Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Оборотомер


Moadib

Recommended Posts

Здравейте нов съм във форума имам 1 въпрос за оборотомера.

 

но

1. Искам да се извиня че поставям тази тема за Н-ти път чел съм предишните но 1 казва 1 друг друго.

2.Моля хора които нямат такъв оборотомер или не са запознати да не пишат.

 

Та въпросът ми е каде точно да свържа жицата за оборотите там е нещо като цифрата 1 иначе оборотомера е ладов от 1500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе приятел, хвани един мултицет или проследи кабела и ще разбереш сам дали черния е минус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към клема едно на бубината питаи "спеца" (мене демек) вече го научих като си обурнах кабелите на бубината :oops:

а сега моя проблем за оборотомера като си пусна фаровете и оборотомера ми спира да отчита :roll: :?: :? много са ми се чудили и смяли на оборотомера ама никои не може да ми каже какво да го правя pls помагаите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, дай някакви разяснения, какъв е, как си го вързал.То така едва ли някой може да ти даде съвет как да отстраниш проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотомера е със стрелка (сега си зглабям един с дисплеиче :)) и чесно казано незнам как е варзан единственото което знам е че кабела които е за оборотите както споменах на бубината на клема 1 дали има др кабели и ли само този и маса незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега оборотомера са 3 кабела. Единият е + които е желателно да го вържеш на място с бушон при мен това е + от контактният ключ. Така оборотомера ще минава през бушон и ще се задеиства чак когато колата е на контакт. Масата ти си избери къде места бол. Третият наи важен кабел се връзва на бобината. За ориентир виж има един кабел вървящ между делкоито и бобината. Е там където кабела влиза в бобината си го хвани. Ладовите не са лоши но трябва да си хванеш и кабел за осветление на уреда а доколкото си спомням в ладовият имаше и някои контролни лампи 3 ама не си спомням за какво. Ако имаш схемата на кабелите ОК ако ли не ще падне пробване докато ги уцелиш. Успех с ремонта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ладовия оборотомер има 3 контролни лампи ( ръчна смукач и за акумолатора ) но може ли някой да ми даде разграфенията на оборотомера искам да го сложа на мястото на пробора с контролните лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ще проверя каде отиват др два кабела и ще ги закача както ми каза на втори бушон маи няма да е проблем поне така си мисля ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.