Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как паркирате на тротоара?


Как паркирате на тротоара?  

37 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Бутам си аз количката /бебешката/ из София и ми иде да ревна. Не може човек да си върви по пътя заради паркиралите на тротоара коли. Бре, опитам се да мина зад колата - тц, не става, тръгна да минавам пред колата - опааа, блъсна се в някоя друга паркирала на тротоара кола, айде заобикалям - тряяссс! количката пропаднала в дупка и бебето повръща, защото много друса. Та, ща не ща, слизам барабар с количката на пътното платно, за да заобиколя паркиралите на тротоара и покрай мен фучат коли - ще ме отнесат.

Че няма места за паркиране - няма! Че това е огромен проблем - огромен е! Не критикувам, че някой е паркирал на тротоара, а това, че не оставя свободно задължителното разстояние от 1.50 метра, където могат да се разминат двама души, да мине количка /бебешка или инвалидна/.

Мисля си, защо някой трябва да паркира така, както му скимне /в повечето случаи напряко на тротоара, така, че няма никакво свободно място/, а хората да слизат на пътното платно и да ги блъскат колите? Незаинтересованост ли е? Незнание ли е? Простащина ли е? Що ли е? Вие как паркирате по тротоарите? Замисляте ли се, че колата ви може би пречи и би могла да е причина за нещастен случай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в моя район за щастие нямам проблеми с паркирането, но като отскоча до Габрово или Търново все няма къде да се паркира.Или е забранено или пък има платен паркинг - ужас! По принцип се старая да паркирам, така че да не преча на никой,но понякога просто нямам избор,щото в противен случай трябва да си оставя колата 2-3 км по-надолу примерно. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно винаги гледам да се съобразявам с хората, много рядко паркирам на тротоарите освем ако не е специално обозначен за тази цел.

Съчуствам ти напълно и аз съм имал много премеждия главно по центъра, а колкото до това защо българина паркира по този безобразен начин, има една думичка манталитет.

Мисля, че това е достатъчно всеки гледа мене си и не му дреме за околните.

Когато си в колата ти пречат всички пешеходци а като слезеш от нея пък започват да ти се пречкат колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би знаеш,че аз си оставям бабата на тротоара обикновено, сигурно си видяла като си била в квартала.Та аз гласувах за втория отговор :) ,винаги се старая да има място за колички и обикновено успявам, макар да не спазвам правилника с неговите 2 или колкото там бяха метра.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олееее, тази тема трябваше да е във "Всеки за всичко". Нещо съм объркала, моля някой знаещ и можещ да премести темата :oops:

 

Преместих я! Извинявам се за объркването :oops: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джоджена е от семейството на ментата и е една много хубава подправка за агнешко!

 

Става и за чай :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Один, ми така кажете! Ще ви разясня!

"Оди бЕри джоджен" = "Оди се снимай" = "Гледай си работата"

 

Ама не гласувай като не знаеш кое какво е, че я гледай БГ-то на какво прилича заради незнаещи гласуващи. :mrgreen: :D

 

Колега Гога, ще мина аз тия дни на инспекция из вашия квартал да видя как си паркирал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми напомни на една случка от близките дни.Оставил съм колата на тротоара и то така, че има място за количка за тризнаци :lol: и си чопля по колата, по скоро сменях тапицерията на един от предните калници.Та седя си аз приятно надрусан от изпаренията на лепилото и лепя ли лепя.Приближава си една бабка с количка, не инвалидна, а такава с внуче вътре.Междудругото рядко готино хлапе. :P Та виждам я аз и затварям вратата с цел да мине.Започва се една тирада защо колата е на тротоара, аз най-любезно и обяснявам,че ако не съм на тротоара няма как да си върша работата.Един приятел седи, гледа сеир и се залива от смях,май не само аз се бях надишал с лепилото :lol: .

Бабката продължи да ме кълне и стигна до заключението,че й е тясно и не може да мине, и аз да прекарам количката през това "тъй тясно" място.ОК, минавам аз и в следващия момент приятелчето ми се надвесва над бебока и казва :"Сладурче, тая твойта баба много злобна, бе?!"

Хем умирах от срам, хем такъв смях ме напуши,че директно се заврях в колата и не се показах повече. :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пловдив затова по центъра бордюрите са достатъчно високи за кола а след като джиповете навлязоха масово има бетонни колчета. Друг е момента че повечето от тротоарите са доста широки. По по-малките улички около центъра се срещат тук таме такива идиоти но са рядкост като цяло хората си спират нормално от което страда движението защото пътищата стават еднолентови. Не казвам че сме перфектни но бива. Моите наи искрени съчувствия за случката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах с втората възможност, която е 66% досега. В редки случаи наистина паркирам така, само ако няма друга възможност и ако всички други автомобили са паркирали по този начин. Наистина трябва да гледаме поне метър, метър и половина да има да минават пешеходци, но за съжаление не винаги е възможно. Като ходя пеша из центъра на София и аз заобикалям коли и псувам. Набелязал съм си няколко относително безопасни места в центъра за паркиране, и само там, щото на случайни места могат да ти разбият, одраскат колата или да ти резнат гумите. Но напоследък си паркирам на един служебен паркинг, за който имам пропуск и оттам пеша само из София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък винаги паркирам на разстояние от сградата или каквото има и колата макар че по закон вече е 2,5м!!! (може и 2.0м да е не си спомням) ама го правя щото на изпита пред ДАИ- аджията се качих на тротоара (горичката) и един дядка скочи на платното за да ме премине и за малко не ме скъса :evil: от тогава си спирам колтурно ;) или па като ходих в Хасково на скоро... какъв ужас на всякъде забранено паркирането и има един платен паркинг! :evil: на края я бутнах в едно м-у блоково паркингче :mrgreen: на 1- 2 км от където имах работа ама нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не вярвате,но паркирам само на места, предназначени за това.Ежедневните ми задачи обикновено са свързани с места,където има паркинг,избягвам катеренето по тротоарите.Винаги,когато трябва да си оставя колата за няколко часа,гледам да не преча на спрелите в съседство автомобили,както и на предполагаемите пешеходци и др. участници в движението.

Слава Богу не работя в рамките на идеалния център,не бих понесла безумието и простащината на колегите-шофьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като зачекнахме темата,ей сега се връщам у нас и точно пред входа една дама,на която преди сигурно 2 дни са й купили книжка и кола :lol: в опита си да се качи на тротоара щеше да ме премаже,понеже си изпусна съединителя.Какви благословии отнесе няма да ви казвам :evil: !!!Баси,верно има големи чукове сред колегите шофьори!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке Какаду,

за да разсея съмненията Ви, Вашите и на другите колеги, ще уточня, че знам какво е джоджен. Очаквам бурни аплодисменти.

Гласувах така, защото ми допадна като израз, а и наистина си паркирам както си искам. Питате се защо ли? Веднага отговарям. Когато съм шофьор мразя пешеходци, а когато съм пешеходец мразя шофьори.

Ама съм много прост аааа?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сарказма и иронията ти ме кефят, съвсем сериозно!!! :)

А напоследък и аз се улавям, че като пешеходец мразя шофьорите, а като шофьор пешеходците :oops: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пред нас имаше паркиран един бус (недвижима собственост на един съсед , вече маи отиде до надин струва ми се ) които поради близоста си до дърво и улична лампа ми гарантираше едно място в което злия чех влиза с една маневра .колата ми не пречеше на никои и мястото беше винаги свободно заради това че изглеждаше много тясно. в момента обмислям дали да не си закарам москвича и пак да си го запазя за себе си с цената на 3 места които ще бъдят осакатени . от това ще пострадат многото фирмички които се навъдиха в квартала и приходящите персони към тях . избщо не ми пука . даже идеята за това да спрат движението на коли по центъра която дигна толкова шум преди около година ми хареса .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че не сме. Просто като съм зад волана се сещам много добре че през по голямата част съм пешеходец. Кои да мразя човека опитваш се да пресече или идиота опитващ се да го сгази. Помислете за това. Верно гледат ме странно като спра понякога и дам предимство на някои пешеходец да не говорим как е в чужбина. Иначе въобще немога да кажа че съм примерен шофьор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.