Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

повече масло от нормално ?


Guest

Recommended Posts

Преди 2 седмици видях че маслото ми е на минимум. Ходих и си купих 2 литра наливно и сипах половината шише. Днес Меря маслото и е на 1 сантиметър над максимума, дали защото е топло и карах много ( 1 час след паркирането на колата проверих маслото) или ? Не видях да има наклон.... Утре сутринта освен когато е изстинала 100% ще я проверя пак. Въпроса ми е ако наистина е много какво правим ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако половината шише е било 1 л и преди ти е било на минимума, тъй като разликата между белезите отговаря доколкото си спомням на 750 мл масло, е нормално да ти над максимума. Може да поизточиш малко, не е хубаво да е над максимума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е милиметър два над максимума ще ги изгори много бързо и няма нужда от точене. Принципно не е добре.

А ти сигурен ли си че колата е била на абсолютно равно място? Дори малък наклон веднага добавя/отнема 100-200 грама според пръчката...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите ти писаха ако е малко повече от максимума не се притесняваи ще го изгори. Ако е повече от милиметър два лягаш под колата. Сещаш се какво е картер нали. Отдясно на картера горе долу по средата се намира пробката отвиваш леко и ще почне да капе. Източи колкото сметнеш за добре. Затягаш и си готов. Значи търсиш я отдясно на двигателя горе долу по средата се пада. Помислиси заслужава ли си. Задължително е да го направиш само ако е доста повечко маслото. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повече е .... аз като видях колко ми е останало от 2та литра съм налял 1,3 литра сигърно .. а то беше малко над минимума :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами източи го по начина по които ти описах. Към половинка мисля че ще стигне. Постарах се да ти го опиша максимално опростено имаики предвид подписа ти смятам че няма да е проблем да се справиш. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.