студентски купони допреди година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, този безистен го знам, както и магазините в него, но колкото пъти съм ходил там - вата никога не е имало :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вики , до сега не съм имал проблеми с благоевградски говорители . с едно изключение винаги са ми уважавали гаранцията . когато не ми я уважиха ми взеха 5 лв за ремонт - смяна на мембрана , трептилка и шпула . признавам си че понякога издевателствам над колоните . обикновенно ходя в завода в благоевград . там цените са по- ниски от в софия . единственото неудобство е че трябва да си там в работно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво им харесвате на Благоевградските говорители.За нищо не стават! За кола пък хептен. Не може да мериш параметрите на 2 еднакви говорителя и да дават разлика от 50%. С една дума трябва да направя 2 различни по размер колони за да свирнат що годе прилично. Но дори и това да стане тзи колони НЕ МОГАТ да се използват за слушане на музика.При това струват повече от някой чужди говорители.ПРИМЕР: 1бр. БОШМАН 12" 150 W струва 48 лв.(и свири доста добре между другото), а 1бр. ВКН 12 нещо си струва 58 или нещо от сорта лева.Още примери: МАГНАТ 10" 150 W струва от Технополис 69 или 70 и нещо лева(не помня точно)Така че си вадете изводите.И ако си мислите че дрънкам глупости всеки един от вас е добре дошъл да чуе и види с какво се занимавам и какво правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Anticop. Бих добавил и друго - казвате, че ви уважавали гаранцията. Това хубаво и похвално. Ама лошото е че опирате до това гаранционно обслужване. За какво ви е стока, която явно често здава багажа? Tiny - как издевателстваш над говорителите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.