Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тарифни планове на КАТ... и още вицове


Recommended Posts

Аи почти позна на митницата добър ден е 10 евро( 19,50 лева) :D

с 20 евро получаваш превилегията да те обслужат нормално и да ти отчете вярно кантара иначе ставт едни разлики в Русе съм 39 тона изведнъж в Румъния на кантара станах 45. По международен стандарт трябва да съм до 40 и платих глоба 30 евро. После ме светнаха как става хавата къде се оставят парите и така нататак. Един митничар въпреки че си давах 20тачка много се заяждаше с мен. Вика ще ти режа гумите имаш наркотици там и разни от този род. Отивам до севрна Румъния тваря стока и докато чакам видях една котка. Незнам какво ми щукна но е хванах и я метнах в прицепа. Затворих тира минах пломбиране за митница и хоп пак на границата. Гледам нашият човек. Тои пак ме заплашва но този път се ухили още по мазно. Кучетата на митничарите побесняха като приближиха камиона. Сетих се и си викам еи верно че метнах тази нещастна котка вътре. Митничара вика полиция ще ми слагат прангите направо. Викам чакаите бе хора откриите нещо пък тогава ако съм виновен ме водете в пандиза. Признавам си уплаших се. Карат камиона в един хангар кучетата направо побесняха. Същият митничар с невероятно мазна усмивка отваря капака. Тръгна да влиза горе в товарното и тогава котката(стояла беше вътре към 20 часа) скочи върху главата на въпросният митничар . Тои стреснат пада на земята котката побягва и през митничара подир котката 4 немски овчарки. Беше дъждовно и от лапите на кучетата няма да ви разправям на какво заприлича униформата му, котката му изподра лицето, а при падането си удари носа в земята.

Тои:- каква е тази котка

Аз:- незнам - с наи невинната физиономия на която съм способен

Тои:- нали това е твоят камион откъде се взе тази котка.

Аз:- Ми незнам може докато са ме товарили да е влезнала

Тои:- Изчезваи

От цялата работа освен удовлетворението от случката бях на кяр 20 евро. Забрави да ми иска рушвета с него почерпих мои приятели и се посмяхме доста на тази случаино настъпила ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел го спират на графа на забраненото с колата. Той хъката мъката нещо да почерпи, вади някви пари. Те "еееей момче мани ги тия пари, без работа ще останем незнам си кво, ходи до кафето почерпи 2 фреша" (тогава беха на мода).

Отива пича в кафето, вика 2 фреша. Бармана "10 лв". Дава му и седи и чака. и бармана "кво гледаш бе тва беше" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol::lol: Това ми хареса!

Случка с камиона-Ивеко 150 коня(7.5т)!Тръгвам от Петрич към 14 и 30-бързам да си оставя камиона на Горубляне в Ивеко да му сменят задни накладки(17.00).Настъпвам аз яко и след около час съм на Благоевград-зная си аз че след Шела и още преди изкачването за КППто дето седят и куки и Даи.Че зная аз ама си пера като ненормален(камиона пълни километража) и хоп-полицаите ме спират.Слизам аз и почва следния диалог:

П:Какво правиш бе момче,ела да си видиш скоростта на радара!

Аз:Как какво правя карам си нормално-3лентово платно аз през следната лента тъкмо изпреварвах 2коли от 2те страни като ме спряха).Отивам на радара(нормално верен си им е радара и пломбиран)

П:123км при ограничение 80-и сега какво.

Аз:много се извинявам не искам да противореча но камиона ми е ограничен на 100км.Повече от 100 не вдига!

П:Абе момче ти на къв ми се правиш-виж тука радара-той не лъже.

Аз:С ръка на сърцето-повярваите ми повече от 100 не вдига-има си електронен ограничител-сигурно сте засекли някои от 2та автомобила!

П:Абе момче стига говори глупости!

Аз:Вижте,моля ви разберете много бързам!

П:Бързаш,ама ще пишем акт!

Аз:Какъв Акт бе човек-казвам ви камиона повече от 100 не вдига-със 100 може да карах-ама чак 123!Ако не вярвате-айде да ви кача-ако искате вие ще карате.Пак с ръка на сърцето!

П:Абе момче верно ли!

Аз:Съвсем честно-повече от 100 не вдига-да ви кача и да видите.Моля ви се много бързам-оставете ме да си ходя,че 5 часа трябва да съм в София-ако искате да се качвате-качете се да ви покажа,ако не да ви дам 5 лева да се почерпите и да спрем да спорим и да си ходя!

П:Ми айде добре(почесва се по главата)Ама наистина ли повече от 100 не може!

Аз:подавам му 5 лева-Неможе кавам съвсем сериозно-иначе няма да ви предлагам да се качите-че и вие да карате!Мерси за рабирането-довиждане приятен ден.Тъкмо тръгвам-гледам полицая удра с длан радара и почва да го клати!Е исгубих 10 мин-но ми се размина.

Цялата история е че имам ограничител с копче-след като мина 60 мога да си го включа когато си поискам-и на 80 и на 100 и тн.И да се беше качил-аз като стигна 100 шях да си го натисна-на таблото ще светне жилта лампа (КМ)-ама той едва ли ще разбира-щях да му кажа-ето включи се ограничителя и тн!

 

Друга случка със Фабията във Варна-във 2корпус съм и колегите искаха да ги повозя да видят как върви! Качам ги аз и от 35 блок тръгвам надолу за ХЕИто-знам си аз че от време на време след лекия десен завои на около 100м преди спирката пазят-ама лапешка работа-та набързо 130-140 и тъкмо на завоя намалих към 100(останал с впечатлението че ги няма) и хоп гледам те пред мене-намалям аз(пред мен имаше друга кола) и хоп ченгето маха-Викам си-изгорях яко!Слизам аз онзи оглежда колата-аз ядосан-поглежда ме той-аз само със самоирония му кавам-Лапешка работа!Той се хили!

Отивам да си видя скоростта и какво да видя-ИЗНЕНАДА-62км.Явно радара докато изчисти скоростта на колата пред мен и да ме засече бях свършил добра работа!

Ч:Момче нова кола караш а?Върви ли?

Аз:Ми върви-ама лапешка работа-колегите даи да видим как върви-леко съм я изтървал(62км :lol:)!

Ч:Ми сега един фиш да ти напиша!

Аз:е сега то като ще е така-по-добре на вас да ги дам-дето ще се разкарвам на данъчните да ги давам!

Ч:Ама то не е редно.

Аз:Хайде проявете разбиране-ще кажете че някой линейка или патрулка минала.

Ч:(с широка усмивка)То така-ама ако знаеш колко патрулки и линейки минават на ден-за 2,3 дена напред).Ама айде-щом си решил да почерпиш.

Дадох аз 5лева и си заминах!Бяха хубави спомени-5лв.Сега като карам и като ме спрат и видят че не съм почивал почвам наддаване от 10ка-поне проявяват разбиране(като почна да ги лъжа че съм на частно-шефа строг-с това си изкарвам хляба-наще в кипър-аз се грижа за по-малката си сестра и тн.Да не ми взимат хляба(точките-поне 10лв)Тоя номер винаги минава-само един се оказа по-инат-но на 20кинта омекна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно ченге спира един човек и му казва

- даи 20 лева

човека му отговаря

- кога ще ми ги върнеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black Pearl постижението ти е добро с камиона няма да казвам за моето при мен беше по интересно защото ограничителя е на 110 но си има отделен бушон :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: познаи колко си стоеше на мястото. Но номера минава като гледам си усвоил и другите за надвишаване на часовете "сестрата болна бащата без работа...." ама и ние шофьорите не сме цвете за мирис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво да се прави-а аз тебе те знам-как на Траянови врата са те спрели с към 160км.А сега съм си измислил друг вариянт за часовете.Понеже ги знам ДАИ къде стоят-като наближи време да почивам-отварям и затварям тахографа в движение-така той спира да очита-аз си карам стрелката на скоростомера седи на 0 и тахографа отчита почивка.Всичко това е супер,стига някъде да не ме издебнат ДАИ докато съм така-тогава ще стане интересно.А иначе този номер си е измекярски-като искаш да ти показва отново тахографа-спираш камиона до покой и пак тръгваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що не каза да ти го кажа тоя номер с тахограва по рано. А за случката на Траянова врата не ми говори че още се чудя от какво им беше душата на тия спирачки да спрат 45 тона от тази скорост по наклон. Как се не утрепах и аз незнам. Аиде все пак сме автомобилен форум трябва да основем с теб Iveco форум :lol::lol::lol: и там да си пишем простотиите дето сме ги правили с теб. Ако имаш дертове с митничиски пломби свиркаи да ти пиша едно лично как се отварят и затварят без никои да разбере ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не е честно колеги! :cry: :cry: :cry:

И ние искаме да чуем/прочетем ваште историйки! Пък и със сигурност имате да разказвате повече от нас :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Дончо-напиши ми за пломбите,че често ходя в София да си взимам от Ойрошпед стоките от Австрия и все ме запечатват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че ако можеш прати една снимка на пломбата щото немога да отварям всички и задължително си запази една две макар и скъсани за да се поупражниш да не стане някоя беля че глобите са сериозни може и до пандиз да се стигне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК-като се видим следващия път ще нося-да ми изнесеш един урок а аз после ще се поупражнявам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.