Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аман от ключове - някой пренареждал ли е?


Recommended Posts

То винаги съм ходел като св.Петър, ама сега съвсем я закъсах. За ваяка кола ключ на палене, за врати. Поне тези за капачките не ползвам (оти бинзиня не го уважавам хич). За сметка на това имам различни ключалки на 2-те врати на някои от колите. Оригиналните ми ключове често заяждат и не знам дали съм нацелил верния ключ или не.

 

С една дума - някой има ли опит с пренареждане на ключалки? Или да е срещал в нета нещо по въпроса? На обикн патрон имам доста успехи, но за кола не съм пробвал.

 

А да имате представа къде да ми направят копие на дистанционното на алармата и имобилайзера и за колко?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално се занимавах преди време с отстраняване на заяждането на патроните - проблема се явява , когато се поизносят щифтчетата или там както им е името и немогат да съвпаднат със съответното място на въртящата част на патрона и съответно аз взех та я позапилих с кръгла пиличка таз въртяща се част и от тогава нямам патрон , който заяжда.

Пренареждането не е толкоз трудно , само трябва да си въоръжен с микрометър или шублер , харесваш си някой от патроните за еталон , разглобяваш и почваш пин по пин да нареждаш другия. Самия механизъм на блокиране на въртенето се осъществява от две пинчета - едното е върху пружината , а другото е върху 1 то и мястото на контакт м/у двете при вкаран ключ трябва да съвпадне с границата м/у подвижна и неподвижна част на патрона.

 

Дано съм бил достатъчно подробен и ясен , но таз операция не съм я повтарял от години и карам по спомени.Въоръжи се с търпение и повече бира :lol:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.