Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Карбуратор


ivo_radoev

Recommended Posts

Имам чисто нов карбуратор като на 120L, но задействането на втората клапа е механично(лостово) и монтажа на филтъра е с 4 шпилки. Дали може да го ползвам за 120ката или да взема части от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продай ми го :mrgreen: Това е карбуратор от Вартбург и не става 1:1 на Шкодата - трябва преправяне.

 

Хашек, дай по-добре да ти продам цял Вартбург - предните спирачки също стават с преправяне и са с по-големи накладки от шкодовите :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз имам един карб. от вартбург- мърлявичък. Какво му е по-хубавото - само механичната 2ра клапа ли????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек, дай по-добре да ти продам цял Вартбург - предните спирачки също стават с преправяне и са с по-големи накладки от шкодовите :P

 

Ако е нов - купувам го :mrgreen: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чисто нов карбуратор като на 120L, но задействането на втората клапа е механично(лостово) и монтажа на филтъра е с 4 шпилки. Дали може да го ползвам за 120ката или да взема части от него?
- Може да сложиш капак за въдушен филтър от Лада - пасва точно. Я го отвори тоя карб и пише какви са стойностите на жиглъорите да видиме дали не трябва нещо да се смени за да тръгне както трябва - а и виж широчината на дифузорите /2те камери/ - на тях си пише.

 

ПП: Ако имаш цифров фотоапарат би ли го снимал отпред да видим как се задейства механично втората степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от Вартбург е, преди малко го сравнявах на един комшия от колата :( Искам му 30лв, ако го иска някой да се обажда. Утре като съм си в работилницата ще му премеря всичко и ще пиша. Нямам цифров апарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да мериш - те са надписани, само свали капака, за да видиш стойностите на жиглъорите, а дифузорите се вижда размера им и без отваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно някой пробвал ли е с Вебер от фиат 125р как върви шкода 100/120/130? Вчера на битака продаваха чисто нов такъв за 15 кинта - отдолу отворите съвпадат с шкодовите и е с механично задействане на 2-ра степен. Казвали са ми, че карб от Самара пасва идеално, дори отгоре отвора за филтъра, само дето има и обратен бензин като при фавовете и фелациите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кой битак ходиш? На софийския или на някакъв друг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.