Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полудявам!!!


Recommended Posts

Колеги,както знаете,смениха ми съединителя съвсем скоро.Минал съм към 60 - 70 км с новия.Качвам се днес на колата, паля, натискам да включа първа и откъм съединителя се чува отвратително стържене и свирене! :evil: :evil: :evil: Вчера също я карах и й нямаше нищо, абсолютно нищо, как по дяволите за 1 нощ ще се скапе!!! Личка му пенина!!! :evil: :evil: :evil: :evil: Звука се чува само като е натиснат педала. Единственото,за което се сещаме с бащата е скапан или по-скоро дефектен лагер,щото дори като *** да карам, не мога за 70 км да скапя чисто нов лагер,ако не е дефектен. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Някакви други идеи?В неделя ще мине майстора дето ми я прави да я види и да си каже какво мисли. :smt067 Баси тва е като проклятие нещо!!!Нито съм я ръчкал колата,нито нищо!!!:smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067

 

П.П. Пуснах го тва и в раздела 1000МВ, ама тук май повече хора ще го видят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега и при мен се получи нещо такова. Само че със спирачките и съединителя.Сменях гумички щото капеха лекo.Карах я 1 месец и пак същата работа. Просто всички резервни части са отвратителни и с нищожно качество. А по твоя проблем, за съжаление не мога да ти помогна, но поне да се успокоиш, че не само на твоята кола се случват такива неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва не е човешко,бе колега!Баси,разбирам да беше нещо дет се сменя за 30 минути, ОК, ама не е!Не искам да правя антиреклама, ама лагера го купих от АЛЕКС, за пръв път, откакто взимаме части оттам те се оказват дефектни,разчитам да е инцидентно.Лека вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съчувсвам ти Гога. Не искам да наливам масло в огъня, но да те питам - защо купи лагера от там? Хем знаеш, че този ремонт е гаден и трудоемък :( Вярно, човек се учи от грешките си. Ама е трябвало като свали майстора стария лагер да му видиш номера и по този номер да идеш в някой магазин, предлагащ качествена стока. Аз все хваля SKF, ама какво да направя - качествени са си и винаго така съм процедирал - свалям, гледам номерчето и беж в магазина им. Каквото съм сменил с техен лагер повече не се е обаждало.

105RS - не всички резервни части са некачествени. Особенно тези, за които Гогата е имал голям избор.

Не съм убеден в думите си, но си мисля, че майстора е можел да забележи евентуален проблем в лагера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lagera spored men ne moje da se skape tolkova burzo po veroiatno e da e ispadnala niakoia ot onezi prujinki koito go fiksirat kum vilkata ama tova ne triabva da te uspokoiava i v tozi slu4ai su6to se nalaga svaliane na dvigatelia.

Ama za tova maistora deto ia e pravil da si misli :lol:

 

PS ima i edna malka veroiatnost tova da se dulji na naru6en reglaj

Proveri dali ima luft m-u pruta koito zadvijva vilkata i rabotnia cilindur ako niama regulirai suedinitelia.

Uspeh!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, дойде днес човека, чу за какво става дума и се оказа, че наистина е лагера :cry: .Щял да сменя и палци на притискателния диск.Относно магазин АЛЕКС ми каза някои неща,които заради симпатията си към жената, която държи магазина няма да споменавам, но ако наистина са верни - много лошо.И така, колата влиза утре в бокса, избора на частите този път съм го оставил на майстора.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи добре е да си там като сваля ДВГ-то понеже лагера за 70 км няма начин да замине (колкото и да е ментак) и ако видиш че лагера е изпаднал и в следствие на това е натрошил и палците му кажи на тоя маистор да забрави да ти иска пари за ремонт и части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, дойде днес човека, чу за какво става дума и се оказа, че наистина е лагера :cry: .Щял да сменя и палци на притискателния диск.Относно магазин АЛЕКС ми каза някои неща,които заради симпатията си към жената, която държи магазина няма да споменавам, но ако наистина са верни - много лошо.И така, колата влиза утре в бокса, избора на частите този път съм го оставил на майстора.Поздрави!

 

Пусни малко инфо кво ти е казал. Все пак симпатията си е симпатия, ама сиренето е с пари. Ние пари даваме по магазините и имаме право да знаем според мен. Ако не искаш все пак да пишеш тук, пиши, моля те на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, дойде днес човека, чу за какво става дума и се оказа, че наистина е лагера :cry: .Щял да сменя и палци на притискателния диск.Относно магазин АЛЕКС ми каза някои неща,които заради симпатията си към жената, която държи магазина няма да споменавам, но ако наистина са верни - много лошо.И така, колата влиза утре в бокса, избора на частите този път съм го оставил на майстора.Поздрави!

 

Пусни малко инфо кво ти е казал. Все пак симпатията си е симпатия, ама сиренето е с пари. Ние пари даваме по магазините и имаме право да знаем според мен. Ако не искаш все пак да пишеш тук, пиши, моля те на лично.

 

PV, имаш лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво всъшност стана със съединителя??? То лагера всъшност може и да се скапе при некачествено слагане!!! Може и да е бил дефектен. Може и други неща да са били! Пиши какво се е случило, че ми стана интересно???!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на некачествено слагане ;) само че като я даваш на същия майстор няма и да разбереш, пък той едва ли ще си признае :mrgreen:

Понякога и на най-добрите се случва да сбъркат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на некачествено слагане ;) само че като я даваш на същия майстор няма и да разбереш, пък той едва ли ще си признае :mrgreen:

Понякога и на най-добрите се случва да сбъркат

:smt045 Именно! Както се казва никой не е съвършен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще сваля мотора, но май няма да мога да отида да видя, а той ще ми се обади.Нищо чудно и той да се е п*срал, ама няма да си каже :lol: .Поне ще му е първата грешка откакто прави бабичка-към 30 години ;) .Ще пиша като науча нещо.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е готова - счупил се лагера и 3 палеца на пр. диск.Как и защо ще разбера утре като ходя да я взимам.Може и майстора да има вина, ама поне взе доста човешка цена - 50 лв без частите+ профилактична смяна на датчика за маслото и четките на алтернатора.Общо взето съм доволен.Поздрави!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е готова - счупил се лагера и 3 палеца на пр. диск.Как и защо ще разбера утре като ходя да я взимам.Може и майстора да има вина, ама поне взе доста човешка цена - 50 лв без частите+ профилактична смяна на датчика за маслото и четките на алтернатора.Общо взето съм доволен.Поздрави!!! :)

Честито коега, дано не ти създава повече проблеми и да споделиш какви са били причините за този малък инцидент!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

профилактична смяна на ...... и четките на алтернатора

 

Досега не ми се е случвало да правя такава профилактика. А как майстора реши че е хубаво да я направи?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

профилактична смяна на ...... и четките на алтернатора

 

Досега не ми се е случвало да правя такава профилактика. А как майстора реши че е хубаво да я направи?

 

Поздрави

 

:lol: Бащата реши да я направи, че и двете са за смяна, понеже са 20+ годишни.Майстора,милия,няма нищо общо със семейната ни лудост :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Гога:) Вие тази кола явно изобщо не сте я карали. Щом е с толкова възрастни четки :) Сега ти като си я взел - карай я по-често. По-добре е за колата :)

Поздрави.

 

P.S.: И внимавай ко ша та излъже майстора като си взимаш колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Гога:) Вие тази кола явно изобщо не сте я карали. Щом е с толкова възрастни четки :) Сега ти като си я взел - карай я по-често. По-добре е за колата :)

Поздрави.

 

P.S.: И внимавай ко ша та излъже майстора като си взимаш колата :)

 

Ми 2000 км на година и правеше баща ми,нищичко не е, а за четките съм излъгал - набор `87 са,колкото мене :lol: .Аз само от началото на годината,всъщност от пролетта съм навъртял 1500, значи има надежда :lol::P ,макар и аз да си падам малко неделен шофьор :P .

Сега по-темата - току що взех колата - точно както предполагах, и както му писах на PV в едно лично - лагера е кофти съхраняван и е ръждясал и ръждата му е *** мамата.Дано това да са последните грижи, че на бабичка и предстои пътуване към морето :) .Поздрави и мерси на всички за съчувствието и оказаната подкрепа! ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga няма да се плашиш от пътуването! Карай си спокойно! Баба Шкода го взима това растояние без грижи! 100Sа е пътувал до морето и обратно 30++ пъти и само веднъж е имал проблеми с платно на бензинова помпа! Само карай внимателно, че напоследък много кретени по пътищата :(

 

Относно лагера - ти не го ли погледна като го купи?

 

Поздрави

 

PS: Верно много пестеливо карате. Тия километри се минават за месец че и за по-малко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga няма да се плашиш от пътуването! Карай си спокойно! Баба Шкода го взима това растояние без грижи! 100Sа е пътувал до морето и обратно 30++ пъти и само веднъж е имал проблеми с платно на бензинова помпа! Само карай внимателно, че напоследък много кретени по пътищата :(

 

Относно лагера - ти не го ли погледна като го купи?

 

Поздрави

 

PS: Верно много пестеливо карате. Тия километри се минават за месец че и за по-малко....

 

Баба Шкода засега не се е излагала на пътя за морето, дано и сега да е така.А за лагера - опасявам се, че точно тогава гледах на едно друго място :lol: ,принадлежащо на едно нежно създание, което беше с мене.Резултата - бащата олекна с 80 кинта :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga няма да се плашиш от пътуването! Карай си спокойно! Баба Шкода го взима това растояние без грижи! 100Sа е пътувал до морето и обратно 30++ пъти и само веднъж е имал проблеми с платно на бензинова помпа! Само карай внимателно, че напоследък много кретени по пътищата :(

 

Относно лагера - ти не го ли погледна като го купи?

 

Поздрави

 

PS: Верно много пестеливо карате. Тия километри се минават за месец че и за по-малко....

 

Баба Шкода засега не се е излагала на пътя за морето, дано и сега да е така.А за лагера - опасявам се, че точно тогава гледах на едно друго място :lol: ,принадлежащо на едно нежно създание, което беше с мене.Резултата - бащата олекна с 80 кинта :oops:

 

Ебаси човече ХАхХАхАхХАх ти ма умря :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: сигурно това е най-скъпия поглед, който си хвърлял някога ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прекрасно е, че има къде да надничаш, но когато става дума за Шкода и пари, внимавай малко повече :mrgreen: Лек и безавариен път оттук нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно си е най-скъпия поглед :lol: .От вчера,след като си взех колата не спирам да му го напомням на въпросното създание...а като си представя, че можеше тия 80 кинта да отидат за далеч по-полезно нещо.Ама айде стига, тва е автофорум! :lol: Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за погледа ми хареса-то пак е по-добре че си минал само с 80 лева-можеше все пак след гледането да последва и по-нататъчно развитие и тогава и 2x80 може да станат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.