Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо в някои магазини са по-скъпи частите


Recommended Posts

Вчера бях в магазина на Методи на Сточна гара и гледам пред мене пазарува жена, която ми се вижда позната отнякъде. Не се сетих откъде, но днес минах и през магазина на "Цар Симеон" и "Овче поле" и гледам същата жена е една от продавачките. Питах за цените на праговете и на лагерите. Прага при тях е 18 лв., при Методи - 13 - 5 лв. разлика. Лагерите при Методи са по 9 и по 7.50 лв, а на Симеон - по 10 и по 9 лв. Направих си сметката, че ако си купя от едното място вместо от другото, това което ми трябва в момента - два прага и комплект лагери за главината, разликата е 15 лв.

 

74 лв. срещу 59 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е по лесно - някой ще търси начин да направи нещо а друг ще гледа да изкара на негов гръб.на едни микробуси пише:ахмак лозе копае,юнак вино пие.та не е само тук за частите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие много бързо очернихте хората - ние българите все гледаме в чуждата паница. Такива теми и разсъждения не би трябвало да се приветстват в този форум, да не кажа че трябва да се трият.

 

Ти откъде знаеш, че въпросната жена като купува прагове от господина, последният не купува от нея пък други неща, като за тях той завишава цената??? Това са си техни взаимоотношения и те не те интересуват! Ти си търсиш дадено изделие и е твоя работа да търсиш добра цена, а като те мързи да обикаляш из София, отиваш в най-близкия магазин и си го купуваш за толкова, колкото струва там!

 

Хайде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при ст.гара са магазин на фирма намираща се в казанлък доставяща части от чужбина,а другите са прекупвачи.

 

Това съвсем не е верно, Митко от ул. Монтевидео също директно внася от Чехия, както и м-на на Симеоновско шосе... за този на ул. Симеон не знам, но от там съм купувал нови части за ретро-шкоди почти за без пари - не вярвам да са ги купили от м-на на бул. Левски, понеже там такива части пристигат само по поръчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие много бързо очернихте хората - ние българите все гледаме в чуждата паница. Такива теми и разсъждения не би трябвало да се приветстват в този форум, да не кажа че трябва да се трият.

 

Ти откъде знаеш, че въпросната жена като купува прагове от господина, последният не купува от нея пък други неща, като за тях той завишава цената??? Това са си техни взаимоотношения и те не те интересуват! Ти си търсиш дадено изделие и е твоя работа да търсиш добра цена, а като те мързи да обикаляш из София, отиваш в най-близкия магазин и си го купуваш за толкова, колкото струва там!

 

Хайде със здраве!

 

Не споделих това, за да очерням някого, колега, а по-скоро за да помогна на някой, да не се овътри излишно. Просто не знаеш колко пъти съм бил на зор, отида да най-близкия магазин и купувам квото ми дадат, а години наред не знаех за магазина на Ст. гара например, и ми пробутат нещо на много по-висока цена. Мисля, че и в това е смисъла на форума - да споделяме нещата, които ни вълнуват около Шкодите. В т. ч. и цените и качеството на резервните части в различните магазини. А все пак става дума за пари, и до това къде да си ги дам и затова не съм съгласен, че темата е маловажна, безсмислена и трябва да се изтрие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя на Сточна гара дядото ме дразни на макс с тая обедна почивка точно по средата на деня, както в комунистическо време. Седя аз да го чакам час и половина и най - накрая се оказа че спирачния маркуч дето купих от него се напука за 2 месеца. И най - якото при тоя е, ако нячат нещо, значи то не се произвежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотчо, айде малко да свалиш тона! Не знам дали работиш, ама изказването ти е доста хлапашко за обедната почивка. За качеството на частите - може и да си прав, но да не би само там да се продават кофти части. А и ти сигурен ли си какво имаш като течност в спирачната система? Щото на гаджето ми от Поло 95 източихме нещо, което по скоро приличаше на разредено картофено пюре, отколкото на хидравлична течност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOZZZI,

 

Що се нервиш бре човек!!?!? Нека си каже мнението човека. Свободна държава сме. Или поне би трябвало...

 

Поздрави

 

PS: Не че има начин да знае как е било по комунисическо време. Бил е на годинка-две :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да засега още не бачкам, затова и го чаках ;) С мене чакаше и един пич костюмарче, никога няма да го забравя. Аз седя на стълбите и гледам отсреща. Паркира пича една зелена Felicia Combi, сваля джама и от вътре се чува нещо на metallica поглежда ме, аз го зяпам. Отваря пича вратата и с костюма се наведе с главата на долу да си види ауспуха. Това само ние шкодаджиите мое да го направим щото не сме нормални :lol:

 

А иначе спирачната ми течност има няма 2 седмици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи, бе, пич! Знам, че не бачкаш още, ама човек трябва от рано да свиква с някои положения - така напр. като имаш почивка - ползваш си я! Никой не му дреме, ако не почиваш - повече кинти няма да вземеш!!! Не искам да ти звуча поучително, ама можеш да не повтаряш някои грешки, които сме допускали...

Просто бай Методи прави каквото може - той не е чорбаджията там. И на мене ми е давал вежди от Фелиция и ми се кълнеше, че са за Фаворит :mrgreen: ама не е лош човечецът. А за маркучето - не знам, възможно е и да е било фабричен дефект. И аз веднъж имах проблем с един странно изглеждащ тампон, ама се оправихме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че Мето си е много готин и предимно от него пазарувам. Винаги се опитва да помогне с каквото може, да обясни. Дори веднъж когато пазарувах нещо и не знаех точно какво търся, а и той не знаеше, звънна на някакъв негов приятел за да му обясни и после ми даде точната част. Така че човека си върши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм много доволен от отношението в магазина на Сточна гара. Когато е имало проблем с някоя част сме го решавали. Освен това човека разбира от автомобили и дава полезни съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Мето е пич. И който казва лоша дума срещу него - или не е на кеф, или се е държал гадно с дядката, или ...лъже :) Мето е един от малкото продавачи дето без да се цупи и мръщи ще започне на разбираем език да ти обяснява това за какво е, как се прави и т.н. Ще ти покаже детайла и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, освен това е машинен инженер бай Методи доколкото си спомням, знам че днес не е важно учил ли си или не си, а колко кинти правиш, но все пак..

;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т'ва къф' си няма никакво значение, аз още не съм си взел дипломата за средно образование ама знам 2пъти повече за компютрите отколкото тея дето продават на раковска :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако това ти е критерия, че знаеш 2 пъти повече от обикновени продавачи... нещо май не ми разбра изказването, а??

Леко с изказванията... Сократ е казал - "Знам, че нищо незнам, а вие и това не знаете" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.