Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лампичката за маслото май си ме харесва


Guest

Recommended Posts

ми на моята 105-ца като дам на контакт светва като завъртя угасва още преди да е запалила ако не запали и изключа от контакт и пак включа и не свети а кажете ми на ко прелича тва дачика ми е сменен а преди да го сменя на ниските винаги ми е светил като на жигула :) направо ще се побъркам

Изчакваш ли достатъчно дълго за втория контакт. Това мисля че си е нормално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сменя маслото на моята, доколкото знам е била с Диона Супер и вдигне ли 80 градуса и почваше да премигва от време на време, а като я назоря някъде по байр или да направя 1-2 отсечки и си светеше като светофар :evil: Но всичко това изчезна след смяната му :)

 

Изобщо не трябва да се допуска да свети по-продължително. Това е признак, че не е наред нещо.

 

Що се отнася до това, че не светва (веднага) след повторно включване на контакта, вероятно ще светне, ако изчакаш малко, да речем 10 секунди или ако пак изключиш и включиш на контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих да пробвам прав си между 8 и 10сек трябва да изчакам и тогава светва пак тва добре ли е или зле :?

Мдаа екстра си е!!! Та просто трябва да изчакаш да се стече маслото в картера :lol: :mrgreen: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М10Д не ми е оферта, аз съм свикнал, като запаля и веднага давам газ до дупка, в смисъл дори и зимата когато не искам да го правя се налага да тръгна веднага доста често. Пък и ако случайно я подкара баща ми и той така прави, ама нали ми е баща все пак, жив и здрав да е :)

В момента нямам пари за датчик и съм сложил оборотите малко над 1000 и за сега си мълчи :)

калояне какво стана при тебе, оправи ли проблема или караш като мен :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm,

 

Теб и трактор да ти дадат за 1/2 година ще го съсипеш! Шкодата е желязна кола що издържа твойте издевателства.

А маслото е само едно от нещата заради които не се юрка студена кола. Само да ти напомня, че буталата и ризите са направени от различни материали поради което имат и различно температурно разширение (физика 4ти клас ако не се лъжа). Съответно докато е студена колата имаш повече триене и повече луфтове. Допълнително маслото е все още гъсто и само тормози двигателя.

Но пък колата си е твоя и ти си знаеш. Аз понеже съм простичък и нямам парички и желание за постоянни ремонти си карам кротичко. Пък нека ми е зле :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, явно не само ти си простичък. То явно и аз съм такъв, защото си оставям колата да поразвърти хубаво маслото и да поработи минута-две преди да тръгна, след което докато не започне да вдига температура си я карам лекичко. Не че иначе я гърча де :) То това всъщност и с Опела го правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора, що сте седнали да се правите на ощипани госпожици и се обяснявате тук как си галите колите. Всеки има право да прави с колата си каквото си иска и няма смисъл от такива приказки. Имам чувството, че за повечето във форума е станал въпрос на чест да обясняват как добре си подържат колите. В крайна сметка който иска го прави, но не на всеки му харесва така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Satan,

 

Напълно съм съгласен, че всеки има право да си кара колата както иска (е, стига да не застрашава другите!). Но в тема като "Лампата на маслото май ме е харесала", отворена от maxrp, той да ми обяснява, че си юрка безмилостно колата СТУДЕНА си е кощунство! Не лампата ще му свети, ама и буталата ще се разхождат скоро по асфалта и по предния капак :(

 

Що се отнася до юркането - да юркам я! Но не с паленето! И не в периода на разработка!

 

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не помагате с това много. Във всяка тема почва едно мрънкане как трябвало и как не трябвало. Тези неща всеки ги знае, въпрос на избор е дали ще се съобрази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.