Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тарифни планове на КАТ... и още вицове


Recommended Posts

Възполвайте се от най-новите тарифни планове с много отстъпки от КАТ!

Предлагаме ви новите карти за експресно разплащане с 20, 50 и 100 лв. глоби в тях.

За VIP и корпоративни клиенти предлагаме новия тарифен план "Шумахер" - за 1000 лв. всички нарушения през месеца са безплатни.

Не забравяйте и за новата абонаментна услуга "Любимо нарушение". Глобите за предварително избрано нарушение ще бъдат с 50% отстъпка.

И накрая само за 500 лв. картата "Антирадар" - когато сте с нея радарите не могат да определят скоростта ви.

Следете промоционалните оферти на КАТ!!!!

------------------------------------

Полицай спира кола и заявява на шофьора, че е спечелил 5000 долара от томоболата "Карай с колан".

- Какво ще правите с парите? - Пита полицая.

- Ами, предполагам, че ще си изкарам книжка.

- Не го слушайте - се обажда жена му - той винаги лъже, когато е пиян!

- Знаех си, че няма да отидем далеч с крадена кола - се чува гласа на малкото момченце от задната седалка.

В този момент от багажника се разнася тропане и се чува глас:

- Минахме ли границата?

-------------------------------------------

Катаджия спира кола на пътя:

- Гражданино, защо не ви работят задните габарити?

Шофьора изскача от колата и започва да тича около нея издавайки нечленоразделни звуци.

- Спокойно бе, човек! Не се вълнувай, това са дребни ядове! Няма страшно, като се прибереш ще ги поправиш!

- Дребни ядове викаш, а? А къде е караваната, къде е жена ми, тъщата и децата ми!

------------------------------------------

Жена притеснява по телефона мъжа си:

- В карбуратора на колата има вода!

- Айде, взе и от карбуратори да разбираш. Ти не знаеш ни к'во представлява, ни къде е? Къде е колата?

- В плувния басейн!

-------------------------------------

 

пускайте и вие забавни вицове да се посмеем. досега не сме имали подобна тема, нека да се развеселим малко :)

 

източник: http://www.naidobrite.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, това последното ме разби.А иначе тарифните планове на КАТ ми се струват доста изгодни :mrgreen: Който ги е измислил - евала !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смях да става. Ето и един от мен:

Група приятели обсъждат подарък на техен другар. Купили му кола но единият се сеща че въпросният човек няма книжка. Купили му книжка но се оказало че нямат снимка. Проблемът бил разрешен като сложили едно малко огледалце там. Дошъл рожденят ден яли пили и се веселили дали му колата и книжката. Гледа си книжката човека вижда си лицето и ухилен до уши тръгва да кара. Спряли го на проверка и тои си дава книжката. Катаджията гледа в нея и му казва:

- ти що не каза че сме колеги бе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиян катаджия спира пиян шофьор. И го пита: Що сте двама на волана, бе?

Шофьора отговаря: Добре де, за това трябва ли да обграждате колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мене един, връщал се максерпием от лесново (елин пелин) с един приятел, вожда големия облак, и както винаги той нямал много бензин, отзад помпата му чукала усилено, но той нали си е пич, вика си "ако карам със 60 може да стигна". Кретал си бавничко максерпием по магистралката и по едно време си казал че ако включи на дълги ще вижда по - добре. Включил нашия колега, с които аз нямам нищо общо, дългите и с единия крак на калника с другия на газта запрашил към софето. На ботевградско шосе го спрял един лооош чичко полицай и му написал актченце че карал на дълги в забележете НАСЕЛЕНОТО място по ботевградско шосе. Нашия герой патиланчо и приятеля му панчо се подписали на акта и максерпием написал отдолу едно възражение, че идва от магистралата и че, ботевградско шосе не е населено място и че е имал намерение съвсм скоро да включи къси. Патиланчо се засмял и му връчил акта. Но нашият герой максерпием не е от село, тръгнал си той заедно с другарчето си към колата и се зарекъл следващия път да мине оттам с 240. :)

 

Яко, а ? Намерих го тука в едно сайтче fun.dir.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от мен една случка почти като виц:

Преди няколко седмици сутринта тръгвам рано за Петрич/през Велинград- Юндола/ да снимам състезанието по Драг-райсинг. Свършват снимките и изгорял от слънцето бързам да се прибера в къщи. Тези, които ме познават знаят, че като бързам - бързам, а и ШкоЛада-та с новия си мотор/поредния/ върви като бясна. Излизам от Велинград и пред мен колона от 7-8 автомобила. Изпреварвам ги и точно преди разклона за Батак набивам кучки, щото знам че има полиция. Знакът е 40, аз бях с около 60, антирадарът мълчи, но полицаят ме посочва и ме спира. Следва представяне и следния диалог:/Нищо не е измислено!!!/

-Много ли бързаме, 76 км/ч......направо сте за акт!

-Нищо подобно, на знака бях с 60!

-Че 60 малко ли е, там пише 40!

-Ама Вие нали казахте 76? Как така ту 76, ту 60?

Кратка пауза и послеслов:

-Ей, това журналистите сте много нахални! Продължавайте, и внимателно!

:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На млад катаджия му се родил син. Влиза той при началника си и му вика:

- Началство, имам син!

Началникът извадил чифт ключове от Мерцедес и му ги подал. Но оня продължава:

- Началник, син ми се роди, бе!

Оня се поколебал, но извадил ключове от апартамент и му ги връчил.

Но катаджията продължил:

- Абе началник, ти не разбираш ли? Син имам бе, син!

Началникът неохотно извадил от гардероба един преносим пътен знак "скоростта ограничена до 30 км/ч" и му го дал:

- Добре, но да знаеш: само за три дни. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгвам за работа. Винаги карам с колан, но никога не го слагам преди да потегля. Потеглям, слагам панела, пускам музика, слагам очилата, хващам колана... и ме спира ченгето. Гледа талона на слънцето и премижа: Мартооо, нали може на малко име?

- Може - викам

- много са те стреляли, бе Марто-заключава куката, съдейки по многобройните следи от телбод

- Ами който не кара - той не греши - се правя и аз на остроумен

- Що не слагаш колан?

-Ми тъкмо го бях фанал и вие ме спряхте

- Последния ти акт за кво е?

- За колан - честно отговарям

- Ами що не ги почерпи колегите, да не те глобяват? - почва да става нагло ченгето

- Колко? - влизам и аз в ритъм, знаейки, че имам само 20-чки в джоба и леко се насълзявам

- Не сме на пазара - скромничи ченгето

- къде да ги пусна- настоявам аз

- Ти си знаеш ккаво да правиш- допуска грешка ченгето и ми подава документите

- Приятен ден - казвам аз тръгвайки си доволен без промени във финансовото състояние.

 

Втора случка виц със сетра ми.

Излиза от бизнес парка и спира на стопа. Жега. климатикът още не е зацепил. Отворила прозорците. Посяга да си сложи колана. В този момент до колата минават две ченгета - остроумни и едното вика, както от познатия виц: Ей, за пет лева ще се удушат

Не са ли нагли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа-то не е точно виц-но е интересна случка.Прибирам се от София с камиона и преди правата за Севлиево при спускането от баира има знак 60(обаче порепоръчителен).

На ЛукОйл стоят куки-и аз си карам и хоп палка!

Идва представя се и ми казва-Тахошайба ще сваляш ли!

Аз отговарям не и отивам до колата им.Там другия ми казва-карахте със 75 км-тука знае6 ли с колко трябва да караш!

Аз-Разбира се със 80(за камиони нали е 80)-има знак 60 но е препоръчителен!

Онези двамата-Ей знаеш да му се невиди-Лека вечер

Те там си чакалеят и които незнае-има ела при нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и от мен :)

 

Прибирам се със сестра ми, дъщеря и, майка ми и жена ми. На влизане в София в Княжево ме спират ченгета.

Ченгето: Знаеш ли за какво те спираме

Аз: Предполагам превишена скорост с 5-10 km/h

Ч: Не

Аз: Ми тогава не знам

Ч: Неправилно изпреварване!

Аз: ??!???!!? Че кого съм изпреварил ?!??!

Ч: Онзи камион (сочи спрял камион 100 метра нагоре!)

Аз: Е, ама той е спрял

Ч: Като го задмина не беше!

Аз: ???? Добре... (вече съгласен на всичко)

Ч: Кой е в колата

Аз: Прибирам майка ми и сестра ми от вилата

Ч: Ми сега к'во ще правим

Аз: Ми да почерпя...

Ч: ...... добре

Аз: (бъркам в джоба и вадя шепа стотинки - нямах друго) .... миии това имам....

Ч: (обстоен оглед на мен и колата - все още Vectra-та)..... Ма като нямаш що предлагаш бре.... Айде заради детето (малката на сестра ми само не беше излязла през задния прозорец да види какво става) ....

 

Втори случай. Карам си спокойно (разбирай 110 по километраж) и виждам табелка за евтина газ. Почвам да се оглеждам и виждам щастливо ченге да маха. Спирам а ченгето ме привиква при уреда. Той показва скромните 97km/h при ограничение 50....

Ч: За къде бързаш. За море, а (края на август е)?

Аз: Ми, не, при бабата (на жена ми де..), да вадим картофи...

Ч: Айде де....

Аз: Ей на, и тъщата съм взел (наистина пътува с нас)...

Ч: Ок. На кой е колата?

Аз: На баба ми (регистрирана на инвалид...)

Ч: Мдаааа, с тая скорост.... Много точки....

Аз: Ми да направим нещо...

Ч: Ма нали знаеш че не е редно...

Аз: Е, айде сега...

Ч: (сгъва документите) Ми прави каквото ще правиш ама го прави по-бързо...

Аз: (вадя 6 лв - другите бяха на по 20 и не ми се даваха... и тръгвам да ги подавам) Толкова имам...

Ч: А, не, хвърли ги в багажника

Аз: Ок (и ги хвърлям в багажника). Лек ден

Ч: Лек ден и внимавай. На 5 км при разклона за ... (вече не помня точно) има колеги!!!!

 

Толкова от мен. Има и други, но темата беше за вицове.....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица-две бяхме на една сватба в Кърджали...Ама голяма сватба, гости секви...Песни и танци до сутринта...Та към 4-5 часа тръгват една кола хора от Кържали да ходят на дискотека в Хасково!1 виж им акъла!, сещате се как никой от тях не е пил...И така пътуват си те кротко с 100+ по междуградския и хоп! чичко с палка...наще герои не падат духом и газ!.. полицаите докато съберат радара, това онова, стигат ги след около 2 км. И кво да видят - колата стой на аварийки, 4! души седят на задната седалка, отпред няма никой, шофьорската врата отворена...

- И ся кво праим пита единия полицай, видимо ядосан.

- Еми шофьора драсна некъде през нивата, май беше пил...

- Аз на него ше му е** м*****, е сега го фанах - Мятат се полицайте на патрулката и хващат некво черно пътче през нивята. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми шофьора драсна некъде през нивата, май беше пил...

- Аз на него ше му е** м*****, е сега го фанах - Мятат се полицайте на патрулката и хващат некво черно пътче през нивята

Това ако е верно, тоя е за предаването "10-те най" в серията за най-големите тъпанари!

Иначе следният истински случай от студентските ми години. Карах тогава Голф-2ка, спускам се в Студентски град от Зимния дворец надолу към зала "Христо Ботев", спират ме ченгета, давам книжка, талони, бумаги, онези гледат за какво да се заядат и единият ми вика:

- Къде учиш?

- Във ВИАС!(в момента се казва УАСГ, но винаги казвах ВИАС понеже е по-известен с това си име)

- Аааааааа, артистче ще ставаш!

- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!...

- Абе нали там за артисти учите...

- Ама аз, такова, ще ставам строителен инженер, те актьорите са във НАТФИЗ...

- Ааа, да бе...абе нали ние полицаите сме си тъпички...

След което ми върна документите пожела ми успешно дипломиране и потеглих...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен малко полицейска простотия: спират ме преди две седмици в Дружба 1 катаджии за проверка - аз съм с колан и нямам никакво нарушение. Правят проверка на документите и след като виждат, че всичко е изрядно ми казват: "Младеж, а вие с наркотици занимавате ли се?" :roll: ](*,) :smt119

 

ПП: От всичките им глупости най ме изнервят следните въпроси:

Къде си ходил?;

Накъде отиваш? На дискотека ли си тръгнал, ааа?;

Къде живееш?; А какво правиш тук?;

Какво работят ваште?

 

Всеки път се изкушавам да им отговоря по-оригинално. Ама все пак да не им се сърдим толкова - който няма образование и не става за шофъор дори гладен ли да седи?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен малко полицейска простотия: спират ме преди две седмици в Дружба 1 катаджии за проверка - аз съм с колан и нямам никакво нарушение. Правят проверка на документите и след като виждат, че всичко е изрядно ми казват: "Младеж, а вие с наркотици занимавате ли се?" :roll: ](*,) :smt119

 

ПП: От всичките им глупости най ме изнервят следните въпроси:

Къде си ходил?;

Накъде отиваш? На дискотека ли си тръгнал, ааа?;

Къде живееш?; А какво правиш тук?;

Какво работят ваште?

 

Всеки път се изкушавам да им отговоря по-оригинално. Ама все пак да не им се сърдим толкова - който няма образование и не става за шофъор дори гладен ли да седи?!

Това ми напомня за един случай, който ме спират преди 2 седмици и аз тогава още си разкарвах един бокс на задните седалки и си го слушах.Та ситуацията е следната :

Добър ден, главен сержант един кой си.Документи на автомобила ...

След като виждат, че всичко е изрядно, оня се заглежда отзад/в тоз момент музиката си свири прилично/и вика: к'во караш отзад? А изнервен отговарям - труп! Оня пак се заглежда и вика : къде ще я карате тая тонколона?Аз му отговарям, че си я возя, за да слушам на нея и му врътнах волумето на маХ, за да разбере за к'во става дума.След което ме изгледа странно и ми върна документите и вика: Ша углошейш уе мумче! Аз само пуснах ръчната и си отскубах по инерция и само ги гледам на огледалото как правят няк'ви мимики, че съм бил луд! Имам и един друг куриозен случай, в който в 1:30 през ноща ме спират и отново нямат никаква забележка и ми правиха тест за алкохол, който беше 100% отрицателен,т.е. 0.00 и искаха още веднъж, но им казах да си гледат работата и си дръпнах документите и си заминах. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си аз, пресичам кръстовище със светофар - на зелено..или може би малко жълтичко да беше..и след 20 метра хоп! чичко полицай маха с хранилката. Отбивам аз, пускам аварийките.

Идва оня, легитимира се и иска документите и отива при колегата си.

Аз излизам от колата и отивам при тях.

-Защо минаваш на червено? - вика единия.

-На жълто беше. - Започвам леко да споря.

-Сега ще пишем акт 20 точки, 50 лв... - казва дебелия.

-Ееее не така бе колега пусни го момчето...той ще почерпи..- казва другия.

Глупаците ми разиграват "Добро ченге лошо ченге" :)

-И ся ко ша праим? - пак пита дебелия.

-Ами кво...ще почерпя. Казвам аз...без кинта няма да мина.

-Ти какво работиш. - Пак пита дебелия. Явно е по-отворения от двамата.

-Студентче - казвам.- Залагам на клишетата.

-Каде учиш?

-НБУ. - отговарям без да помисля.

-А! НБУ а. На частно учиш а Шкода караш?

-Е какво и е на Шкодата?!? - Питам леко обиден.

-И какво учиш? - Пак пита дебелака.

- Финанси.

- Ей ти документите. Пъхни нещо вътре и бегай. - Казва доброто ченге.

Слагам 5 лв.

- Ехх момчеее виждаш ли как излитат финансите. - Казва дебелия и се хили...мама му проста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случката е следната:

края на август миналото лято съм с 2ма приятели в колата и сме натоварили ските да ги носим да ни го подготвят за предстоящия сезон.3ма човека 3 чифта ски. спира ни полицай в квартала и представи се ,проверка на документи и вс. е ОК. гледа ските гледа нас и вика:

Полицай---- вие ски ли сте карали до сега???

Аз----не господин полицай.(не му споделих, че август месец няма сняг)

П---- аааа , сега отивате???

А---- не зимата ще ходим сега е топло

П---- добре довиждане!

 

след 5метра последва луд смях в колата.

 

друг път като ме спряха и искаха да отворя багажника казаха:

П---- Отваряй рояла!

А---- кое да отворя???

П---- рояла бе момче ,багажника

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ама все пак да не им се сърдим толкова - който няма образование и не става за шофъор дори гладен ли да седи?!

прав си, за такав полицай се изисква само да имаш успех добър (4) от средното училище и да си минал казарма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си, за такав полицай се изисква само да имаш успех добър (4) от средното училище и да си минал казарма
- и третото изискване е да имаш ръст поне 1.75м. Това предполагам, че е по-важно от успеха в дипломата, защото се съмнявам някои полицаи да имат толкова "висок" успех.

 

Сетих се за още една случка: 1 курс - имаме дпука между лекциите и седиме с колеги на по чайче и музика в мойта шкода на паркинга в уличката до УНСС. Идва полицай - иска ни документите за проверка. Гледаи пита един колега защо не е от София и какво прави тука. Обясняваме му, че сме студенти и т.н. На мен ми каза да не се правя на отворен, щото "ходил ли си досега в районното и ако не си ходи ли ти се?". След това ни връща документите и вика: "Айде марш оттука и да не съм ви видял повече" !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си, за такав полицай се изисква само да имаш успех добър (4) от средното училище и да си минал казарма
- и третото изискване е да имаш ръст поне 1.75м. Това предполагам, че е по-важно от успеха в дипломата, защото се съмнявам някои полицаи да имат толкова "висок" успех.

 

Сетих се за още една случка: 1 курс - имаме дпука между лекциите и седиме с колеги на по чайче и музика в мойта шкода на паркинга в уличката до УНСС. Идва полицай - иска ни документите за проверка. Гледаи пита един колега защо не е от София и какво прави тука. Обясняваме му, че сме студенти и т.н. На мен ми каза да не се правя на отворен, щото "ходил ли си досега в районното и ако не си ходи ли ти се?". След това ни връща документите и вика: "Айде марш оттука и да не съм ви видял повече" !!!

 

Ти ще отидеш в районното, но после той кво ще прави като пуснеш жалба срещу него? Ще го духа. :smt021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR-Щастливо ченге ми маха-просто ме уби от смях :lol::lol::lol:

Аз имах една случка с един приятел-преди много време.Спират ни точно на Омуртаг(КПП срещу самолета(почти срещу айде))Те сега предимно седят по-надолу до млечния комбинат срещу бензоностанцията или на табелата на Беломорци!

Ченгето доволно казва-колега карата точно с 10лв и 2точки в час.

Моя авер-Ми да ви дам 10лева и работата е готова

Ченгето-абе то не е редно ама има много за писане-Айде

Дадохме му 10кинта и така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за още една случка с куки.

 

1993та. Пътуваме за морето две коли. 100S-а и една Хонда Civic. Хондчката беше осичка и кара зад мен за да не се налага да я гоня. В колата съм добре оборудван за времето - радиостанция връзка със задната кола и антирадар в огледалото (руско производство). Тръгнали сме от Орлов мост и излизаме от София. Цялата кола е оплетена с кабели (радиостанцията + антирадара). Лошото на антирадара беше че се задействаше от радиостанцията. Та точно съм се заврял да оправя поредния пречещ ми кабел и чувам едновременно раиостанцията и радара. Докато разбера какво става и гледам куката маха. Спирам и слизам. Ченгето вика ела да видиш скороста си. Всичко това става на караулката на излизане от София към Пловдив. Гледам аз пише 73km/h (още го помня!). Гледам аз и мигам на парцали. Ченгето вика: С кво се занимаваш. Казвам - студент съм (точно ме бяха приели). Ч: Аха, а накъде така (между другото беше 2h през ноща). Аз: Ми към морето... (през това време идва и приятеля от другата кола). Ч: И сега кво ще правим? Аз: Мииииии..... Ч: Добре, кой ще почерпи? Моя френд: Той -> и ме сочи мен. Ч: Айде, айде. И ти караше със същата скорост... Бръкнах в джоба и извадих 50лв (за справка по това време заплатата беше към 700 на инженер де). Бях ги прежалил. Но... Ч: (обръща се към колегата си) Имаш ли да върнеш на момчето. Аз: ?!?!??!?! Ченгето се бръкна и ми върна 30 кинта :) Пожела ми приятен път, а аз до морето не можех да повярвам, че ми е върнал!

 

Айде стига толкова случки от мен. Има още доста, но то май си трябва друга тема....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че темата си е точно затова. Реших да я пиша тази истинска случка когато се изгаврих с катаджия. Спират ме на околовръстното на София(карах за Перник с тира) Минавам проверката и тръгвам. Точно след 200 метра имаше друг патрул и двата полицеиски автомобила се виждаха един друг. Спират ме и тези. Аз се пак гоня график и вече се изнервих доста. Бяхме 2 камиона аз водих. Протече следният диалог:

Аз:- Защо ме спирате пак еи сега колегата ви ме провери.

КАТ:- ти не ми даваи акъл как да си върша работа

Аз:- За какво ме спирате какво съм направил за тия 200 метра

Кат:- Даваи си всичките документи тъкмо не си си ги прибрал още( само за инфо за един тир освен талона има още няколко документа)

Тук аз вече избеснях тотално.

Аз:- питаите си колегите по станцията всичко ми е наред.

КАТ:- ти какво искаш бе келеш да те арестувам ли.

Аз:- даваи арестуваи ме на какво основание. Легитимирахте ли се

КАТ: - Ти кьорав ли си не виждаш ли че съм с униформа. Даи си книжката

Аз:- Нямам книжка

КАТ:- Как така

Аз:-еи така.

КАТ:- ми кой кара

Аз:- не виждаш ли аз карам

КАТ:- ми как така без книжка

Аз:- ми така тя не кара книжката а шофьора

КАТ:- не е така книжката кара

Аз:- как така книжката кара, кара водача на МПСто

КАТ:- Книжката кара

Аз:- сигурен ли си

КАТ:- абсолютно

Аз:- Жоро(колегат с другият камион) аз идвам да се повозя при теб, господин полицая каза че книжката може да кара вместо мен.

Изкарах си свидетелството за управление на МПС, сложих я на волана и слезнах от камиона

КАТ:- къде тръгна бе

Аз:- ми да се кача при колегата нали казахте че книжката кара аз ще се повозя пък книжката ще докара камиона до Перник

полицая започна да осмисля ситуацията и след около минута ми вика:"взимаи си книжката, камиона и да се махаш"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, то ти си направил голям панаир :mrgreen: Как е нямало някой да снима с камера, голям клип щеше да стане :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за полицията иначе щях да ви разкажа за няколко случки от подобен характер но са свързани с друга много моя любима институция "Митници"ООД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.