Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога държавата ще стане НОРМАЛНА ?


The Best Forman

Recommended Posts

Дали някога ще доближим поне албанците , щот сигурно американците няма да стигнем или не и в тоз век ?

Кога полицията ще почне да работи и докога ще плащаме данъци залудо?

Тва са няколко от многото въпроси , които човек си задава като си намери колата сутрин със счупен прозорец и обърнато всичко и преровено.

Вбесих се като за пореден път полицията ми заяви , че няма смисъл да идва като съм без каско , а побеснях още повече като си видях два от набора ключове /ръчна изработка/ да ги продава един дъртак на битака :smt067

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сиганин отсекаде ... невърви да се дръвчиш , ама ме яд че въобще съществува тая дупка там и какво чака общината та не ги изрине всичките тия боклуци.

 

П.П. Добре поне , че намерих ключ да махна секретните болтове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman, искрено ти съчувствам и разбирам колко безпомощно се чувстваш.Това за полицията вече не ме учудва - шапкарите освен да лапат кинти друго не правят за жалост! :evil: Стискам палци да минеш по евтино със смяната на стъклото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали някога ще доближим поне албанците , щот сигурно американците няма да стигнем или не и в тоз век ?

Кога полицията ще почне да работи и докога ще плащаме данъци залудо?

Тва са няколко от многото въпроси , които човек си задава като си намери колата сутрин със счупен прозорец и обърнато всичко и преровено.

Вбесих се като за пореден път полицията ми заяви , че няма смисъл да идва като съм без каско , а побеснях още повече като си видях два от набора ключове /ръчна изработка/ да ги продава един дъртак на битака :smt067

 

Накратко, никога няма да се оправи, или не преди да се сменят 1-2 поколения.

Много неприятна случка, на мен също през последната година и нещо само два пъти ми я разбиват но без други липси и един път номерата ми гепиха.

Конкретно за дъртака, дето ти е продавал ключовете, мисля има две алтернативи - първата, обаждаш се в полицията, че си видял твоите ключове да ги продава конкретно тоя; втората, проследяваш го като си тръгне да го разбереш къде живее, и после... има разни варианти. Даже мога да се включа и аз да помогна. Ще го закараме някъде горе на Витоша, ще го разпитаме и всичко ще си каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще станем нормална държава, когато възприемем възрожденското мото "Продай нивата - купи си пушка!!!" :? :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже мога да се включа и аз да помогна. Ще го закараме някъде горе на Витоша, ще го разпитаме и всичко ще си каже.

и аз мога да дойда с една пръчка и ще го разпитаме по колената :)

защо не го пита тоя циганин от къде ги е взел тези ключове. ясно е че не ги е гепил той а само ги продава.

 

а отговора на въпроса кога ще се оправим е .... 'друг път' :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да не го пита от къде ги е взел, щото има вероятност оня да се осети че са негови и повече The Best Forman да не ги види :| .

 

За това, че са ти разбили колата :( - нищо не мога да ти кажа освен, че е било наркоманска история според мен :? ....

 

За полицията - no comment ! :evil: :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума на Мазда имаше една история - на Мазда 323 й гепят мигачите, някакви относително рядко срещани. Собственика отива да си ги търси втора употреба от цар Симеон и там в един магазин му показват неговите. Познал ги по някаква боя, с която били изпръскани при боядисване. Собственика казал, че ще се върне по-късно да ги вземе и се обадил в полицията. Дошли и ги прибрали от магазина. Ако го намеря точно тоя пост, ще пусна линк към него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вбесих се като за пореден път полицията ми заяви , че няма смисъл да идва като съм без каско

Напълно разбирам какво искаш да кажеш! В тази връзка веднъж някаква мутра стреля по задното ми стъкло(така предпочитам, да казвам а не, че е стрелял по мен) очевидно с онези сачми дето са със барутен заряд. Обаждам се на полицията онези идват гледат стъклото цялото на "паяжина", вижда се дупката от съчмата...ама имате ли каско...ами нямам...е за какво ни викате тогава!!!????!!!???? Предишният ден бяха застреляли някаква мутра Фатик ли се казваше там нещо такова! И още около този случай глупости със знак МВР колкото искаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22 тоя месец и аз го ядох големия!Колата освен,че беше потрошена.....и номера ми свиха!

Още на другия ден съжелявах,че съм се обърнал кам полицията.Първо ме карат да оставя колата за оглед и за снемане на отпечатаци(на предното стаколо имаше много такива).Отивам аз на другия ден като ми е казано да съм там в 9:30......така към 11 благоволи да дойде един и да ми заяви,че номерат самичак си паднал в движение а другите неща сатанали случайно!!!!!!!!!

Било случайно......после да ме обеждава колко трудно било да се сваля задният номер,че бил с нит....и като го питах тогава как ще падне сам-той да ми каче "Ми в движение може да е паднал."И после ми вика момче то това беше огледа....даже не си направи труда да види какви са другите поражения по колата.

Толкова да са ми противни вече,че ако някой ми свие колата към тях няма да се обарна.Изклучвам,че цял ден ме даржат пред КАТ за една молба ами и колата да ми ударят докато е на тяхният паркинг :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко FUN от далечна Австралия ... един нашенец решил да прави като австралийците - почнал да си оставя колата отключена по улиците , спира пред един магазин и като излиза гледа колата му я няма и аха да вдигне телфона да звъни в полицията гледа полицията звъни на него :mrgreen: вдига и те му съобщават , че някакъв заблуден австралиец паркирал близо до него сбъркал колата ама забелязал , че не е неговата чак като се качил на магистралата и малко щял да се забави , щот най - близкото отклонение било на 50 тина километра :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Има и бели държави по света ... ама на нас ни е малко белината :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен случай миналата седмица. Пазарувахме с майка ми в един магазин и излизаме и една Шкода точно като моята спряла пред магазина и майка ми се засили да се качва пък аз само я гледам странно и викам: т'ва не е моята кола :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже мога да се включа и аз да помогна. Ще го закараме някъде горе на Витоша, ще го разпитаме и всичко ще си каже.

и аз мога да дойда с една пръчка и ще го разпитаме по колената :)

защо не го пита тоя циганин от къде ги е взел тези ключове. ясно е че не ги е гепил той а само ги продава.

 

а отговора на въпроса кога ще се оправим е .... 'друг път' :(

 

Трябва да го гепиш този някъде и да го стопиш от бой-в добрич имаме 2 РПУта(официално).Неофициално имаме и 3то-вечер след 12 в стария градски ПАРК-ченгетата си ги събират през деня и вечер ходят там със жертвите си(имам предвид провинилите се) да им обяснят как стават нещата!

Колега съжалявам че така се е получило с колата-но какво да се прави-това е България(и София)-нищо лично!Лично при мен в "малкия град"такова нещо неможе да се случи-по простата причина че повечето се знаем и винаги ще си помогнем взаимно ако изникне нещо!

Малко като клише звучи-но на този етап в нашата мила родина без връски и контакти тук там-трудно ще се оправи човек-колкото и почтен и честен да е!(Най-добре е почтен и честен с връзки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа! Входната врата се затваря с "автомат" !!!Т.е за да ти отворят трябва да звъннеш. Имаме си входните клюкарки и шпионки(дето те наблюдават през шпионката). Обаче онзи ден като се пребирах и сварих един да бара нещо, което не е негово(а мое), по-точно да го разглобява за вторичните. И прибрах си се спокойно в нас, намерих една 1м дълга алуминиева тръба излезнах и тоя като ме видя с тояжката и изфуча по стълбите... За съжаление само веднъж го млатнах. Погонихме се 8етажа. Изглеждаше ми малко наркоман-манго. Абе няма значение мисълта ми беше че ни един съсед не излезна да пита какво става краде ли се, не се ли!!! Инъче беше и екшънче ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полицията не е заинтересувана защото е на процент от почти всяка кражба. Поне в Пловдив за много от нещата стоят така. Ама верно го издебнете тоя и го чупете от бои поне ако не друго да ти поолекне малко.Много кофти случка моите съчувствия. Наистина не сме държава стом Полицията издържана от нашите данъци не ни помага. И какво като нямаме каско не сме хора така ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами полицията идва само заради каското обикновено, аз на няколко пъти съм се подписвал като свидетел в протокола като идват на паркинга пред блока за някоя разбита кола. Аз сега ги дебна с един въздушен пистолет, между другото искам и един прожектор да си купя и да си монтирам на балкона, че не светят лампите. Ако някой знае къде се продават разни рефлектори и прожектори и за кви пари и сподели, ще бъде благодарен. А оная вечер май точно някакъв гепард висеше около колите на паркинга. Аз моята я бях паркирал малко встрани и не я виждах и към 12.00-01.00 часа отидох да я преместя, малко преди това гледам че на 10-15 м спря някаква кола без видима причина, и точно на място, което е встрани от блока и няма кво да прави на това място. Отидох до мойта, преместих я, като включих на дълги и го осветих тоя дето беше спрял да го вида къв е и си паркирах и си седя в колата и чакам. Оня също си седи в колата. Явно наблюдава. След 4-5 минути запали и тръгна. Като си мисля, освен крадец няма къв да е бил, просто няма кво прави на това място по това време да спре за малко и да тръгне. Беше с някакв бангия стара от неустановена марка и модел, японски тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо , тва с боя няма да помогне ... преди 2 седмици ланаджиите в махалата хванаха един тиквеник наркоман да реже кабели / и тва продължава от 3 месеца / , ракъртиха го от бой , полицаите доидоха и го допребиха , заключиха го за 72 часа и на 73 я пича пак беше на покрива и напук явно и от яд нарязал в целия Разсадник жиците . Миналата година след поредния ремонт на служебния Кадет си прибирах и подреждах инструментите и туко излизам от офиса и гледам някакъв бърника из багажника , гнус ме беше да го пипна и за тва изяде цифра шутове , а оня тъпак ми разправяше , че ми подреждал инструментите :mrgreen: Тия копелета са с ампутирани мозъци и само безмоторното лете или съдебно производство по бързата процедура , каквото ни чака нас ако пребием някой такъв малоумник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, знам, че звучи малко тъпо, но нали знаете, че ако сами не си помогнем рпосто няма кой. Та аз по тоя въпрос съм си мислил, понеже имаме гараж, но се ползва за други цели, с нововъведенията, които направих в колата и мен взе да ме хваща страх, а нямам нито аларма, нито нищо. Та понеже баща ми е завършил радио и телевизия си мислех да го накарам да измисли нещо, което да пуска един як волтаж по колата, така че ако някой я барне да го разтриса.Нещо като ония електрическите огради по американските филми :mrgreen: Другия вариант, който е малко по-гаден, един комшия си затваряше питбула да спи в колата, но после вътре малко смърдеше :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото това с рязането на UTP-кабелите е новия хит сред мангалите - има оплаквания от източните квартали на София, а явно се разпространява, та който види мангали със стълбичка и около лампите, между които има кабели за интернета, да събира бригадка и да ги почват.

 

А тия аларми дето пускат високо напрежение се продават, аз съм виждал по интернет ги предлагат американски фирми, сигурно има и внос в България. Ще се поразтърся за сайта, където ги гледах.

 

Хе-хе, представяте ли си - Шкода 120 с високо напрежение, който я барне или се подпре, изхвърча на 5 м. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нямам предвид да те мята назад, а до толкова, че да не може да задържиш ръката си в/у нея.Щото все пак наоколо и деца играят. Пък току-що ми дойде идеята да и сложа една табелка като на стълбовете за високо напрежение :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ток по колата..... не ми се струва че е добра идеята. до преди година се говореше за някаккъв даскал по физика който е направил нещо подобно на вилата си. Някаква циганка се беше опекла на кабелите и него го съдят за това че си направил "аларма" и че е утрепал мангалката. После има да лежи в панделата и да си мисли за що го е правил. тука не е като Сащ като ти влезе някой в двора, колата ,къщата и като го утрепеш да ти кажат "браво един крадец по малко"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не четеш какво пиша, както и да е. Здраве да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия американски аларми, дето се продават очевидно са одобрени от тяхното министерство на здравеопазването. Токът едва ли е такъв да убива - то и 220 волта от контакта може да поеме човек за малко само с неприятно усещане. Примерно може да е като тока на запалителната искра - напрежение 30 000 волта, но много малък ампераж, само разтърсва неприятно, но е достатъчно да ти предпази колата. Това може да се направи с някакъв трансформатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.