Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обезвъздушаване на спирачки


120_L_1981

Recommended Posts

Имам проблем - обезвъздушаването на задните спирачки мина сравнително нормално, но с предните нещо не е наред - сякаш няма налягане. Възможно ли е причината да е в лошо регулиран сервоусилвател - става въпрос за накрайника, който опира в буталото на спирачния цилиндър, на резба е , и се настройва колко да излиза от сервото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не излиза течност от колесния щуцер, най-вероятно има запушване - оправя се с промиване на уредбата със спирт за горене и естествено смяна на спирачната течност и пак обезвъздушаване. Нормално е даже при нетатиснат педал като отвиеш леко щуцера да просълзи спирачна течност, тъй като винаги има остатъчно налягане в системата. При мене го имаше тоя проблем на едното предно колело и го оправих по гореописания начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше подобен проблем - оказа се от някакво клапанче, което разпределя усилието м/у предния и задния кръг. Също така бяха се спекли и станали трудно подвижни буталцата на апаратите, което допълнително намалява ефективността на предните спирачки. Ремонта не го правих аз, а колегата Ангел-шкода - той може да обясни по-подробно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз си правих цялата система предните спирачки се обезвъздушиха доста бавно. Имаи го в предвид. Още нещо дано не се зесегнеш от въпроса но обезвъдуши ли спирачната помпа. При мене предните спирачки започнаха да помпат чак към 40тина попмпения на педала. Аз ги обезвъздушавам с проточване а ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да задам един въпрос, не точно по темата,но дано колегата направил темата да не се разсърди. Колко течност горе-долу събира цялата спирачна система?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми пое точно 600 грама. Говоря ти за цялата система сменена с нова тръби маркучи, предни апарати , задни цилиндърчета и каквото друго се сещаш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.