Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разлика в отчитането на километража?


GARDEMEISTER

Recommended Posts

Накой може ли да ми каже как да си изчисля разликата в отчитането на километража, която ще се получи примерно на 100км пробег при използване на 195/50/15гуми в сравнение с 165/70/13?

Щом съм с нископрофилни гуми и 15цола гуми би трябвало да отчита по-малка максимална скорост,а в действителност да карам с по-голяма,нали?! :roll:

Нали имало някакави таблици....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за моя случай какво дава сайта (предполагам трябва да се смята за двигателните колела):

 

Калкулатор за пресмятане и сравнение

при подбор на гуми с различни размери

Стар размер 165 / 65 R 13

 

Нов размер 185 / 80 R 13

 

Стар диаметър 545 mm

Нов диаметър 626 mm

 

 

Разлика в диаметрите на двете гуми +82 mm

 

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч - 85 км/ч

 

От това явно следва, че с увеличаване диаметъра на гумата показанията на скоростомера намаляват спрямо реалната скорост - в моя случай с 15 км/ч при реални 100... значи да не се чудя що не мога да вдигна над 140 според скоростомера :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за моя случай какво дава сайта (предполагам трябва да се смята за двигателните колела):

 

Калкулатор за пресмятане и сравнение

при подбор на гуми с различни размери

Стар размер 165 / 65 R 13

 

Нов размер 185 / 80 R 13

 

Стар диаметър 545 mm

Нов диаметър 626 mm

 

 

Разлика в диаметрите на двете гуми +82 mm

 

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч - 85 км/ч

 

От това явно следва, че с увеличаване диаметъра на гумата показанията на скоростомера намаляват спрямо реалната скорост - в моя случай с 15 км/ч при реални 100... значи да не се чудя що не мога да вдигна над 140 според скоростомера :mrgreen:

 

Защо мнението беше първо на Цецо, а после твое? Вие да не клонирахте ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

 

провери и това

Това ще ми помогне, че и аз ще правя разни магарии с гумите.

 

 

Интересно: 165/80Р13 = 145/25Р21 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за моя случай какво дава сайта (предполагам трябва да се смята за двигателните колела):

 

Калкулатор за пресмятане и сравнение

при подбор на гуми с различни размери

Стар размер 165 / 65 R 13

 

Нов размер 185 / 80 R 13

 

Стар диаметър 545 mm

Нов диаметър 626 mm

 

 

Разлика в диаметрите на двете гуми +82 mm

 

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч - 85 км/ч

 

От това явно следва, че с увеличаване диаметъра на гумата показанията на скоростомера намаляват спрямо реалната скорост - в моя случай с 15 км/ч при реални 100... значи да не се чудя що не мога да вдигна над 140 според скоростомера :mrgreen:

 

Защо мнението беше първо на Цецо, а после твое? Вие да не клонирахте ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Аз бях влязал с ника на Цецо, че той в момента няма нет и ме помоли да му проверя съобщенията... по грешка пуснах поста от негово име и после веднага се поправих, ама Хашек ти си кат Бай Брадър напрао - всичко виждаш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стар размер 165 / 65 R 13

 

Нов размер 185 / 80 R 13

 

Сигурен ли си, че това са размерите, а не:

Стар размер 165 / 80 R 13

 

Нов размер 185 / 65 R 13

 

Абсолютно - предните ми гуми още са със стария размер (те бяха 4 еднакви - комплект), а за задни исках да взема по-нископрофилни, ама нямаха в момента от тази марка и затова колата ми сега има стойка като на драгстер:)

 

ПП. Ако се чудиш защо избрах 185 - просто отзад бях с широки полуоски, но едната протече от ръкава и ги смених с комплект тесни - изпаднаха ми точно тогава едни такива читави, но гумите ми се прибраха много навътре спямо предните (предния мост е от широките). Най-лесния начин беше да компенсирам с по-широки гуми отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.