Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Боядисвали ли сте си огледалата?


Recommended Posts

Здравейте,като излезе от бокса бабичка съм решил да и пръсна огледалата, понеже са от 120 Л, черни и с нищо не се връзват.Та мисълта ми е да ползвам добрия стар сребрист спрей.Въпроса ми е каква предварителна обработка ми трябва за тях, освен да ги мина с шкурка и да ги обесмасля, примерно с разредител?Освен това съществува ли възможност това после да се олющи след време?Гледам тука една 120 с боядисани огледала и добре изтлежда.Ако някой е правил подобно нещо, нека да сподели опит. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирам че огледалата са от пластмаса и ако ги пръснеш със сребрист спрей няма ли да станат малко грознички.Никъде ли няма оригиналните да си сложиш???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,като излезе от бокса бабичка съм решил да и пръсна огледалата, понеже са от 120 Л, черни и с нищо не се връзват.Та мисълта ми е да ползвам добрия стар сребрист спрей.Въпроса ми е каква предварителна обработка ми трябва за тях, освен да ги мина с шкурка и да ги обесмасля, примерно с разредител?Освен това съществува ли възможност това после да се олющи след време?Гледам тука една 120 с боядисани огледала и добре изтлежда.Ако някой е правил подобно нещо, нека да сподели опит. :)

 

Продават едни спрейчета - основа за пластмаса, осигуряват доброро сцепление на боята с пласмастата. Ако не ползваш такова може боята скоро да ти се излющи на места... Моят съвет обаче е да си намериш някакви подходящи по форма никелирани огледала, може и овални или спортни пласмасови, които да боядисаш в цвета на купето, както съм направил аз и мисля, че добре стоят :idea:

 

П.П. при skoda 1000MB оригинално мисля, че не са монтирани заводски странични огледала, освен може би модификациите MBX и de Luxe

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За боядисването със спрей върху пластмаса първо се купува друг спрей - мисля, че се води пластификатор, който предствалява нещо като лепило върху което се пръска боята.

 

Според мен ако ги пръснеш в сребристо ще стане голяма циганийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз почвам това да се замислям,ама нямам кинти за никелирани в момента,сещате се колко парички глътна тоя съединител.Освен за сега да ги оставя така, пък като се опарича верно да си взема никелирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтината и ефикасна процедура: шкурка 2000 (до идеално гладка повърхност), обезмасляваш, 3-4 слоя спрей-шприц (като изчакваш отделните слоеве да изсъхнат преди да нанесеш следващия), отново шкурка 2000 (до идеално гладка...), обезмасляваш и накрая 4-5 слоя боя (пак изчакваш да изсънат слоевете). Накрая където си олял с боята - шкурка 2000. Десетки пъти съм боядисвал така (моята си кола) и трябва да ти кажа, че това е тактиката за такива леки козметики.

 

Друг е въпроса, че ако трябва да съм честен, ще сбъркаш ако ги боядисаш :roll: . 120 огледалата са големи, но когато са черни не се набиват на очи, оцветиш ли ги в цвят ( и то светъл), моментално почват да се набиват на очи и ще дразнят (от личен опит го знам, с Favorit-ските ми гледала - боядисах ги бели, за това сегашните си ги държа чернички ;) ). Пък и ако колата стои на улицата, не се ядосваш, че са ти одрали огледалото и пак трябва да боядисваш.

 

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Redline__. Само ще добавя - не прави опити да обезмасляваш с разредител, особенно пък пластмаса. Най-доброто средство за обесмасляване, което съм ползвал е спирт за горене. След него повърхността става идеално суха и чиста. Убеден съм, че има и други начини, но този поне е достъпен и съм го пробвал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За боядисването със спрей върху пластмаса първо се купува друг спрей - мисля, че се води пластификатор, който предствалява нещо като лепило върху което се пръска боята.

 

Според мен ако ги пръснеш в сребристо ще стане голяма циганийка.

Колегата е напълно прав-имам предвид пластификатора-аз мисля да си боядисам някои елементи от колата(които са пласмаса-става въпрос за интериора)и Хашек ми препоръча първо да се минат с пластификатор и щяло да стане идеално!За пласмаса пластификатора му е майката.

Естествено методите и примера на Redline__ също са перфектни-така че ти решаваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа, за сега се отказвам, направих си нещо като симулация във Фотошоп и не ми хареса резултата.Мерси за мненията, имам други пластмаси да боядисвам и инфото ми беше полезно!Поздрави!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl ние с един приятел точно така боядисвахме едни пластмаси от интериора на Кадетчето му и стана доста приятно, обаче имай предвид, че като пръскаш със спрея - пластификатор леко се стича и трябва да се подсушава с нещо за да не се наслои повече. А и няма да ти казвам как вони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво представлява тоя спрей-пластификатор, аз на стария (кафевия) интериор си бях боядисал някои пластмаси, обаче без кой знае каква подготовка, тоя пластификатор, специално за пластмаса ли е, спомага за по-добро покриване с боя ли, нещо като шприца за метал :roll: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета-за вонята няма проблем-ако трябва ще си сложа маска!Ще видим кога ще ги извадя и ще ги пръсна! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.