Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачни тръбички!


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Някой знае ли каква е дължината на спирачните тръбички? Предстои ми смяна и незнам колко метра да купя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакъв смътен спомен, че тръбичките се продават на модули с накрайниците за завинтване, а не на метър. Дължината е различна за различните модели на Шкода. Дончо скоро сменя тръбички, той може да ти е от полза с някаква информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, продават се на бройка и си имат накрайниците. Ако не бъркам,за задните спирачки са три, за предните седем, заедно с тези по апаратите. При такъв ремонт бих сменил и тръбичката на съединителя, а и маркучите и разклоненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна някои цифри вкъщи щото непомня наизуст всичко. Ти оригинални ли щв си взимаш или ще си правиш медни по поръчка както направих аз. В сряда наи късно ще ти дам всички размери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се изкаше медни да сложа! Днес гледах и още ще гледам по сервизите, където слагат АГУ-та. В магазина всичките тръбички струват около 20лв(за спирачките и съединителя). Ако стане с медни двойно, ще си копувам от магазина.

Дончо твойте две тръбички на каква цена излезнаха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П А инъче още не съм ги свалил- в неделята не ми остана време инъче щях да си ги мерна. Може би чак в събота ще успея да сваля старите, а тогава ми се искаше направо да имам нови, за да слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега медните си излизат по скъпички каквото и да си говорим. Но пък са вечни и много по лесно се монтират защото се огъват много по лесно. Не е необходимо да сменяш малките тръбички на спирачният апарат но ако искаш по 1,5 лева са тъи че за 6 лева можеш да си решиш дерта с тях. Тръбичките от предният разпределител до съответният спирачен маркуч са по 70 сантиметра, а от задният разпределител до съответният маркуч 110 см. Тук на мене ми взеха по 6 лева на метър + по едно левче на щуцерче. Значи задна тръбичка от магазина е 6,7 лева медна ляга 8,6. Тръбичката на съединителя не съм я сменял но ориентировъчно е около 250 см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Много ми се искаше да са медни, но вчера не издържах и понеже бях с кола и отидох и си ги накупих всичките- излезнаха ми 38 кинта. Имам разпределителите(нови) и гумените мъркучи(нови). Сега само малко работа :mrgreen: .

Купешките тръбички са нагънати готови. На тях има и едни гумени маншончета.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам как са аз си направих само тези от помпата към разпределителите. Просто с тия монтажа е малко по труден. На мен не ми обясняваи какво е мерак знам го добре :lol: радвам се че повечето тук сме така. Режи смело тръбите и смъкваи разпределителите. После и с новите маркучи ще усетиш сериозна разлика в спирането. Успех с ремонта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа и аз очаквам разлика! Нямам търпение да ги започна!!!! Понеже по цял ден съм на бачкане ще се опитам вечерите да ги сваля старите, че събота да се занимавам само с монтирането на новите;)... че ме чака и двигател да слагам(и да го кордисвам)... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.