Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на преден мост


ivo_radoev

Recommended Posts

Вчера си купих преден мост с доста запазена греда. Шкодата ми е 120Л 1978 и моста на нея е доста зле, искм да ремонтирам резервния и да го кача готов. Смятам да сменя всичко освен гредата, главините и секторната кутия. Има ли нещо специфично в тази работа, освен реглажа след качване на колата? Дайте съвет от къде да започна и с каква да внимавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че искам да те изкарам невеж но нали закупеният мост е от първите 120ки щото следващите имат разлика. Колегата ти е казал хубаво ако има начин направи моста с реика. Откъде да започнеш ли ми от магазина за резервни части. Купи тампони,накраиници, шенкели и т.н. и после започни да го опраячяш. Като го спретнеш моста направо сменяш. Поздрави и лек ремонт колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стария модел рейка не може да се сложи. Има опасност да си играеш доста време със освежаването му и накрая като го сложиш да се окаже, че кормилната кутия е била за ремонт, което са си още 40лв отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не може да се сложи рейка,а и не ми е това проблема. Ясно съм написал че става въпрос за 120Л '78г. Просто ме интересува има ли нещо друго освен махането на старите части от гредата, почистване от ръжда и боядисване на тази греда и монтаж на нови части. След качване на колата само сходимост и наклон на гумите ли се регулира? Ще ползвам кормилната кутия с която карам сега, тя е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С това и аз се занимавам така че:

Шенкелен болт със всичките му втулчици(трябва ти райбер 18), лагери на дисковете(по 2 на колело), гумените втулки на рамената, които са в ушите(за горните ще ти трябва конус направен на струг), ябълковидни болтове за рейката(в моя случай), ремонт/смяна на масло на рейката/к.кутия и повечко време ;)

общо взето всичко се прави лесно като трябва да се внимава с втулките на шенкела, и да се сложат хубаво гумените втулки на рамената/носачите.

Успех при ремонта- ако има въпроси свиркай(прочети в книгата- ще ти бъде полезно :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.