Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Внимавайте, свинете с паяците са много активни


Recommended Posts

Днес спрях за около 30-40 мин на пл. Ал. Невски откъм пазарчето и Св. Синод. Дълги години между другото съм паркирал (от 2000 г.) на паркинга на парламента или отсреща до оградата на сл. паркинг и само веднъж са ми взигали колата. Сега, както си седях в колата, гледам спира един паяк към дъгата откъм гроба на Вазов, там колите бяха на два реда, перпендикулярно на бордюра, без да си пречат да излизат. Паяка спря откъм външния ред, от средата дигна един Ситроен ван за около 30-60 сек. го вдигнаха, супер бързо, а в това време катаджията се отдалечи на 10-15 м и снима вдигането с фотоапарат. След 15 минути се върнаха, аз вече се готвех да тръгвам и включих на заден ход, когато паякът зави към мене, викам си "сега ако ме блокираш мама ти ще еба", а той мина зад Шкодата и спря до съседната кола и изгоря още един колега. А като спрях гледам няколко души около мене си стоят в колите и по едно време някои тръгнаха явно да си вършат работа. Искам да кажа, че имаше забранителен знак, но колите не пречеха нито на движението, нито на друго нещо. А улиците нали все пак са за коли, и за паркиране. Та явно тия свине от "Паркинги и гаражи" хич не почиват през август, сигурно имат норма, нали общината ги осъди да й платят 244 000 лв. от наеми за паркингите.

Ебах шибаната държава и шибания град, да нямаш къде да паркираш и през август да си свършиш някоя работа. :smt067 Днес си мисля, цяла София се изнесла към морето, ама няма такова нещо, яко задръствания навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега, много е кофти да ти вдигнат колата. Но все пак, забраненото си е забранено. А за да си "вършиш работа" има сини зони, плащаш 2 лв и си спокоен. Харесва ни или не, това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, 2 лв. си е пладнешки грабеж. Достатъчно плащам и без това на държавата и общината и на трети лица пътни такси, застраховки, акцизи, данъци, ДДС-та, винетки. И за кво си спокоен - да не би да не могат да ти разбият колата в синята зона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

паяците не почиват колега. Така е тук е спокоино от 12 до 13:30ч когато имат обедна почивка когато можеш да видиш 8те паяка не едно място пред стола на университета да хапват :mrgreen: . В този период в Пловдив е безопасно да спираш където си поискаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около Александър Невски, навсякъде където е разрешено паркирането е Синя зона. Т.е. 50 ст. за 30 мин., респективно 1 лв. на час. Не виждам какъв е проблема да паркираш и да си попълниш едно талонче. Къде видя тук пладнежки обир? :) Много ми е интересно - софиянци (и не само, важи и за другите големи градове) се оплакват, че няма къде да се паркират. Искат многоетажни паркинги и т.н. И същевременно нещат да си плащат за паркирането. Е, няма как да стане всичко да е даром, като едно време ;) Вярно, скъпичко е за мнозина ако трябва на ден да спират на 2-3 платени папркинга и 1-2 Синя зона, но в крайна сметка всеки си прави сметка и най-важното - има възможност за избор.

И да уточня - не защитавам паяците. Виждал съм ги как вдигат избирателно, понякога безпричинно. Но пък съм бил и свидетел, както и облагодетелстван, когато са проявявали човещина. Другото, което ме дразни в тях е, че карат все едно са на полето - за тях някои от тях няма маркировка, няма предимство и т.н. Да не говорим, че понякога с вдигането на даден автомобил причиняват далеч по-голямо неудобство и безредица от самия автомобил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам кой знае какъв избор тук, освен да плащаш така или иначе, или да ползваш градския транспорт. Благодаря, но това не е избор, а принуда, т. е. рекет. И кажи ми поне кво получавам срещу парите си - правата за ползване на улицата ли? То откъде им е дадено на тия да ни вземат парите, от Господ ли? Всъщност аз давам пари, без да получавам нищо. Не е направила тая община улиците, те са направени преди 100+ години.

Още нещо - аз като собственик на две коли плащам достатъчно на държавата - всъщност с тях храня над 10 бранша и над 10 семейства. Това са: държавата чрез данъците и акцизите, застрахователите, вносителите и търговците на горива; монтьорите и сервизите; вносителите и търговците на авточасти; и т. н.

Правилно ме разбери, не ми е до едни 50 ст или 1-2 лв. Макар че са пари, и без значение колко са, не бива да се дават за нищо. Но винаги ще ми е съвестно като ги давам, защо мисля, че ги давам напразно.

 

Но докато аз си плащам всичко, кой ще ми плати ремонта на ходовата част на колата заради дупките из София. Аз във Франция нарочно съм търсил една неравност по улиците, ама нема. Знам, че е по-лесно да не карам кола, ама ако такава е целта на цялата работа, нека да кажат и да закрият цялата инфраструктура, свързана с автомобилите и пътищата.

Или пък могат просто да приемат закон, който гласи, че притежателят на автомобил дължи на държавата всяка година пълната цена на возилото, плюс ДДС и ДОД, със съответните отчисления за здравни вноски и седма и осма пенсия.:mrgreen:

 

Всичко е само една касичка за пари от нищото - вземаш пари от шофьорите за нищо - те ти, от общината измислиха вечен двигател. Ама докато си траем и докато смятаме, че е нормално това, така ще е наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да я разнищим тази тема на по биричка, че тука много писнае ще падне :) А ме мързи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, както и да е. Тук само изпускаме парата, бате. За биричка съм навит, кога ще организираме следваща среща, за тези дето не са на морето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си химикалка съ специално мастило и проблема ти изчезва. Специалното му е че след 6 часа написаното изчезва, въпреки че ако е на слънце става за около 3-4 часа. Купуваш си един кочан талони за синя зона и си ги въртиш. Нека те хванат за оная работа.

 

Не съм виждал такива химикалки в България, но ако някой се поразтърси може и да се намери. Иначе в САЩ примерно ги има във всеки супермаркет :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ония се заяждат, личи си като е с молив. Поне тия в центъра са много бдителни. Между другото ми казаха че вече има синя зона до Горубляне някъде и до Илиенци (или Илиянци - не знам как точно се пише :D )

 

Още малко и пред блока паркинга ще го направят синя зона. Аман вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol::lol: При мен няма ПАЯЦИ-але,але,але! :lol::lol::lol: Преди години имаше един-но му направиха саботаж и вече няма!А няма и да има!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.