Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алармите на новите шкоди


Guest Гост

Recommended Posts

Здравейте
Купих си Шкода Октавия и ми сложиха аларма която има две копчета.Първото като го натиснеш започва алармата да пищи.Другото като се натисне се заключват вратите и багажника и се включва алармата.Пак като го натиснеш се отключват вратите и багажника и се спира алармата.Ако предварително си заключил с ключ само се включва алармата.Някой може ли да ми каже повече подробности за тези аларми.Може ли да се сменя сигнала, може ли да се изключва само алармата без да се отключват вратите и други.

Поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава инфорамция трябва да ти даде този, който е слагал алармата. От ЕураТек са задължени да ти покажат всичко по колата как работи (ако си я взел от тях де), включително и алармата. Не е зле да се върнеш и да разпиташ на дълго и широко за това, което те интересува. А иначе, спокойно можеш да идеш в някой сервиз за аларми и там да ти разяснят режимите на твоята :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май алармите си ги монтират в еуратек. но са на различни производители.

моита е от Импас56 а съм чъвал че има и други.

така че питай ги в еуратек ниама да има проблем ще ти разкажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СИГНАЛА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СМЕНЯ, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗКЛЮЧВА АЛАРМАТА А ВРАТИТЕ ДА СА ЗАКЛЮЧЕНИ. АЛАРМАТА МОЖЕ ДАПРАВИ САМО И ЕДИНСТВЕНО ТОВА КОЕТО СИ НАПИСАЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа ако само това може аларма за 287 лева.Обадих се в Еуратек и ми казаха че е на Импас56, но не знаели какъв модел е.Прегледах алармите им и най вероятно е италианска SERPI STAR или GEMEL или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен в марката и модела на алармата я потърси из Интернет и като я намериш, виж за някакви инструкции за нея. Аз за моята си свалих от сайта на алармаджията, който ми я сложи пълната документация с инструкции как се регулира чувствителността на датчика, за режимите и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръжди не си прав. При мене има дистанционно на ключа от което може да се отключва и заключва колата без да е включена алармата и да се отваря багажника. Отделно си имам дистанционно към алармата от което пак се отключва и заключва колата но се пуска и алармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че при мене като взимах колата от Еуратек към другите бумаги ми дадоха книжле и към алармата и там всичките и функции са дадени и кое как се променч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за аларми - реших да се включа с един въпрос...

Октавията, котяо си купих, нова - беше със заводска аларма и с централно на ключа - тъй де онез сгъваемите ключове с два бутона дето мязат на блокче шоколад 8) ...та, досега не съм и чул гласа на таз аларма, като отивам сутрин - щрак откл - примигват мигачите и готово, вечер като я оставям - щрак закл - пак примигват и толкоз. До бутона дето е за откл от вътре на шоф врата има един светодиод, които като се закл колата започва да мига - ама кога ще писне таз аларма най-сетне, тука чета други мнения оплакват се от много чувствителна аларма - а на мойта и да я ритам и да я блъскам си мълчи... нещо тъй ли трябва да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На безшумен режим си. Алармата ще ти се включи само ако се отвори вратата ако имаш мерак да и чуеш гласеца заключи е с дистанционното и е отвори с ключа. Няма начин ще писне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivar, можеш също да отвориш прозорците, да затвориш вратите, включваш алармата и се пъхни вътре през прозореца. Трябва да пропищи, при мен пищи. Имай предвид, че с бутона за заключване едновременно заключваш колата и активираш алармата, ако обаче го натиснеш втори път, колата остава заключена но алармата е деактивирана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси - ей сега ще се пробвам, това с влизането през прозорците няма да се получи, ама ще си вкарам главата да разгледам ;)Не ми е оставало време да я разцъкам таз аларма, но напоследък оставам с впечатлението, че на новите неща им е противопоказно да си играеш с тях....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също имах същият проблем макар, че не бих го нарекъл така. Блъсках, удрях, ритах, а тя малчи ли малчи. Накая свалих прозорците, заключих я и си пъхнах ръката и тя....се обади :lol: Едно почти тихо и слабичко гласче.

Колега пробвай и ти така. :D

В книжката пише как се работи с дистанционото, но нищо за алармата.

Ако някой знае или има опит с това как да се увеличи чувствителността и силата на звука да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На по-слабото оборудване слагат допълнителни аларми а от ключа само можеш да заключваш и отключваш!!!Моята аларма е на Импас и мога да кажа,че на най-новите Шкоди са еднакви!!Моята аларма(не ключа а другото дистанционно),като пуснеш алармата вдига прозорците което си е готинко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че има опции относно това как да ти монтират алармата. Защото на жената баща й пожела да си включва и изключва алармата от ключа, т.е. няма допълнително дистанционно. С включването на алармата се вдигат и прозорците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СИГНАЛА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СМЕНЯ, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗКЛЮЧВА АЛАРМАТА А ВРАТИТЕ ДА СА ЗАКЛЮЧЕНИ. АЛАРМАТА МОЖЕ ДАПРАВИ САМО И ЕДИНСТВЕНО ТОВА КОЕТО СИ НАПИСАЛ

 

Ъъъ, бе не баш така... Алармата може да се деактивира при заключени врати, хората са го предвидили - как иначе ще си държиш питбула в купето (примерно)? При мен (Фабия) това става като натисна два пъти последователно бутона за заключване.

 

Иначе и мен ме дразни, че при заключване не писка - трудно се разбира дали наистина е заключена. Имам някакви спомени, че е ЕТ я бяха сложили на "тих" режим, но може и да се лъжа. Ако някой има информация, да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно всеки има различен вид аларма. При мен със сигурност няма начин да изключиш алармата и да не отключиш вратите. Варианта за питбула в колата е да просто да заключиш с ключа без да пускаш аларма (въпреки че като има питбул за кво да заключваш...) Друга разлика е че не мога да дигам стъклата с дистанционното, така че има разлика явно. Аз мислех че са еднакви за всички и съм писал за мойта, явно не е тъй...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има много различни аларми. Аз говоря за моята, която е фабрично монтирана, а ключа е сгъваемият, голям, както някой беше казал като малко блокче шоколад, с два бутона- "заключване" и "отключване". При еднократно натискане на бутона за заключване, колата се заключва и алармата се активира. При двукратно натискане на същят бутон алармата се деактивира(колата е само заключена). Не знам дали има шок датчик но на чукане по ламарините алармата не реагира, обаче веднъж бръквам през отворения прозорец да си взема телефона и алармата се разпищя, очвеидно има обемен датчик. Прозорците не се вдигат автоматично при натискане на бутона на дистанционното за заключване, НО ако заключа с ключа се вдигат(!!!) което си е един вид екстра, която никога не използвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте и от мен!

Моята Шкода Фабия има аларма GEMINI. Нямам отделно дистанционно, алармата се включва директно от ключа. Обаче нещо ме съмнява в тази аларма. Когато я заклучвам пресвяткат мигачите , но не се чува звук. Вътре в купето имам датчици и нарочно веднъж оставих прозорците отворени. Заключих колата и се показах през прозореца, но алармата не се задейства. После се опитах по всякакви начини да я задействам тази аларма, но безуспешно. В книжката на колата пише, че консуматива на алармата е с годност 5 години, а колата е 2001г.

Има ли вероятност алармата ми да не работи?

Смятам да си правя автокаско и може ли да ме карат да си сложа нова аларма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Шкода Фабия има аларма GEMINI. Нямам отделно дистанционно, алармата се включва директно от ключа. Обаче нещо ме съмнява в тази аларма. Когато я заклучвам пресвяткат мигачите , но не се чува звук. Вътре в купето имам датчици и нарочно веднъж оставих прозорците отворени. Заключих колата и се показах през прозореца, но алармата не се задейства. После се опитах по всякакви начини да я задействам тази аларма, но безуспешно. В книжката на колата пише, че консуматива на алармата е с годност 5 години, а колата е 2001г.

Има ли вероятност алармата ми да не работи?

Смятам да си правя автокаско и може ли да ме карат да си сложа нова аларма?

Моята фабия е сас сасхтата аларма но си има отделно дистанционно. Явно на тебе не са таи дали и ти не я включваш. Погледни под предния капак отляво там се намира алармата джемини слагана е от фирма анкол в борово. Със сигурност има некви грижи сас тебе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest собственик на Фабия

Като гледам тази тема за алармите, може ли да попитам (аз нямам аларма и централно!!!) - 1.може ли да се монтира само централно заключване БЕЗ АЛАРМА, 2.как вървят цените на централно и централно+аларма и какви фирми има (какви са вашите аларми - естесвено не фабричните...)

Благодаря предварително за мненията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Да може да се сложи само централно заключване.

2. Преди 5 години българска аларма 250 лева с поставянето. Самото централно не знам колко би струвало но и то би било от подобен порядък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали може да си сложиш сам централно ..... от тебе зависи. ако имаш елементарна техническа мисъл ще се справиш.

 

цени на илиенци съм гледал:

 

централно - 4 машинки + модул+ 2 дистанционни без аларма 35лв

 

аларми има по 70-80 лв ама служат колкто да ти управляват алармата и да пищят ама се елементарни и едвали ще спре някош да ти гепи колата

 

централно -4 машинки без дистанционно е към 20-25 лв като трябва да ги вържеш към алармата и тя да ти ги управлява- отключва и заключва с дистанционно. а без аларма може да отключиш с ключ и да ти се отворят автоматично другите врати

 

това знам по темата. като нищо не съм купувал така че за качество идея нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Моята Шкода Фабия има аларма GEMINI. Нямам отделно дистанционно, алармата се включва директно от ключа. Обаче нещо ме съмнява в тази аларма. Когато я заклучвам пресвяткат мигачите , но не се чува звук. Вътре в купето имам датчици и нарочно веднъж оставих прозорците отворени. Заключих колата и се показах през прозореца, но алармата не се задейства. После се опитах по всякакви начини да я задействам тази аларма, но безуспешно. В книжката на колата пише, че консуматива на алармата е с годност 5 години, а колата е 2001г.

Има ли вероятност алармата ми да не работи?

Смятам да си правя автокаско и може ли да ме карат да си сложа нова аларма?

Отключи колата с ключа, отвори вратата и изчакай няколко сек. и ще я чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.