Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

При пускане на съединителя тресе


satanasov

Recommended Posts

Здравейте!

 

Скоро (преди месец) си купих едно шкоде 120L (87г.), а преди това 4 години карах едно друго шкоде 120L (79г), ама то горкото много изгни и се продъни та ме достраша да не ме загуби някъде по пътя и го оставих за части!

Та въпросите ми са следните:

1. Когато потеглям на първа или втора предавка при отпускане на съединителя колата се разтриса (чак ще се разпадне) докато зацепи напълно! Забелязах, че това не се получава когато потеглям с много високи обороти! Какъв може да е проблема! Нещо чух, 4е типа на диска (с палци или слънце) може да е проблема, ама ми се иска да чуя мнението на препатили колеги!

2. Предницата на "новото" шкоде е много вирната, а когато завивам предните гуми много свирят (направо събирам погледите :) )! Когато е понатоварена (около 30 кг) това свирене изчезва! Та мисълта ми е дали мога да прехвърля предните пружини от старата шкода (тя стоеше много готино на пътя) щото както казах старата е 79г. а новата е 87г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 1 без око да види и ръка да пипне не смея да се изказвам.

По 2 може да си сложиш пружините /предните/ от старата на новата и ще има малък напредък, но проблема /основния/е, че задните са омекнали /те и фабрично не знам доколко изправят задницата колкото предницата/ - това се решава със смяната на задните пружини с други - примерно от лада предни или он магазина на сименовско шосе има едни руски по-твърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съединителя - и на мене така почна да ми тресе като смених феродовия диск, но по късно почна да приплъзва и се оказа, че от семерината на скоростната кутия изпуска и целия съединител се беше омаслил. Кофти беше защото щях да остана на беленския баир :( . след като отстраних теча и обезмаслих всичко не съм имал проблеми.

Тресенето може да се получи и ако диска (ако е нов) има биене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз след като сложих ДВГто на моита 120ка от 105 почна този проблем но само на първа... и то не е много силно тресенето но самия скоростен лост се мята като да не казвам какво... а хем съединителя и притискателния диск били добре :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен когато има нещо криво по самия съединител, може да се случи да тресе и от калпав тампон ... За предницата първо пробвай с читави гуми, може да се окаже че предния мост е за реглаж също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че назад! Напред няма никви грижи, но някой път като тръгвам назад има доста тресене. Дали пък не става въпрос за онези двата тампона на носачите? Много се чудя дали е от това! На някого да се е случвало нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравей, проблемът ти може да не е от съединителя.

 

Не се изказвам като специалист, просто моята шкода прави същия номер.

 

Симо я прегледа и ми каза, че мощноста на двигателя ми при ниски обороти се губи.

 

След малко пипане по карбуратора, центровка на клапани, смяна на ангренажен ремък проблемът изчезна.

 

Появи се отново когато сложих газова уредба.

 

Но белята не идва от газовата, а от настройката на двигателя. Карам с обеднена смес, щото ми е по-евтино.

 

Тресе ми колата, едвам набира-ама харчи 8 газ при интензивно градско каране.

 

За 120 л 82-и набор е добър разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.