Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

връщане на софийското жителство


какво мислите за софийското жителство ?  

38 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ако някой от вас е карал кола в Белгия или Холадния сигурно знае колко много са велосипедистите. Там ги пазят като божи кравички :) Истината е че като карам там погледа непрекъснато ми е в огледалата да не побутна някой от тях. Те са с по-голямо предимство от пешеходците!

Иначе съм съгласен, че колелото е много добър вариант. НО! В София (и не само) велосипедни алей няма. Отношението на водачите на МПС е под всякаква критика. Терена е доста "гофриран". И не на последно място климатичните условия са такива, че ползването на колело е възможно само в много ограничен период от време (2-3 месеца).

Поздрави

 

PS: Миналата година имаше един инцидент със сгазен от тролей защото един образ отворил вратата без да погледне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PV

    10

  • PRR

    8

  • high_octane

    7

  • DEYAN IYI

    6

Най-много писали в темата

Според мен проблема е че няма НИКАКВА организация на движението в София и на никой не му дреме!!! Само околовръстното ако се направи изцяло трафика в центъра ще намалее примерно с 20-30%, ако се направят многоетажни паркинзи в центъра проблема с паркираните по уличките коли ще отпадне автоматично, ама за тези неща парите от бюджета на община София ще трябва да се вложат в строителство на паркинзи и пътища а не на вили резиденцйи и тнт....

Когато всичко това е готово ....някога... идва ред на полицията трябва да дойде момента в които да няма "ама ти знае6ш ли кои съм аз", "земи тиа 10 кинта" и тем подобни" аз сега живея в Щатите и мога да Ви кажа, че тук като те спре полицая въобще не го ебе кой си в Америка полицая е като господ ... ако си малко по-емоционален и малко повече махаш с ръцете ВЕДНАГА те закопчава с белезниците щото си агресивен и застрашаваш сигурноста му /без значение дали си сенатор бизнесмен или нещо такова/ тук хората с корвети поршета и тнт са наи-примерните шофьори щото ако си карат като в БГ това се води "agresive driving" и 5 точки от драйвинг рекорда ти фръкват моментално. Тук ги има всякакви Мексиканци, латино-американци,Руснаци, Сърби........ -се луди глави но всички са като ученички тук заштото има ПОЛИЦИЯ!!! Та когато в София има добра инфраструктура и надеждна полиция тогава нияма да има сеяни, мутри, бизнесмени и всякакви такива и тая дилема "Софйиско жителство" ще отпадне.

Но, тази свобода която я има сега ще ни липсва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в моя квартал ( докторски паметник ) това е много наболял проблем поради многото офиси на фирми и посолства през деня и заведения вечер

Познавам твоя квартал, а и моят е наблизо и е същият. Там не може денем не да се паркира - да се мине. Случвало ми се е да си оставя колата на близкия платен паркинг (мин. такса 2 лв), защото имам да свалям багаж. Иначе паркирам на прибежки: първо влизане - 2-3 преки от нас (след обиколки), след това намирам място на съседната улица. Накрая, вечерта, ако не спя виждам освободено място пред кооперацията. (трябва да подчертая, че за щастие не живея постоянно в СФ) И така до следващото изкарване. Отделно ме нервят обичаите на магазини и кръчми да си "резервират" паркинг-места. Слагат препятствия и мястото е тяхно. А доколкото знам, за такова запазено място се плаща на общината.

Пазачът на платения паркинг ме открехна на системата за паркиране "часови пояси". Значи имаме тротоар (паркинг). Имаме и платно за движение (паркинг). Ако паркираме до 18 часа, слагаме колата на тротоара. Ако сме до 17 часа - на платното. Ако решиш да изкараш колата от тротоара преждевременно - сори, нарушаваш графика.

 

Абе, тя София вече не е обособен град, а е място, където се стичат хора от цяла България, че и от Китай, да търсят далаверка. Вземи ако искаш най-скандалните софиянци, от типа Слави Трифонов, Евгени Минчев, Цеци, Гала, Ивайла.. Маргини - те какво общо имат с нашата София?

Специално ти, знаеш какво значи районът на Докторски паметник, Заимов, Оборище.. как ти се струва това сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и Гогата сме в почти същия квартал (по-близо до перловеца, но пак там). Знам проблема много добре. При мен е и Raifazen Bank. Тия малоумници си направиха офис, но хич не помислиха за пракинг. Смятай какво е. Ей затова здраво за гражданството. Всеки паркира както и където може. Да не говорим за специалистите дето заемат място за поне две коли....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.