Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Струва ли си Фабия с двигател 1.2?


Guest brutas

Recommended Posts

Здравейте,

 

Примамен съм от цените на Фабия Джуниър, но това двигателче 1.2, 54кс ме притеснява.

Какви са ви впечатленията? Струва ли си? Как е мощността и разхода? Как е при по-високи скорости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа :) Разхода е сравнително приличен по каталог. Не съм карал Джуниър, ама съм карал 64-коня. На мен лично тея 64 са ми слаби за това купе ( карам 120-ка ). Не искам да си представям 54-те :roll: Най-добре е да си отидеш до ЕураТек и ако можеш да и направиш един тест-драйв. Ще видиш за какво става въпрос. Иначе за какви високи скорости говориш ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зне знам как е за 1.2 54 к.с.

аз карам 1.2 12V 64к.с

и какво да ти кажа слабичка си е ама става.

не съм имал проблеми особено в града. Дърпа си. Е проблем е като се качат 4 човека по 80-100 кила. Почва да се задъхва ама става.

 

амаааа за 54 - не мога да кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си помисли дали модивикацията джуниър е подходяща за покупка - тя има по малко екстри от лада... няма задна чистачка (въпреки че е хеч), няма кора на багажника и капак на жабката, няма серво и т.н.

От друга страна поради тези липси сигурно е много лека и двигателя 54 к.с. е ОК ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си помисли дали модивикацията джуниър е подходяща за покупка - тя има по малко екстри от лада... няма задна чистачка (въпреки че е хеч), няма кора на багажника и капак на жабката, няма серво и т.н.

От друга страна поради тези липси сигурно е много лека и двигателя 54 к.с. е ОК ;)

 

Мисля да се ориентирам към 1,2 12V, 64кс... 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен двигателя 1.4 с 60кончета ще излезе най-здравия двигател на фабия-поне от мои лични наблщдения.Имам двама приятели с такива фабии-единия таксиджия-имали са проблеми но не и по двигателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва и колегата high_octane иди в Еуратек и направи едно тест-драйвче. Аз така направих, нищо, че бях карал преди това подобна на тази, която си купих. Ама малко е това тамагочи, колега. Освен това реално няма и багажник, не знам дали знаеш.. Така, че зависи за какво ти трябва. За градско според мен е ОК. (Ако нямаш обемисти покупки, разбира се :) ) Абсолютен спартанец е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не си струва. Все пак е нова кола и нейните 54к.с нямат нищо общо с нашите (на 120 Л). Според мен колата е перфектна и пак зависи за какво ще се ползва. Но ако е само да се возиш, това е, което ти трябва и особено за градски условия мисля, че ще се държи прекрасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.2 обаче е 64 к.с. В 90% от времето съм сам в колата и мога да кажа че е перфектна за града, аз затова и я купих де. Много е пъргава и икономична, проблемите започват когато пусна климатика - започва едно яко гълнате на гориво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее тва е човече ако си бяхме взели 2.0TDI нямаше да гълта толкоз. на мен сега ми дава около 7 без климатик и 9 със (само за градско говоря)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах една Фабия 1.2, 64 коня в Братислава - рент а кар. Не беше зле за града, но за толкова малък двигател имаше доста сериозен разход. Засега Фелицията ми се вижда по-добрия избор за БГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее тва е човече ако си бяхме взели 2.0TDI нямаше да гълта толкоз. на мен сега ми дава около 7 без климатик и 9 със (само за градско говоря)

 

Така си е... Не че се оплаквам, ама като пусна климатика в някое задръстване и почвада харчи страшно. Иначе на дълъг път почти не усещам разлика в разхода при включен климатик. Разликата е от порядъка на 0,6-0,8 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

здравейте. Аз имам Шкода Фабиа 1,2- 64 к.с. 2006г спортен пакет и съм страшно доволна. Количката си дърпа яко,доста мощна ми се вижда. Някои ще си кажат "момиче кво ли разбира", не е така,карах на брат ми колата - Опел Астра новата модел 2006г тя е 1,6 115к.с. мисля беше,ми не е толкова осезателна разликата,обаче като включа климатик става много лошо,еееедва ходи:) но ми се струва,че доста харчи :(иначе е страшно пъргава!! Горещо я препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, Джуниър - няма дори и капак на жабката - не знам. като ще даде 16000 се замисля човек дали да не додаде още 2-3х. и да сложи климатик, и това-онова. аз имам 1,2 64 кс комби и за мен е супер за града и като разход (7.7л/100) и като стартиране по кръстовища. извън града също е добре, но с климатик през горещо време при изпреварване малко една идея по-бавно стават нещата. на магистрала - няма проблеми с високите скорости (160). Предполагам че като извадим допълнителното тегло на комбито, хечбека с 55 кс ще е аналогичен. Комбито е много подходящо за семейна кола - багажника е огромен - само дето отзад не е за трима възрастни човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.