Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Favorit] Май проблем с парното ?!


Redline__

Recommended Posts

От около 2 седмици усещам, че през духалките ми духа топъл въздух при положение, че плъзгача (топло-студено) ми е на студено - отначало мислих, че си внушавам! На степен 0 (да не говорим за 1) обаче се усеща и то главно вечер като карам, щото е по-хладно. Като спра на кръстовище и направо завирам :x . Затварям всички духалки обаче краката ми стават вир-вода, неска проверих да не би да е скъсано жилото - не е, мести се с местенето на плъзгача.

 

Някой сеща ли се от къде може да става тая гнусотия, че до края на лятото ше ми изври душичката. По едно време я карах с оцет, да не би нещо да е нае*ал там в парното :roll: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъответствие между отворите на радиаторчето и кранчето на парното - ако си сменял скоро кранчето са ти дали от по - нов модел / те са 3 модела / , но можеш да разбереш твоито от кои е само след сваляне на кранчето /отворите на радиаторчето трябва да съответсват на тез на кранчето в отворено положение / ;)

Друг проблем може да е размяна на входния и изходния маркучи - входния отвор на кранчето е задня / откъм купето / , а маркуча идва от смукателния колектор и често ако я даваш на майстори колата отнасяш таз размяна ... щот си мислят , че от прането до ракетите всичко им ясно и негледат кое от къде свалят.

И последното нещо , което може да ти врътне тоз номер е износването на О пръстените под самото кранче .

Успех , дано бързо отстраниш проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата, че абсолютно нищо не съм сменял по парното, казанчето, маркучите и кранчето - просто от известно време насам реши да духа топло :( .

 

От друга страна колата ми стъпва само в сервиза на Ясен и Крум (Варна), да не говорим, че почти винаги им вися на главата на момчетата, щото ми е интересно. Няма как да е грешка на майстор :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи имаш поток на топла вода при зтворено кранче и това са трите неща , при които може да се получи ... ако не си пипал нищо значи са заминали гумичките под кранчето и пропуска или е пренатегнато жилото на клапите , но тогава плъзгача няма да може да стигне до крайно ляво положение . О пръстените мисля , че не се продават отделно и за тва ги сваляш и в първия магазин за ВиК части ... ако намериш малко по - дебели още по - добре , като го свалиш огледай и другите неща ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След внимателно неколкократно изчитане на мненията ти, стигнах до извода, че от всички изтъкнати от теб причини най-вероятно са тези "О"-пръстени.

 

P.S.: "ако не си пипал нищо значи са заминали гумичките под кранчето " - тук пак за пръстените ли имаш предвид, че ич не съм на ясно с устройството на па/0рно-системата :| .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Устройство на кранчето и съответните два модела , които всъшност са три , втория с ламаринената гривна има някаква вариация ;)

http://spasm.cjb.net/common/Skoda%20Boo ... -Up/89.jpg

Устройство на цялото парно :

http://spasm.cjb.net/common/Skoda%20Boo ... -Up/87.jpg

Поток на водата в охладителната система:

http://spasm.cjb.net/common/Skoda%20Boo ... -Up/82.jpg

 

П.П. Да за пръстените съм имал впредвид ... и още нещо се сетих като разглеждах схемата от втория линк - клапите над радиаторчето , но те май имат повече ефект зимата / вместо горещо ти духа хладко на по - високите скорости /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman Благодаря за изчерпателните отговори, ще пиша като разбера какво е и като го оправим в сервиза ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.