Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[РЕШЕН]сменя отзад таралеж4ето на клиу4а за запалването


nqkuv^lud

Recommended Posts

аиде бе никои ли не знае,не ми е ясно как да го извадя от патронника дето го държи в магазина ми казаха 4е имало две винт4ета ама аз не открих такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш баце волана за по лесно, после пласмасите около кормилото, заедно с ключа за фаровете, разкачваш го и вече като сложиш легнеш отдолу ще го видиш болтчето, то е миниатюрно като го свалиш отрежи едно парченце изолир банд сложи го по средата и залепи край за край. А иначе за какво ще го сваляш то и аз съм го свалил ама паля с кабелите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зна4и не мога да запаля клиу4а нали има 2 степени първа като цукне дава контакта а на втора запалва е на мене клиу4а ми не отива до 2ра

ина4е волана не мога да го сваля,тои нали се държи на 6 болта 4 от долу и два от горе е тея двата от горе единия е с кръгла глава и няям идея как е завит там след като просто няя как да се отвие,и за това ми трябва идея къде е по то4но това бол4е шото купих ново таралеж4е и не мога го сменя сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да не го сваляш волана ама ще ти е по - неудобно. Като свалиш тея пласмаси с ключа за фаровете, легни отдолу ще го видиш. Ако не ти се занимава, жиците черно с жълто е обща, черната е контакт, жълтата е стартер, а бялата е с нейзяснена функция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аххаха ве то теи ве4е няколко дена с кабел4етата ми умръзна ве колега да залягам секи път под волана да ру4кам кабел4етата,добре зна4и е бол4е дано да го намеря да го управя 4е се ядосвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана не пречи няма смисъл да го махаш. махни пластмсите и огледай добре за 2те винтчета. Като ги намериш-видиш или пипнеш ще ти се реши проблема.

 

няма ли да ти е по лесно да пишеш "ч" вместо "4"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах кирилизатора ми е калпав нямам 4,абе я ми кажете тея винт4ета от дясно лиса като погледнеш,щото има две се виждат ама са минати с шлаифот десно то4но едно под друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винтчетата са много тънки, около 2 мм диаметър и са симетрично разположени между патронника на ключалката и патрона, на който са клемите за кабелите. При мене патрона падна сам без да развивам болтчетата. Колета от форума Ангел-Шкода твърди, че можели да се развият тия болтчета. Тове е което знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се демонтира долната пластмасова кора на кормилната колонка - по този начин получаваш нужната видимост към контактния патрон. Развърташ винтчетата (или поне долното - вижда се идеално къде е), и вадиш патрона. Цялата операция отнема не повече от две минути и изисква отвертка и елементарна сръчност. Колко струва контактния патрон? Нов - не ме интересува.... Стар - на пункта на Хладилника в София за патрона, водна помпа, ключалка за капак и още разни дреболии дадох общо 5 лева. Само патрона едва ли е повече от 2 лева:D ...

Ако не намериш патрон (в което се съмнявам - Шкоди за скрап колкото щеш) има вариант за палене с бутон. Моята пали точно така :D. Не я карам и не съм монтирал още патрона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБЕ ВАНКО ЩО НЕ ДОИДЕШ ДА ТИ СМЕНЯ ТОЯ ТАРАЛЕЖ ЧЕ ДА МИРЯСАШ АДИ СТИГА ЗАНИМАВА ХОРАТА С ГЛУПОСТИ АКО НЕ ОБАДИ СЕ ДА ТИ ГО НАПРАВЯ :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: АБЕ НАЛИ СИ НА ГАЗ И КАРАШ ЗА БЕЗ ПАРИ ЗАЩО ИЗОБЩО Я ГАСИШ ТАЯ КОЛА :lol: ИЛИ ДРУГА ИДЕЯ НАПРАВИ Я СЪС СВЕТЕЩ БУТОН КАТО ИСТИНСКИТЕ БЕГАЧКИ АДИ ДАВАИ ГАЗ ЩОТО АЗ СЕГА НЕМОГА
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се занимава, жиците черно с жълто е обща, черната е контакт, жълтата е стартер, а бялата е с нейзяснена функция

 

написал съм ти но според мен е тъпо при положение че имаш купен контакт, не се излагай аз паля с кабелите щото нямам 16лв за ключ не ме гледай мене, пък и аз вече толкова съм майстор че паля и на тъмно без да гледам. Работата по смяната е елементарна, аз го смених само с лежане под волана пред блока. Никой не ми е казал как се сваля, НЕ СИ тъп, слезни до колата за 15мин направи това което написах и си готов. Клемите отзад дори и да ги объркаш, посмъртно няма да даде късо, няма стряшно просто гледаш при кое положение на кабелите (те са 3 кабела ) I e контакт а II е старт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пунктът на Хладилника се намира на ул. "Филип Кутев", преди входа на Винзавода. Филип Кутев е първата пряка на бул. "Черни връх" след ул. "Сребърна"(светофара) по посока Драгалевци. Пунктът е на самата улица. Не запазват части и си е чист късмет да си там в момента, в който имат нужната кола. За цените - зависи на кого ще попаднеш. Имах късмета да си купя перфектна метална радиаторна решетка за Жигулито, което карам, за 1 лев :D Шкоди има отвреме - навреме. Хората предават за скрап от най-масовите модели - 105-120. По-стари - 100 съм виждал веднъж, а досега ме е яд, че зимата пресоваха една сравнително комплектна Октавия от 60-те години. Бях и мераклия, но от вторичните кола не може да се купи, защото нямат документи за собственост върху нея :evil:, а и не искаха да я разглобяват - щели да я стягат... И накрая и видяха сметката. Глупаци.

PS:Не таете излишни надежди - това е просто пункт за скрап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може да е малко мръсничко там и затова да не си го видял почисти и последваи съветите на колегите. Едното винтче е отдолу а другото отгоре наи лесно става като извадиш таблото с уредите всичко се вижда перфектно тогава успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С БУТОН КАТО ИСТИНСКИТЕ БЕГАЧКИ ДАВАШ КОНТАКТ НАТИСКАШ ЧЕРВЕНИЯ БУТОН И ЗАПОЧЖА ДА РЕВЕ ШКОДАКА.УСЕщАНЕТО Е НАПРАВО КАТО НА НАШИЯ ПОЛИГОН-ВСЕ ЕДНО СЪМ СПРЯЛ ДО ТЕБ И щЕ СЕ ПРАВИМ НА ПАЛЯЧОВЦИ ПРЕД ВСИЧКИ СЕМКАДЖИИ ХАХАХАХА :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.