Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заслужава ли си труда ?


The Best Forman

Recommended Posts

Намерих си двигател от VW Scirоcco 1,8 карбуратор / малко е блокирал / и се чудя дали да се гърбя да го ремонтирам и да обурудвам баба с него , а и после в КАТ и Технотест дали ще може да се регистрира

/ двигателя е с документи /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега :mrgreen: нали се сещаш, че Forman-a с 1.8 става перфектния товарен автомобил (мисля, че затова си си купил Forman). Ясно е, че разходът ти ако не падне, ще се задържи поне такъв какъвто е сега (но според мен трябва да гори по-малко).

 

Друг е въпроса колко ще струва ремонта на този блокирал двг. + това, предполагам, че си наясно, че ти трябват още няколко чаркаля (фланец за ск. кутия, друга водна помпа и още един тампон за скоростите - малко наизуст говоря, моля да ме поправи някой ако греша - но ти си вещ по техническата част, така че сигурно си по-наясно от мен) за да стане Форманелата с VW мотор...

 

Според мен си струва, аз лично не бих се замислил. Колкото до комисията :| , щом искаш да го озаконяваш, вече колегите които са правили тая шашма да споделят, аз съм запознат много бегло с процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може съм с две раце ЗА :)!!! Почитател съм на такива изпълнения. Пък виждам и че си наясно с "моторите". Подкрепям такива идеи :)) Аз също ще трябва да минавам през технотест, защото още не е и регистрирана моята, но не мисля че това е пречка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разбери колкото се може повече за двг. ( какво е точно, цени, ала-бала абе сещаш се :) ) Разбери как седят нещата с КАТ и тогава си вземи решението. Идеята е добра, ама си мисля, че в София нещата седят малко по-различно с регистрацията. Като знам едно време бащата какви проблеми имаше с онея, само и само за да смени двг. на 100 С със същия с документи, всичко точно... брррррр... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на мнението първо да отидеш в КАТ и да разбереш максимално много за този технотест. Може да ти кажат че ако е по голям двигателя да си укрепиш купено или нещо подобно което ще бъде много работа. Ходи поразпитай после сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам притеснения дали въобще ще му позволят да мине с тоя двигател през КАТ....другото е че на пръв поглед нещата изглеждат прости...но накрая си минус 1000лв примерно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се обърнеш към колегата scorost (Виктор Узунов). Той си сменя двигателите на Шкодата доста често.

Аз се изкушавам да те посъветвам да не го узаконяваш, поне тая процедура ми се струва огромна глупост. Двигателя си е просто една резервна част, не виждам кво толкова му е специалното, че трябва да му пише номера в талона. В много държави по света двигател се сменя ей така просто като резервна част и няма дужда от "узаконяване". Абе много ме е яд от ей такива бюрократични глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Узаконяването се оказа по - малкия проблем т.к. можело да се минава с връзки Технотест , а минала от там колата лесно се регистрира в КАТ.

Големия проблем според мен ще е обратния наклон на мотора , а още по - големия проблем ще е съединителя , който е с обърнат към мотора притискателен диск и май ще трябва да се садят и скоростите , а тва не ми отърва щот са само 4 , а и са толкова разбити малииии ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не ползваш шкодов съединител - тогава няма да е обърнат?

Аз съм посъбрал ноу-хау и някой чаркалаци за проекта шкода със двигател от фолксваген, така че ако искаш може да обменим акъл и да си помагаме взаимно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.