Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата тегли надясно... ;o(((


izov

Recommended Posts

Здравейте,

 

няколко седмици след като я взех ми направи впечатление, че Фабия-та тегли леко надясно. Усетих го с висока скорост по магистралата. Когато пусна волана съвсем леко започва да тръгва надясно. Първоначално изобщо не обръщах внимание на това нещо, защото помислих, че е от пътя или нещо такова. Но напоследък започна да ми прави все повече и повече впечатление и определено не е от пътя. Не мисля че е и от гумите, защото когато го забелязах бях с летните, после ги смених със зимни и сега пак с летни, като при всяка смяна ми ги балансираха. Също така не съм влизал в големи дупки с колата и не я качвам по високи бордюри...

 

Някой може ли да ми препоръча къде да отида да я погледнат? Нямам вяра на тези в ЕураТек, пък и има да ме мотаят сума ти време...

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва й един реглаж на преден мост на колата. Най-добрия сервиз, в който съм ходил за такъв е този под моста на Захарна фабрика - стига се по него като минеш моста в посока към Люлин, на светофара след моста вдясно, след това втората пряко вдясно и после пак вдясно и в общи линии се стига до сервиза по една тясна уличка - те там са затапени уличките и нямат изход, тъй че общо взето не може да сбъркаш. Не става дума за сервиза, който е на улицата пред гара "Захарна фабрика", а се стига само по пътя, който описах. Майстора е Ангел, в една от клетките в двора на сервиза вдясно, един с мустаци, побелял вече. Добре работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,

 

сещам се къде е, минавал съм оттам. Само едно питане имам - тази процедура няма да прецака гаранцията на колата нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не отидеш в Еуратек? В крайна сметка е в гаранция и са длъжни да я оправят. Хем безплатно, хем с гаранция...

 

Поздрави

 

PS: Все пак провери налягането в гумите и пипни дисковете (последното мнооооого внимателно). Ако някоя гума е по-топла от другите проблема е със спирачките (нищо че е нова - стават грешки...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега бях в ЕТ. Качиха я на стенда - геометрията била ОК. Размениха предните две гуми - никаква промяна. Утре трябва пак да я карам за да й сменят всички гуми, защото момчето там е убедено, че проблема е в гумите... Аз не съм много оптимистично настроен, защото и със зимните си беше така, а те бяха чисто нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не друго, то поне ще имаш нови гуми.А ти хидравлика да имаш?! Да не е там проблема ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам хидравлика, но се съмнявам да е нещо от нея.

 

Иначе за гумите - ако имам нови гуми то ще е защото съм си ги платил. Тия няма да се преебат да ми ги дадт ей така.

 

Добре че поне днеска не им платих реглажа и смяната на предните. Утре сигурно ще си ги искат, ама ще се разправяме... Все пак я карам за да отстранят проблема. Те могат да си правят сума ти работи докато открият причината. Аз не съм длъжен да плащам за всичко което те опитват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти искат пари за реглажа. нали си в гаранция.

Ако питаш мен не би трябвало да ти искат пари и за нови гуми - явно те са дефектни.

 

На шефа ми, му смениха 4 гуми в Автомотор (Ситроен). Кара с тях 1 година и го привикаха да му ги сменят защото имало дефектни бройки в серията.

Не знам

тук биах написал глупост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен бях че ЕТ са мошеници! Правиха реглаж, сменяха предна лява с предна дясна гума. После твърдят че са слагали други гуми на колата и всичко е било ОК. След това твърдят че са сменили задните с предните гуми.

 

И в крайна сметка - проблема си остана, а приемчика твърдеше че е от гумите.

 

Затова аз отидох при един познат. Погледна отдолу и ми каза че задната втулка на десния носач е много мека, не е скъсана и каза че мога да карам така, но беше сигурен че причината е в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо колега.Явно и те са преценили, че може да покараш,докато ти изтече гаранцията, та да може да си го платиш това после.Много тъпо от тяхна страна :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен-като си свалях летните и слагах зимните гуми миналата година забелязах че лявата е съвсем леко по-износена от дясната(Континентал Спорт Контакт 2-по улеите-разбрах)!Отидох при моя приятел (Форд и Шкода) Иван Иванов-качиха я погледнаха я и казаха че и няма нищо-нито тегли колата -и с 200 съм пускал волана по магистралата-няма проблем-залепена е на пътя!Явно съм карал повече леви завои-пък може и заводския реглаж да е такъв-те и от Шкода ми казаха че заводски колата може да излиза със милиметри отклонение-което не и влияе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в старите книжки за шкода препоръчват размяна на местата на гумите, точно когато се получи подобно неравномерно износване на гумите, което е съвсем нормално. дори и геометрично всичко да е ОК (сходимост, центровки и т. н.), гумите работят при различни условия - дупки, нервномерно натоварване на колата... за шкодите със заден мотор схемата е следната:

- задна лява гума се мести отпред, в дясно

- задна дясна става резервна

- предна лява се мести отзад, в ляво

- предна дясна се мести отзад, в дясно

- резервната се слага отпред, в ляво

това обаче се прави при положение, че всичките пет гуми са абсолютно еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са компетентни или по-точно достатъчно компетентни да забележат ето това:

Погледна отдолу и ми каза че задната втулка на десния носач е много мека, не е скъсана и каза че мога да карам така, но беше сигурен че причината е в това.

И в този момент да си кажат "Абе защо да се вътрим и да я сменяме тая втулка и така ще кара"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм им казвал че знам къде е проблема

 

Те твърдят че проблема е в гумите и ме лъжат в очите

 

Не знам дали си струва да се занимавам с тях, ще вземат да ме обвинят че не пазя колата и аз съм виновен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм им казвал че знам къде е проблема

 

Те твърдят че проблема е в гумите и ме лъжат в очите

 

Не знам дали си струва да се занимавам с тях, ще вземат да ме обвинят че не пазя колата и аз съм виновен

дори и да стане така, въпреки че се съмнявам, какво губиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще те накарат-я иди им скръцни със зъби по-яко да не си някой балък хванат от гората да те разиграват.Ако проблема е техен да си го оправят-гумите били проблема-ОК!Питай ги-ако не са те проблема после на чия отговорност ще е!Да ти дадат нови гуми ако енаистина проблема е в тях-ще им ги платиш-ако не да си ги взимат обратно-все пак гумите ти-заводски ако са-трябва гаранцията да покрие тези неща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Бях на море,днеска се връщам. Последно като ходих ми смениха гумите и казаха че няма от кво друго да е,ама все още си тегли,много се усеща при 140 кмч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да отидеш някъде да ти го сменят тоз тампон ... тез тикви щом досега не са го видяли надали ще се усетят , че е правено нещо по колата или другия вариант да отидеш с тампона в ръка и да искаш да го сменят те ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.