Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прецакан ли съм?


Марту

Recommended Posts

Тръгнах да продавам фаворита и започнаха огледите. и естествено разказвам на хората какво и кога съм сменял. и с най-голяма сигурност заявявам, че съм сменял ангренажна верига на 110 000 км., освен всички други по-дребни ремонти. колата в момента е на 140 000. И миналата седмица намирам купувач, който иска да закара колата на майстор-шкодаджия. и му показвам и на него какво съм сменял и споменавам веригата.Той вади некви кабелаци и вика: сега ще видим сменяна ли е или не. Слага осцилоскопа и казва, че не е сменяна. А на мен не ми се иска да вярвам че са ме прецакали, щото за майстора, дето я сменя лоша дума не съм чувал от някой от клуба - все го хвалите. Кажете ми как да проверя. Аз колата съм я спазарил така или иначе. Ама искам ей така за собствено удовлетворение. Може ли за 30 000км толкова да се износи, че да прилича на стара верига. Не съм я юркал. нарочно не споменавам за сега кои са участниците в случката. иначе колата ще си има нов стопанин, ако не ми мине котка път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марту искам да те успокоя, че не си прецакан. За 30 000км не оригинална верига е напълно възможно да се е разтеглила и вината за това не е в майстора, а в самата верига. Мойта на 120ката е на под 10хил. и има известна разлика между момента когато я сложих и сега. Другото по-важно в твоя случай е, че двигателя ти е с моно инжекция и информацияна за искрообразуването идва от електромагнитния датчик разположен над маховика, т.е. при теб разтеглената верига не влияе по никакъв начин точността на запалването, защото няма нищо общо с него вече за разлика от обикновените фаворитови двигатели с карбуратор. Колкото до газоразпределението дори силно разтеглена верига не оказва значително влияние. Освен това аз нали също гледах колата ти с цел купуване и не дочух звук на силно разтеглена верига. А при тебе смяна на веригата има смисъл предимно заради това.

 

 

Още нещо - при положение, че на твоя Фаворит не се влияе запалването от веригата имам чувството, че са те метнали със закаченето на стробоскоп или по-сложен уред. При теб запалването не се регулира по никакъв начин външно. Тази регулация я прави единствено компютъра на моното. При това то коригира ъгъла на изпреварване при включване на по-слаби консуматори, за да поддържа еднакви обороти на двигателя в определени граници на празен ход. При по-силна консумация се вклюва и стъпковия мотор за празен ход. Т.е. нещо тебе те работят. Аз и Тодор /Satan/ нали я погледнахме колата и си беше изправна. Заключение: по-този начин не могат да разберат дали ти е износена веригата - тя просто няма връзка с искрообразуването, защото в делкото имаш само палец и капачка. Сам си прави изводите. Надявам се да съм ти помогнал.

 

ПП: За който не знае правя уточнение, че двг-то на Марту е 135B - моно инжекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се притеснявам, че ме работят сега. Ние с момчето, което купува колата сме се договорили за цената и той не е искал отбив. Просто искаше да я погледне и специалист и да му каже, ако има нещо сериозно за ремонт. в което аз не виждам нищо лошо. Въпросът е, че аз казвам, че е сменяна и се оказва, че лъжа. А аз наистина смятам че веригата е сменяна. Ако не друго, то поне на 100% съм платил да я сменят. Исках да знам дали е възможно този майстор да греши в заключението си. мерси за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това въобще не може да бъде сериозен "майстор" Марту. Ако е майстор то тогава те заблуждава нарочно или е много неграмотен. Не се притеснявай, веригата ти е сменяна, това е ясно, а и аз съм ти виждал колата лично и имам добри впечатления от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз така ги виждам нещата: искам да си купя кола и отивам при познат майстор казвам му че тия дни да се правим на непознати и да каже че колата е пред разпадане после казвам на собственика: абе глей първия майстор какво каза, свали ми поне ххх лв за ремонт да нещата който майстора каза че са за смяна. ти си казваш абе верно е така да я махам колата и аз съм доволен. аз така правих като си търсих мотопед понеже си купих преди 1 месец.

 

горе описаното обаче не ми се връзва щом купувача ти не е искал да свалиш цената.

 

а какво пречи да се е разтегнала веригата за тези 30000км на 120 ките трябва да се сменя на 40 000км ако и при фаворита е така знчи не са те лагали и майстора е прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво пречи да се е разтегнала веригата за тези 30000км на 120 ките трябва да се сменя на 40 000км ако и при фаворита е така знчи не са те лагали и майстора е прав

 

Тя дори да е разтеглена, което не е толко фатално за неговия Фаворит, а и аз лично видях, че не е зле, това не се установява чрез закачането на колата към някакъв електронен прибор! Просто на неговата не моге посредством гледане на запалването на някакъв прибор да се правят изводи за веригата, понеже тя няма връзка с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите. когато реших да продавам фаворита ми се искаше да го вземе някой, който да се грижи добре за него и да го прави с кеф, а не защото няма пари за друга кола. Не ми е минавало през ум да лъжа за състоянието, освен това, ако някой ми прочете мненията в клубовете ще разбере какви ремонти съм правил. Това е. Според мен веригата е сменена, мож еда не е била оригинална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.