Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой неясноти около новата Октавийка


Ivar

Recommended Posts

Здравейте,

 

Онзи ден си взех от Сф колата и човека, от който я приемах от ЕТ каза сядаш и газ до ламарината, е аз си викам - нема му противореча - ама до към 3000 оборота си я прибрах към Вн - стана за към 4 часа пътя - ама разхода ми доде към 5.5 с постоянно вкл климатик - а повече от 150 не съм качвал сякаш - друг е въпроса, че не съм и слизал под 120, та се чудя това в реда на нещата ли е? Другото, което ми направи впечатление - е че отзад стоповете не са с двете бели ленти - ами са бяло и червено на ивици и имам рууф рак конзоли отгоре - тъй де онез рога дето се слагат на тавана по дължина - има ли разлика между това какви са стоповете отзад на комбитата? И нормален ли е тоз разход за това каране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве да си я караш!!! Много безаваройни километри и хубави моменти !

Ако погледнеш в книжката там пише да не преминаваш 60-70% от макс. скорост и обороти докъм 2000 км. след това можеш постепенно да увеличаваш. Докъм 6000 км. разхода ще ти е по-голям след това ще започне да пада, и колата ще върви повече :)

Не знам за кои бели ленти говориш на стоповете - тях ги има стария модел. Задните светлини на хеч и на комби са различни, макар че характерната C-образна форма я има и пи двете купета.

Ако кажеш какъв е мотора може би някой ще може да ти каже дали е нормален разход - на мен ми изглежда като дизлов разход :):):)

Иначе рейките на покрива са стандарт при комби-елеганс версията и май при 4х4..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам става дума за старата Октавия-стоповете са си такива,рейките на покрива са си готини някои хора се чудят от къде да ги купят,разхода е в реда на нещата.Честито!!!Пусни някоя друга снимка,най-вече на седалките в багажника,че ми е интересно!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем да - прави сте - аз нали си знам къв ми е мотора и колицата - не сметнах за нужно да доуточнявам 8) - Октавия - 1.9 ТДИ, комби 6+1

 

Колкото до разхода - питам понеже карах, а още търкалям един Ровър с 2.0 ТД двигател 82 коня от каря на 80-е модел е двигателя - та той ми гори градско към 5.5, извънграда пак толкоз - ако не е над 120 да се поддържа, а тоз по-малък двг и уж доста по-нов - пак толкоз, само дето в града със същото каране харчи 7 с климатика и 6.5 без - та затуй питам, но доколкото разбирам май му е в нормата.

 

Колкото до онез две допълнителни седалки отзад - аз като ги видех, паднах от сямх - те такова чудо няма и в трамвая, един профил, връз него една седалка и отделно облегалка - как го признава КАТ това за места не знам, но като ги признава пак добре, Ровъра ми е с две допълнителни отзад, фабрични, но те са на парсек разстояние като изработка и комфорт.

 

Вижте стоповете - аз на тези, които гледах бяха по-различни

 

o632884111135312500.JPG

 

А инак, повече снимки на колицата тук - http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19513&AlbumId=59600

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна е с този цвят,просто никога не ми е харесвало комбито ама това е звяр.Толкова градско без климатик около 6-6.5,извън градско на климатик ми е падало максимум на 4.8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си му е както трябва! Аз 5,5 ако докарам разход ще направя челна стойка на предния капак! Тези "рога" отгоре са едно от най-хубавите неща на комбито. Преди ги даваха като екстра сега стандартно ги монтират на комбитата. Като си от Варна може би се интересуваш от разни водни спортове като сърф, уиндсърф. Или пък ако караш ски, сноуборд, велосипед и т.н. Е, за това са надлъжните рейки, да си слагаш там тези уреди, е трябват ти и съответните напречни рейки но те са за съответният уред и сам си ги купуваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Стоповете са такива на комбитата.

За разхода - 4.5 при включен климатик и 130 магистрала и 110 обикновени пътища (София-Варна-София). При 140-150 магистралата и 120-130 обикновените пътища 5.0 (без климатик). Предполагам че с климатика ще качи до 5.5, т.е. съвсем в нормите си си.

 

Поздрави и със здраве да си я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега кажи моля те как се води този цвят по каталог :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кажи моля те как се води този цвят по каталог :roll:

 

Води се Grafithe grey - ири графитено сиво, макар на различна светлина да е различен и понякога леко синкавее - бива, мен си ми харесва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета е страхотен, само че тука ми го регистрираха като сив металик, което не е правилно споредм мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си да поръчам моята Октавиа с такъв цвят, но още се двоумя 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.