Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода на старо - смяна на консумативи


hamsia

Recommended Posts

Има няма от 2 седмици съм собственик на Skoda Fabia 1.9 SDI.

Преди покупката я водих на сервиз и казаха, че всичко е ок, но все пак как то беше казано в една тема тук - " зада имате кола на която можете да разчитате".

Та въпросите са ми :

1. Какво да сменя - освен всички филтри ( предполагам и тези на климатика) , масло на двигателя и ремъци.

2. Намирам се в Младост - ако може да ми препоръчате накой сервиз в тази близост :)

 

Извинявам се за въпросите ако ви се струват "балъшки" - но за първи път съм собственик на автомобил, а обичам техниката и ми е малко съвестно да се отнасям към машината с неуважение:)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да смениш някои неща по колата, въпреки, че продавачите сигурно са те уверили, че всичко е перфектно :)

Ангренажен ремък, другия ремък - ако има нужда, масло и маслен филтър, горивен филтър, филтър на климатика. Погледни накладките в какво състояние са. Антифриза също може да погледнеш, както и спирачната течност. Сервиз не мога да ти препоръчам за съжаление в твоя район. Моя майстор е до пазара Д.Петков (близо е до Красна поляна). Ако имаш желание - свиркай на ЛС.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няма от 2 седмици съм собственик на Skoda Fabia 1.9 SDI.

Преди покупката я водих на сервиз и казаха, че всичко е ок, но все пак как то беше казано в една тема тук - " зада имате кола на която можете да разчитате".

Та въпросите са ми :

1. Какво да сменя - освен всички филтри ( предполагам и тези на климатика) , масло на двигателя и ремъци.

2. Намирам се в Младост - ако може да ми препоръчате накой сервиз в тази близост :)

 

Извинявам се за въпросите ако ви се струват "балъшки" - но за първи път съм собственик на автомобил, а обичам техниката и ми е малко съвестно да се отнасям към машината с неуважение:)

Поздрави

казваш на старо: първо виж сервизната книшка кога каво е правено и сфери с километрите. После си направи сметка какво да сменяш. Предполагам не е такси.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vankovarnata: За съжаление нямам сервизна книжка.

Такъв е живота - ако трябва да бъда честен 3 месеца търсих Toyota Yaris- но избора беше ограничен:)

Всички приятели ми викаха - гледай за какво ли не - включително и сервизна книжка, но кола на старо - вари намери дето да ти отговаря на всички изисквания:)

Пък и ми писна вече - 5 месеца кола си търся.

zloQQ : Мерси за инфото - наистина имам само бегла представа от приятели дето са ми казвали:)

Питах за сервиз ако има близо - не че само в Младост ще отида.

Благодаря ви за инфото.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в младост отиди на сервиза срещу темпо, на отбивката за пазара на младост 1 дето сега копаят за метро.

работят читаво, работят евтино и не лъжат, а и бяха почти единствените, които не ме върнаха за реглажен преден мост "ми изтрили сме си софта за 120л"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май говорите за 'VIP' серивиз до авто къща 'теодора'. имам 2 среща със тоя сервиз

1. със 120ката ходих за реглаж на преден мост и ми казаха че няма проблем да ми направят, после като ми видяха колата ми казаха да им дам данните да ги вкарат в PC-to си. Както сами се сещате си тръгнах и отидах във младост 4 има на СБА сериз.

2. с крайслер вояджер за смяна на амортисьори, бързо го направиха. друго впечатление нямам.за пари не помня колко са ми взели, че е служебна колата и като не вадя от моя джоб не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отидах във младост 4 има на СБА сериз

Искаш да кажеш Младост-3!

И аз предполагам,че за там става въпрос.Ама тия не са много в ред.На мен преди години,когато ходих за ренглаж на преден мост,ми заявиха,че карам по пътища с наклон,затова воланът ми седи малко на дясно :mrgreen: .Вярно не теглеше,ама бях длъжна да проверя.Оказа се,че е свалян по някаква причина от предишния собственик и е мръднат с един зъб.

Това беше отдавна,дано сега нещата са се променили.Доколкото си спомням трябваше предварително да си запишеш час.

Лично мое мнение е,че при покупка на кола на старо,трябва всичко да се прегледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много места получавам противоположни мнения за този сервиз:)

Яавно не са постоянни много и ли не се случва на човек:)

Естественно, че ще се "прегледа" колата - нали затова питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещата за смяна не са толкова трудни, верно доста отговорна работа особено щом се отнася за ангренажа. Незнам за какъв сервиз става дума но за нещата за които пишеш, филтри масла ремъци смятам че ще ти ги направят добре. Но от постовете на колегите разбирам че стендаджията не им е много в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до сервиза на СБА в Младост 3 искам да кажа, че там има отделни халета за различните дейности така че не може едно с друго да се смесват коментарите. Аз съм ходил там за пеглаж на предница на 120ката и съм доволен. Тогава стенда за реглаж не беше компютърен, което според мен единстено улеснява майстора и няма отношение към реглажа, но го споделям, защото има някои любители на електронните стендове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.