Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

крива предна главина !?!


tyny

Recommended Posts

пиша защото ми се струва невъзможно да е истина !

започна да ми вибрира педала на спирачката . веднага реших - крив спирачен диск . от магазина на сточна гара си купих дискове лукас и накладки. смених дисковете . от дясната страна забелязъх че диска е крив . взех опипвача от струга . наистина беше крив . свалих главината и монтирах стария ми ляв диск. и тои биеше ! свалих диска и качих главината без диск. опипвача на струга пак играеше . купих си нови лагери (малък и голям) . монтирах ги - главината пак е крива. качих дисковете на струга - крив диск нямам !!! кажете ми възможно ли е това масивно парче чугун да се изкриви ?!? възможно ли е да е криво още от младаболеслав ? стария собственик на колата ми се оплакваше че колата си няма спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като смених всичко по спирачките, и пак ми греят, осъзнах че всичко е възможно. Това е кола с характер, в момента просто се ебава с тебе :D

p.s. кажи какви пари ги дава методи спирачните дискове? комплект ли са или може по един?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като го качиш диска и го въртиш на ръка усещаш ли играене някакво? Аз вчера усетих някакво като натискам спирачките в левия диск, сега сварих гумата и позатегнах малко шенкела и като че ли изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото усетих че диска играе взех съответния уред - измерителен часовник с опипвач (стандартна окомплектовка на струга) . наистина се оказа че диска не е съосен.

какво общо има шенкела с кривите дискове ? може би си имаш в предвид че си убрал луфта на предните лагери ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото усетих че диска играе взех съответния уред - измерителен часовник с опипвач (стандартна окомплектовка на струга) . наистина се оказа че диска не е съосен.

какво общо има шенкела с кривите дискове ? може би си имаш в предвид че си убрал луфта на предните лагери ?

 

Общото е, че ако играе диска може да е хлабина в шенкела или от хлабина в лагера, или от неравномерно износен диск, а има и други възможности. Не мога да си представя крив или несъосен диск, но щом си го измерил с апаратурата, явно е така. Обяснението, което ми се вижда е, че е някъкав дефект фабричен или на новия диск, или проблема е в твойто окачване.

Що не вземеш някой втора ръка диск да видиш как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец се хлъзнах по акъла на един приятел и си дадох дисковете на един стругар / вярно , че мязаха на рендета / , та човека много внимателно ги закачи на струга и според него се оказаха криви , но освен странния ефект при спиране / присецване на ниска скорост и вибрация на волана от висока / нямаше нищо друго. Сега освен равната повърхност на дисковете няма друг + - пак си сецка и вибрира , но и скърца при движение / търкат "правите" дискове / в накладките ;)

Незнам как се наглася универсала на струга , но в повечето случаи се оказва лъжец тъпия струг :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как се наглася универсала на струга , но в повечето случаи се оказва лъжец тъпия струг
- Това просто не е верно. И аз съм давал дисковете на 120ката за шлайфане преди да си сложа новите накладки и след това всичко беше перфектно и не са ми се търкали накладките в дисковете повече от обичайно. Имам си изправни спирачки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа и моя опит - Дадох си дисковете на един познат, дето знам ,че няма да се изложи и има специална машина - такава, която го стърже едновременно от двете страни, за да не се получават напрежения и изкривявания. Взех си дисковете, сложих си нови накладки и колата заспа. Но не щеш ли един ден започнаха пак да тресат на висока скорост и да спират неравномерно на ниска. Версията е, че съм минал през сериозна локва на загряти спирачки.

Може и така да е, не знам. Но као свършат накладките ще сменя и дисковете. И ще кажа дали е било от това. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шкодовите дискове са от чугун , не от стомана . в случая с локвата би трябвало да се спукат , не да се изкривят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един съвет от мен - не ходете при симо на зоопарка - онзи ден пратих колегата да вземе главина от него - първо му се обадих и му казах че ми трябва главина за 120 от новите - дето джантата не се сържи само на болтовете а има и фланец . отива колегата с шкодата ми и въпросния тъмен балкански субект му дава главина без фланец !!! барабар с дика - но всите болтове на диска с омазани глави :( това ми беше първия и последен контакт с този човек. не знам как е като майстор но ви съветвам да не ходите при него - май целта му е само да вземе парите , не да ви свърши работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, недей така голословно - сам казваш, че не знаеш как е като майстор. Как разбра тогава, че не работи, а само пари взима? Няма логика в думите ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tiny,

 

Провери си гумите. Ако гумата е крива (тъпите Matador с които съм фабрично са ми криви!) при спиране почва да вибрира. Лесно се вижда като я качат на стенд за баланс. Гумата подскача...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да се качва на стенд или каквото и да било - вдигаш едното колело и го въртиш - то ще се види и на око - ако пък колелото е двигателно направо палиш и галедаш как се върти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за гумите първата ми работа беше да мина през радиал - а (имат си гаранция) и - бяха перфектни . проблема вече е установен , главината сменена и не бие .

 

Mishelle , ако симо не знае коя част каде се слага и каде не става - какъв е майстор специалист на шкодите ? а ако знае - още по- зле !

набих лагери за 37 лв в парче метал което по всяка вероятност ще отиде в надин . загубих половин ден . накрая намерих читава главина , такава която ми свърши работа за 5 лв не за 15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.