Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ладовия карбуратор вече е факт


Recommended Posts

Здрасти, значи оня ден посветих нощтта на карбураторите. В общи линий научих се да ги сменям двата за една цигара време. Слезнах правих струвах, най накрая се оказа, че и със шкодовия карбуратор ги прави тея мизерий и вече окончателно си върнах ладовия. За цялата нощ бях минал около 35км, и най накрая се сетих от какво е :!: Викам си абе ти си много прост, щом има обороти, те няма къде да се зягубят нали има предавателни числа :oops: и ся съм за съединител, иначе карба си е супер

 

@Galliard33 ми нещо такова, то и аз до ламарината я карах, ама с 60. Човече нямаш си идея като се прибирах към нас застанал съм зад няккво Пежо 307 от новите, и оня кара с 40, а аз нямам мощност да го изпреваря достатъчно бързо, свиркам му оня си кибичи с 40!!! и не помръдва

В такива ситуации - 2 надолу/от 4та към 2ра :mrgreen: / и ти си човека :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

105RS тя върви 1ва -20 2ра 30 3та 50@4000rpm 4та 70@4500rpm :P Просто нямаше как да го изпреваря иначе с удоволствие :D , знеш ме от постовете колко съм луд и как мразя някой да ми се влачи, особенно с нова кола и то с 40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съединитела ти е заминал яко и буксува здравата ти чуваш ли се какви обороти даваш за предавките 4000 оборота на 4 е към 120 км/ч при изправна кола аз на 70км/ч на 4та съм на 2000 и малко. Сменяи съединителя и ще видиш че ще и доиде паура :mrgreen:. Не се заяждам ама да те питам оборотомер имаш ли или ги казваш оборотите по слух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми непомна да стана навъпрос за твоя оборотомер паметта ми не от наи блестящите. Но можеш да си сигурен че съм добър физиономист много добре си спомям всички хора от срещата сред които си и ти. Според зависи съединителя може да изкара още малко ама направо сбираи кинти да го смениш за да усетиш какво е кола в краина сметка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A мерише ли на съединител като караш. Т.е като се плъзга при ттакива високи обороти трябва да си мерише!

Моя съвет е да го смениш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vankovarnata

намалявайки пружинката, дето е в вакуумната мембранка ще намалиш нужния вакуум - оттам и ще се включва на по-ниски обороти/ натоварване. Поне така мисля. При мен работи.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vankovarnata

намалявайки пружинката, дето е в вакуумната мембранка ще намалиш нужния вакуум - оттам и ще се включва на по-ниски обороти/ натоварване. Поне така мисля. При мен работи.:)

много си прав, като я намалиш намаляш и съпротивлението, обаче има едно НО. дори и на 2000об. като настъпиш докрай 2-ра камера пак се отваря но двигателя няма нужната мощност да се ръзвърти затова най добрия вариянт е подбор на жиглъори и механичен карбуратор примерно чист 2101. /който е от варна мога да му дам свещ зада си провери горенето в цилиндрите/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил за каква свещ става дума, че ми стана интересно?

Има една свещ с огледало, на която се вижда пламъка в цилиндъра. Оптимално той е със син цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде се намират и имаш ли представа за цената?
вече не се намират. внасяха ги руснаците. с нея наблюдажаш горенето в цилиндъра/следиш празния ход, работата на жигльорите и ускорителната помпа/. мойе би все още ги има по битаците.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те затруднявам би ли могъл да снимаш тази свещ и да я качиш да имам идея какво представлява, предполагам ще е интересно за много хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

може би трябва да пипнеш малко и центровката на делкото :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.