Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предпазни колани?


Bilbo

Recommended Posts

Здравейте,

 

Дали някой скоро е виждал да се продават предпазни колани като за 120-ка? Отдавна си мислех за инерционни, с които да сменя старите български, но сега вече нямам избор, защото на единия му се счупи механизма за заключване и вече не държи.

 

Видях, че миналата година е имало обсъждания във форума, и се споменават ЕМК-33 и Автомания, но не знам доколко информацията е все още актуална. Иначе ми дадоха също и идея за автоморгите, но някак това не ми допада, защото все пак колана е важно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята сме сложили инерционни от VW и нямам никакви проблеми, можеш и чисто нови да си вземеш, но сигурно са скъпи.

Единственото което бих те посъветвал е като си взимаш да гледаш машинката да не е с големи размери, защото пречи на седалката да се движи на зад, въпреки че след като сложих седалките от Рено 19

сложихме едната машинка на самата седалка за проба и се оказа удачно решение :)

Експериментирай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да потърсиш първо по тези авто магазините и чак тогава да търсиш по морги. Някъде четох, че ако колата претърпи удар е хубаво да се сменят коланите, защото механизма се попрецаквал и не се знае 2-ри път дали ще има същия ефект. А в моргите стъпват повече удряни коли... В магазините се продават предимно турско производство, та избора нов или 2-ра ръка е малко относителен, ама избираш ти ;) Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога на моргите стъпват не само ударени коли. Днес си купих инерционни за 5 лева броикта от Ford Eskort 93та блокирал двогател и човека решил да го хвърли. Пробвах ги работят. Коланите са си нещо важно и аз винаги ползвам. Колега каквото и да си говорим инерционните колани са друго нещо. Не ти пожелавам никога да се стигне до употребата му, но ако стане удар се сещаш кои ще помогне повече. По нашите базари в Пловдив има разни невдъхващи доверие за 10тина кинта броиката. Честно казано тези от моргата повече ми харесаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах да сложа от фаворит обаче ми излезнаха къси. Ще навеся и аз някоя морга. Колеги дайте малко снимков матрял на коланите ;).

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=775869

http://www.bgphoto.net/photos/13981/o63 ... 062500.jpg

Коланите са от Fiat.На втората снимка не се вижда много добре,но все пак. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахххх колко съм злеее!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Абе аз защо съм слагал машинките долу и после защо са ми къси коланите хаха! Еии супер! Мерси за снимките. А горе има ли си гайка или се слага допълнително? Т.е как е закрепена машинката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги! Минах през ЕМК-33: имаха само обикновени колани по 25 лв. комплекта; инерционни в момента нямали. Хм, не знам къде другаде да проверя, но май ще остане просто за след морето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питам се дали е разумно машинката на колана да седи на нивото на шията ? при един страничен удар пораженията ще за доста жестоки и необратими ... принципно мястото на захващане на коланите е усилено (тройна ламарина и заварена якостна гайка м 12x1 ), нещо което не мисля че можа да стане в тази част на колонката където са монтирани машинките на kukumitcin .

моята е с колани от нисан съни . машинката седи долу кадето си е предвидено и се разминава без проблем със седалките . насрещника (заключвачката ) е монтиран на седалката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,знаяете ли изобщо задължителни ли са презпазните колани за 120-ка за задната седалка?Един съсед се опитва да ме убеди,че за автомобили неприспособени за това като Шкода 120 L коланите за задни седалки не са задължителни.Питах един двама катаджии - отговорът е уклончив,нито "да" нито "не" - изглежда не знаят.Не мога да си представя как ще се монтират отзад,маи не е подготвена колата за това.Обяснете моля и ако не са задължителни на какво да се надявам ако ме спре някой заядливец?Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,знаяете ли изобщо задължителни ли са презпазните колани за 120-ка за задната седалка?Един съсед се опитва да ме убеди,че за автомобили неприспособени за това като Шкода 120 L коланите за задни седалки не са задължителни.Питах един двама катаджии - отговорът е уклончив,нито "да" нито "не" - изглежда не знаят.Не мога да си представя как ще се монтират отзад,маи не е подготвена колата за това.Обяснете моля и ако не са задължителни на какво да се надявам ако ме спре някой заядливец?Благодаря!

 

Доколкото знам заводски ако не са предвидени нищо не могат да ти кажат катаджиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш може да си сложиш колани отзад без проблем.заводски са ти направили дупки за захващане на колана.махни тапицерията на задните колони и ще ги видиш. ако от завода не са ти сложили както е на 105/120 полицайте могат само да ти пръднат на х*я

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, няма нужда да се слагат задни колани на кола, която фабрично ги няма. Не могат да те глобят за това, а ако случайно става, обжалваш акта и го печелиш в съда. Просто по много голямо изключение могат да се заядат за непоставени задни колани в коли, които ги имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема имам едно въпросче за инерционните колани. Значи по горе писах че си взех едни от един Форд. Преди да ги свалим от колата седнах в нея откопчавах закопчавах работиха перфектно. Свалихме ги и те се прибраха докраи. Нищо лошо ама сега немога да ги накарам да тръгнат. Стоят блокирани и не мърдат на сантиметър. Ако някои има идея за какво става да пише. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инерционните колани се застопоряват, когато машинките с макарите са в положение различно от хоризонтално. Така например, когато колата лежи на таван, колана е застопорен и висиш на него, вместо да си счупиш главата :D

Та, може това да е причината, да не можеш да ги развиеш - трябва да бъде много добре хоризонтиран, за да отпусне.

В краен случай го разглобяваш и ще видиш кое как и защо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета наи вероятно си прав тръгнах да разглобявам единият и сега имам да навивам една доста дълга спираловидна пружина щото изхвърча преди да се усетя :( . Дано стане в понеделник ще опитам да ги направя ако съм в състояние щото утре съм на сватба :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да откачаш пружината. Отстрани като свалиш капачето има една пластмасова тресчотка със сачма, която им пречи да се развиват когато не са в специално положение. Тази тресчотка я махаш и вече може да ги поставиш във всякакво положение както е при мене. Това не им пречи на основното задействане - т.е. при рязко спиране да блокират - ти видя че при мен сичко си е наред и се развиват. Преди да разкарам от тях обаче тоя механизъм не ставаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коланите са предни и днес поставих този на шофьорското място. Засега проблеми никакви колана си се опъва закопчавам си го после като го откопчея си се преира. Тия дни като се освободя от бачкане ще сглобя другият и ще го монтирам и него. На никои не пожелавам да се налага да ги ползва по предназначение но сега се чувствам по безопасно в колата. Благодарности на колегата TXL за правилният му отговор помогнал ми в днешният монтаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.