Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога държавата ще стане НОРМАЛНА ?


The Best Forman

Recommended Posts

SKODA 105 RS: вярно че съм изпуснал едното ти мнение, ще чета по внимателно в бъдеще;)

и все пак продължавам да мисля че това нещо е лишено от смисъл, има достатъчно добри аларми който може да ти спасят колата

 

 

Токът едва ли е такъв да убива - то и 220 волта от контакта може да поеме човек за малко само с неприятно усещане

 

само уточнявам:

напрежението 220В в контакта не убива,както и каквото и да било друго напрежение дори и 400кВ

нещото което убива е протеклия през тебе ток(амперите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, не знам, ама днеска в 6 - 6 и нещо сутринта като излизах с кучето, групичка съставена от братя роми ми се навърташе край колата :evil: ! Завъртях се около колата, питаха ме :"Бате,колко й искаш на бангията?!" :evil: след,което се направих, че уж ще излизам с нея някъде,врътнах едно кръгче в квартала за 20 минутки и я оставих на същото място... Бяха се махнали вече. Мисля дяли да не й сваля кабела от делкото към бобината, за да не може да се пали...май това е по-сигурно и от аларма,специално срещу кражба. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога , ако ти е по - голямо кучето следващия път го нахрани с тез боклуци ... бати на твоита кола да кажат бангия :smt067

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъртях се около колата, питаха ме :"Бате,колко й искаш на бангията?!" :evil:

 

Ти пък, кажи им едни 5000лв - знайш ли, то има и богати мангасари :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъртях се около колата, питаха ме :"Бате,колко й искаш на бангията?!" :evil:

 

Ти пък, кажи им едни 5000лв - знайш ли, то има и богати мангасари :mrgreen:

 

Хех :lol: ,колега и за 50 бона няма да я дам! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да си помислят че като я откраднат ще могат да я продадат на някой за 5000 лв.не че не може на някой ценител ама циганите не са от тия и едвали ще намерят подобен купувач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъртях се около колата, питаха ме :"Бате,колко й искаш на бангията?!" :evil:

 

Ти пък, кажи им едни 5000лв - знайш ли, то има и богати мангасари :mrgreen:

 

Хех :lol: ,колега и за 50 бона няма да я дам! ;)

И особено на няк'ви си роми :evil: Единственото, което бих направил е да ги прегазя :evil: Колега, разкачай кабелите, че си е таковало майката. От тия отърване няма !!! :evil: :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с кабелите не помага! 1000MB-то го свиха при свален акомулатор и палец на делкото. Бяха го изнесли на ръце около 50 метра и след това най-вероятно на каруца. И то в 2-3 през ноща....

 

Решението е ПУШКА, ГРАНАТОМЕТ и мнооооооооооооого бой!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за спама, ама ако дойдат група мангали и ми дадат между 3000 и 3500 за колата веднага става тяхна и аз съм си привързан към нея, обаче в крайна сметка всяко нещо си има цена + това като сложиш, че за тия пари ще си купя по добра година Favorit, няма да се налага боядисване, кърпене и т.н. ами направо почвам с тунинга :arrow: човек трябва да бъде практик ;) .

 

P.S.: gogata, знам, че гореописаната схема не е актуална в твоя случай, понеже колата ти е 3то поколение в семейството (ако съм разбрал правилно) и стоят по друг начин нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, точно под носа на куките пред испанското посолство няма как да го изненсат на ръце :lol: .

Междудругото още ме е яд,че не настоявах повече пред бащата да вземем вашата МВ :)

 

REDLINE__ , много правилно си разбрал за третото поколение ;) .

 

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога,

 

И мен ме е яд, че не я взехте... Ма от де да знаем че ще стане така...

 

А за посолството - не леж на тази страна! Далече са! Знам къде паркираш и къде са куките...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PV колега прожектори виж по ловните магазини за цени нищо немога да ти кажа в момента. Моята колица няма аларма но има 2 бутона скрити в купето. Единият прекъсва тока към клапана в карба другият е хванат към стартерният ключ и спира всички тоци. Аларми колкото и да са добри нарочат ли те няма спасение. Oсвен това струват пари. Моята колица преди да тръгне стоя няколко месеца на двора където живеят баба ми и дядо ми. Един ден дядо ми вика "некви мангали се мотаха тук." Аз съм ловец и имам една хубава руска двуцевка. Качих се на таванчето и си приготвих няколко патрона с морска сол. Не убива а боли страшно. И ако някое парче удари колата само я одрасква а не дупчи като съчмата. Застанох на пост на терасата идват мангалите взеха да се оглеждат гледам носят щанги а на улицата долу(тя е от другата страна на блока и през тунел се стига на двора) имало каруца. Така ми каза един съсед много учуден че към 1 през ноща имало каруца. От разтояние от около 30 метра произведох 2 бързи изтрела с горепосочените патрони. Ефектът беше поразителен. Чупиха си краката да бягат. От тогава (към 4 месеца ) никои не се е мяркал. The best Forman наи-вероятно няма да ги оттучиш от вредните навици но първо ще ти олекне поне не теб, второ мангала е бъзлив по природа. Ако с колегата им спретнете един хубав въргал( то смятам че и други ще се включат да помагат) има шанс втори път да не посегнат на колата ти. Ако оставиш нещата така като нищо ще те разбият пак. Отдавна съм се отказал от институцията наречена Полиция, оправям се колкото мога сам. И до днес ми става яко че тия мангали поне 2 седмици са ги сърбяли гъзовете и то доста :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> =D> =D> :mrgreen:

Евала, Дончо, върха си. Много яко ме изкефи. Отдавна не съм се смял така. Така трябва. Аз също съм се подготвил, вечер си лягам късно и се ослушвам, а микровълновия датчик писука, ако някой мине близо до колата и се задържи повече от няколко секунди. След разбиването миналата година и номерата ми тая година съм решил кръв ще се лее и глави че падат ако трябва, ама третия път някой ще трябва го отнесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та взимаи прожектор и деистваи смело. Въздухарката (патлак или чифте) са също доста ефективни не боли като солта и няма този гърмеж но върши доста работа. Дядото и тои е ловец съседите в кооперацията има още 2ма въоражени. Един път разбиха избите повече не са посмяли да се приблежат до блока там сещаи се що

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го на пак самоуправство ... ние за кво плащаме данъци и ходиме та се блъскаме пред урните да гласуваме - да ни правят на маймуни и да ни пращат на майната си като трябва да се свърши работа :evil:

Да с пищов и прожектор ще имаш някакъв шанс да видиш кой ти троши колата и да спасиш някой и друг болт и касетофона за 30 лв. от битака , щот ако туриш по - скъп ша пойде , па някога изчезва барабар с колата :smt013

На паркинга има коли от 4 блока и всеки самостоятелно е правил нещо през годините - то не бяха стрелби , имаше и прожектори , налагахме едни тиквеници , ам фикултето е на 500 м по права линия и се множат гадовете като хлебарки и болест и клетви не ги ловят и докато ги интегрират в обществото и ги галят с перце , па и с кебапчета ги черпят и помощи им плащат ще се превърнем в най - големия европейски катун на Балканите :minigun:

Майната му на един джам и куп стари ръждясали инструменти , ам се си мислех , че тва са отживелици от зараждащата се демокрация , но НЕ старата песен се запява от нови певци , а старите одавна са облекли лъскавите костюми и се правят на баровци ... от понеделник съм с нова аларма , от догодина данъците ще ги плащам на застрахователи / от тях поне някаква файда има / , замислил съм залагане на една две гранати с нервно паралитичен газ / така ще видя кой се е опитал да влезе в колата / , а ако все пак издържи изпитанието малко C 4 и готово един крадец по - малко , една кола по - малко и ще спя спокойно 8)

Сега мисля да напиша едно писъмце до любимото ни МВР да ми разяснят аджаба какви права имам в таз държава като гражданин и данъкоплатец , имам ли право на защита на имуществото и недай си боже здравето от страна на ОРГАНИТЕ на МВР , имам ли право да съдя държавни институции и ако все пак имам някакво право за къв чеп все за застраховки ме разпитват ми не вземат да си пазмърдат 4 рибуквениците малко :evil:

 

П.П. С пушки и пиштолйе ша се изтрепем само и никаква няма да я свършим ... един ще гръмнеш 5 ще ти скочат. Бе крива работа :evil:

 

Ай със здраве , че малко се поолях и дано стават все по - малко отрицателните емоции!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За писмото, хубаво, но голяма файда не очаквай. Това за гранатите е по-добра идея. Има и едни светлинно-звукови - гърми яко и свети с мощност 5 млн. вата - причинява временно оглушаване и ослепяване, тъкмо колкото да слезеш долу. А това не е самоуправство, а защита на имуществото. Самоуправство е, ако ония останат живи и има свидетели, и се разсмърди работата до следствие, съд и т. н. Е тва с патроните на Дончо е идеално. Трябва да се научат, че се гърми, за да не пипат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега повярваи колко много ми се иска като в една нормална държава да се обадя на полицията и да знам че ще направят колкото могат. Убедих се че при нас това засега няма да се случи. Не съм привърженик на насилието но на моменти просто друг избор няма. Моят съвет относно писмото. Вярно че е като глас в пустиня но все пак трябва да се направи нещо. Ако ти се занимава пусни една жалба до военна прокуратура. Обясни всичко и как ти е отказана помощ която като един гражданин си длъжен да получиш ти е отказана. От ЕС има добри отзиви за военните съдилища. Смятам че ще постигнеш някакъв резултат а другият вариант е да се обърнеш към някаква медия вестник или телевизия. Според мен това са 2та варианта които е възможно да дадат някакъв резултат нищо друго. Поздрави дано на никои не случват подобни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера с Наско се ровехме по колите и мина един мангал и му вика продаваш ли я? Ама ако го бяхте видели на какво мязаше - на такъв не бих му дал да ми пипне колата. Че беше и нахален - вика каква марка е тая кола? Ние му викаме - Лада. Отиде отпред погледна и вика: "Ааа, не е Лада, Шкода е!" Едвам го изгонихме по мирния начин, още малко оставаше да го подхванем с ключа за гуми и подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо, аз се сещам за един подобен случай, беше някъде през най-дивите години на прехода(и най-гладните) към 95-96 година. Мангалите на много места разбиваха мазета и крадяха бурканите на хората. Та едно приятелче от Овча Купел, баща му беше офицер и живееха там в някакъв блок на военните. А те както знаем са доста задружна и организирана група хора. На два пъти им разбивали мазетата, за третият път вече се подготвили, заковали всички прозорци, организирали си дежурства и т.н. Идват мангалите, двама и почват да баласят. Този който е бил дежурен по това време слиза в мазето усеща нещата, и вдига "групата" по тревога. В резултат двамата мангали жестоко помляни от бой, товарят ги на една военна джипка, на някакъв полковник и ги карат в Пирогов. Там дежурния полицай попитал "Ама гу'син полковник, какви са тези двамата" а полковника отговорил "Абе колега, два пъти ни разбиваха мазетат, на третият път отцепихме района".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Методите на Дончо са единствения начин да се справиш с подобни боклуци! :evil: Тях ги оправя само един хубав бой, полицията ги хваща и ги пуска, и те се връщат още по-настървени от преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оххххх, много болна тема.... :| (

Наскоро имахме проблем с бебето и трябваше да го водим в педиатрията на преглед. Паркираме пред болницата /не бяхме със Шкодата/, заключваме колата, мотаем се 20-30 мин в болницата, излизаме и какво??? - колата разбита, портмонето на мъжа ми и моята чанта ги няма. :roll: Съответно ги няма и документите ни /шоф. книжки, лични карти и т.н./, моят телефон, ключове от вкъщи и др. важни неща.

А една ромка се мотае пред входа на болницата с един вързоп в ръцете /все едно държи бебе/ и гледа кой влиза, кой кога излиза. За това се сетих по-късно и съм сигурна, че тя бройкаше хората пред входа и следеше, докато аверите й си свършат работата по колите.

Сега все още нямам шоф. книжка и ми е мъкааааааа :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оххххх, много болна тема.... :| (

Наскоро имахме... ...мъкааааааа :evil:

Ц-ц-ц-ц-ц-ц-ц НЯМАМ ДУМИ. На къде сме тръгнали и на къде отиваме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа идва от тъпите роми, щото те са навсякъде.Нищо лично, ама най-добре ще е да им дадат в някое забутано кътче малко земя и там да праят к'вото искат. Не стига че цял живот на нашия гръб живеят, ами и на всичкото отгоре ни крадат и това, което е още по зле, някои от тях ни управляват :evil: К'во пра'им се питам аз?! То пак добре, че тук почти няма цигани, ама в по-големите градове е лудница. И това не е най-лошото. Голям процент от тия хора ходят по чужбина и серат и мажат за наша сметка и после българите били престъпници, всички българки ходили да проституират по чужбина, пък то какво е всъщност? Господин циганина отива в чужбина, питат го от къде си - българин съм. После отивам аз примерно и като им кажа, че съм от България и почват да ме гледат странно и да питат - Ти що си бял ?!. Ами според мен докато не се реши тоя проблем, положението няма да се оправи. Не че всичко дрруго ни е перфектно, но от това най-много губим според мен :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cacadu наистина кофти, но все пак такива неща не се оставят в колата... :?

 

Е, ситуацията беше такава, че последното нещо, за което мислех, беше какво точно оставям в колата.

 

А крадците много добре са се ориентирали: когато човек посещава болница, той обикновено има проблем, акълът му не е съвсем на място, бърза и често забравя разни ценни неща в колата. Идеална цел за джебчии и всякаква друга крадлива твар :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.