Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

зуммер за забравени фароже


Guest stofka

Recommended Posts

Здравеите имам октавия 2000г колеги много често си забравям габаритите когато карам на фарове имали такьв зуммер или моят нещто не работи[/b]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си сложил на 120ката някакъв универален за 1- 2лв от практикер. Има схема на свързване и е елементарна, предполагам няма е много трудно да се направи и октавията ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2000 и си има. Може да не ти работи или пък да е някаква модификация на колата и да няма такава "екстра"...знам ли?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро нещо се е скапал, щото дори моята Фелка LX базов модел има такъв зумер - то си е по-скоро пищялка, задейства се с отваряне на вратата при забравени фарове:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам,мога ли да се оборудвам и аз с такъв зумер?Полезно си е :) . Нали обаче, не пищи през цялото време като караш на фарове, щото днеска карах на един приятел Кадета и щах да откача :evil: през цялото време, докато карах на фарове онази ху*ня пищеше и то полифонично :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам,мога ли да се оборудвам и аз с такъв зумер?Полезно си е :) . Нали обаче, не пищи през цялото време като караш на фарове, щото днеска карах на един приятел Кадета и щах да откача :evil: през цялото време, докато карах на фарове онази ху*ня пищеше и то полифонично :evil: .

Нещо му е прецакана джаджата. Иначе на всяка кола може да се направи това.Доколкото си го представям това е "пищялка" захранваща се с 2 "+-а" един от габарит и един от плафона на някоя от предните врати, та когащо си на фарове и отвориш вратата въпросното нещо пищи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам,мога ли да се оборудвам и аз с такъв зумер?Полезно си е :) . Нали обаче, не пищи през цялото време като караш на фарове, щото днеска карах на един приятел Кадета и щах да откача :evil: през цялото време, докато карах на фарове онази ху*ня пищеше и то полифонично :evil: .

 

Такова нещо за първи път чувам-да караш на фарове и да ти пищи понеже си на фарове!Ко е нощтна птица и да кара предимно вечер може да му послужи добре за да не заспива-ама иначе.Иначе зумера пищи само ако си ги забравиш и си отвориш вратата-а не през цялото време!Това е много смешно и досадно!Като говоря за досада ще се отплесна но на старичките волва 96г и тн има горе на плафониерата два индикатора за колани които докато не си ги сложиш цъкат и мигат-лошото е че ако си сам и нямаш спътник и да си сложиш колана-неговата лампичка цъка ли цъка- :evil: да умреш от направо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKODA 105 RS: дали ще стане нещо ако са 2-+са ??? все едно да светне крушка ако има 2 + са на 2та края. според мен няма да свети.

 

на зумера единя край му е "+ " а другия "-", "+" се закача на фаровете, а "-" на ключето което се активира от отворена врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че толкова тъпо го обясних, но няма да се опитвам пак,щото темата тук е малко по-различна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не вярвам Octavia-та да няма такова нещо, по-скоро може би се е прецакало, та не Felicia-та, то Favorit-и има със сигнализация за забравени светлини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта има. Доколкото си спомням на братовчеда (1998...) също имаше. Май не съм виждал кола след 1995 дето да няма.

Бих казал, че е развалена пищялката.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

здравейте колеги,за първи път поглеждам в тази подточка на форума и виждам че мога да помогна .лесно се прави сигнализация и който е от софия мога да му помогна ако ми напише лс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да изнамери къде му е този зумер дето се е скапал.Наи евтиният вариант е този които колегите казват зумерче за 1-2 лева и хващаш + на габарита и минус от бутона на вратата на моята 120ка има такова животно което ако го остава да пищо повече от 10тина секунди ще ме заболи главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.