Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изтръпнах!


Recommended Posts

Ако днес сутринта сте гледали сутрешният блок на НОВА телевизия, има една хроника за разни ексцесии които са се случили през нощта! И докато се оправям за работа хвърлям по едно око и какво виждам...Октавия Комби бежов металик(същото като моето) намачкано и още една намачкана кола някакво БМВ, случката от късно през нощта. Шофьорът и спътникът на Шкодата избягали! Аз понеже си държа колата на платен паркинг и понякога оставям ключа на пазача че има един малоумник дето е с някакъв джип и спира един път в месеца на паркинга, не може да паркира и се налага понякога колата ми да се попремести малко и почват да ми минават какви ли не мисли през главата. В следващият момент се указва, че Шкодата не била карана от собственика а от неизвестни към момента на инцидента водачи...усещам как кръвта бързо нахлува в главата ми, след което дадоха за миг регистрационният номер...и се успокоих. Какво обаче се указва! Собственика на Шкодата я оставил на автомивка в Слатина и някакви пишлемета от автомивката решили да си правят гонка с чуждата кола!!! В резултат колата зверски намачкана! Сега пък вече ме хвана голям яд! Може ли да има такива празноглавци! НИКОГА да не си оставяте колата на автомивка без надзор! След 2 минути звъни майка ми очевидно притеснена, та трябваше да я успокоявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на майстор който познавам му вися на главата, камо ли да си оставя колата на някакви непознати пишлемета....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лошо, горкия колега! Сега ще му изплатят ли някакво обезщетение или не се знае ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми така,като бях малък остави колата при един майстор,уж познат.Онзи се понапил вечерта изкарал колата и беше обърсал 3 или 4 коли с нея рвсичко това във Владая става- резултатът:издрани и изкривени всичките ламарини от дясната страна. :evil:

Ма тези от автомивката са си направо за затвор!!! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм разказвал във форума за 1вото боядисване на моя Favorit, през зимата на '95, когато "майсторите" решили да го покарат, обаче забравили капака отворен и от вятъра се обърнал :arrow: резултата: крив капак, счупено предно стъкло и крива колонка на стъклото от шофьорската страна :x , колата беше за боядисване понеже бяха ударили баща ми... Е от тогава нататък савсем й са и*а майката :cry: .

 

Иначе знам за една случка тук във Варна на автомивка. Момчето си оставя FIAT Uno 1.3Turbo да го мият и някво циганче на 15-16 от мивката там се качва да го кара. А колата е състезателна, много бяга и е със спортен съединител :lol: при което малко след паленето следва удар в друга кола или в стена, не знам точно, но предницата на Unoto беше смачкана :x ...

 

Имам доверие само на 3ма човека и им давам да я карат, единия е баща ми :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам доверие на малко хора. И не обичам да си оставям колата... Освен това предпочитам да не карам чужда кола. Така и се застраховам срещу грешки...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти случка!Дано има справедливо наказание за тези мизерници!

Аз колата на никой не давам да ми я кара,камо ли да я оставя на непознати!Слава Богу мъжът ми всичко сам прави по нея и не се налага да ходя по пишман-майстори,който сменят всичко друго ,но не и това,което трябва!И на автомивка не стъпвам!В къща сме и сама си я мия!

И чужда кола никога не карам,било тя на най-близък!Има ли проблем-с градския транспорт съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе знам за една случка тук във Варна на автомивка. Момчето си оставя FIAT Uno 1.3Turbo да го мият и някво циганче на 15-16 от мивката там се качва да го кара. А колата е състезателна, много бяга и е със спортен съединител :lol: при което малко след паленето следва удар в друга кола или в стена, не знам точно, но предницата на Unoto беше смачкана :x ...

 

:mrgreen: .

 

Познато, оставям аз колата на автомивка пред мен една Ауди(не си спомням какво беше)човека дето бачка там ми е познат и вика ми след 1 час щот момчето което наех е ново, и го уча.

Минавам аз след 1 час и гледам 1 патрулка спряла, и разпитва собственика на автомивката.....изчаках, и го питам какво е станало.

Той вика тоя новия взел Аудито докато бях до кафето.....изчезнал с някакво друго момче и след 10 километра ги намерили в една канафка.....на тях нищо им нямало ама от колата нищо не ставало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе знам за една случка тук във Варна на автомивка. Момчето си оставя FIAT Uno 1.3Turbo да го мият и някво циганче на 15-16 от мивката там се качва да го кара. А колата е състезателна, много бяга и е със спортен съединител :lol: при което малко след паленето следва удар в друга кола или в стена, не знам точно, но предницата на Unoto беше смачкана :x ...

 

:mrgreen: .

 

Познато, оставям аз колата на автомивка пред мен една Ауди(не си спомням какво беше)човека дето бачка там ми е познат и вика ми след 1 час щот момчето което наех е ново, и го уча.

Минавам аз след 1 час и гледам 1 патрулка спряла, и разпитва собственика на автомивката.....изчаках, и го питам какво е станало.

Той вика тоя новия взел Аудито докато бях до кафето.....изчезнал с някакво друго момче и след 10 километра ги намерили в една канафка.....на тях нищо им нямало ама от колата нищо не ставало.

Просто толкова тъпи келеши да има, че заслужават единствено да стоят в някоя клетка.Аз като си спомням като по малък са ме карали да карам някакви коли и аз отказвам, щото знам, че не мога да карам добре и ме е страх просто, пък тия как тръгват да карат някви скъпи коли.Ужас просто.Та колеги пазете си колите ! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с мен се случи подобно нещо, когато раших да боядисвам 110-ката. Точно тогава претърпях лека операция на крака и имах затруднения с ходенето, та връчих ключовете на едни момчета-бояджийчета от Лозен, препоръчани от тогавашния ми майстор - правели главно нови мерцедеси и БМВ-та... Те отпрашха с колата ми за село да я правят и обещаха скоро да звъннат - до 10 дена щяла да е готова. Минаха 2 седмици - ни вест ни кост, аз има звъня - те почват с разни оправдания какво ги било забавило. Междувременно получих сигнали от мои познати, че са засекли колата ми да пили гуми в района на Елин Пелин и околността, ама реших че са се припознали или нещо ме бъзикат. Когато най-накрая ми върнаха готовата кола, се оказа че след километър-два градско каране мотора почва да прегрява и тогава ми стана ясна работата, ама нищо вече не можех да направя освен завинаги да се откажа от услугите на тия момчета, като и на майстора, който ми ги препоръча... добре все пак, че се размина само с тия поражения :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо нищо да не може да се направи? Майстора си носи пълна отговорност за всички повреди по колата, докато е била при него. Заслужват тия "майсторчета" едно посещение с на първо време учтива молба да си платят за масрафа. Аз и затова вяра на майстори нямам, даже като бях я оставил на приятел да изчуква и боядисва предния капак, правех изненадващи посещения. И разбрах, че с колата е ходено някъде. Ама и той си призна, че имало спешен случай, карал съседа до Исул, а колата с пробит и течащ радиатор. Приех я версията за тогава и така. Добре, че нямаше последици.

Затова и оттогава близки приятели са ме молели за колата, да отиде до някъде, но не съм я давал на никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо нищо да не може да се направи? Майстора си носи пълна отговорност за всички повреди по колата, докато е била при него. Заслужват тия "майсторчета" едно посещение с на първо време учтива молба да си платят за масрафа. Аз и затова вяра на майстори нямам, даже като бях я оставил на приятел да изчуква и боядисва предния капак, правех изненадващи посещения. И разбрах, че с колата е ходено някъде. Ама и той си призна, че имало спешен случай, карал съседа до Исул, а колата с пробит и течащ радиатор. Приех я версията за тогава и така. Добре, че нямаше последици.

Затова и оттогава близки приятели са ме молели за колата, да отиде до някъде, но не съм я давал на никого.

 

Абе така е, ама за съжаление не остава достатъчно време, а и колко хора имат необходимите познания, инструменти и условия да си правят всичко сами по колата?... освен ако не работи в автосервиз, разбира се:)

А ония "майсторчета" нямаше да се отърват толкова леко, ако тогава не бях малко "инвалидизиран", както споменах. Единствено се оплаках на човека, който ги препоръча, но той естествено ги защити: "колата сигурно така си е била, те не са такива момчета..." - и от сорта. Иди после доказвай или ги търси по техно село да си плащат. То междувременно ме сполетя и по-голяма беда - докато съхнеше боята на паркинга удари голямата градушка:( Така че, просто си взех тогава добра поука относно вярата в препоръките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато бях в сервиза и правех това онова което разбирам по ДВГтата на колите нито една не съм карал... само една лада бях я тествал дали загрява ама я карах тъка както учебната по време на изпита :mrgreen: и аз незнам какви са тия хора да ги правят тия неща :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато бях в сервиза и правех това онова което разбирам по ДВГтата на колите нито една не съм карал... само една лада бях я тествал дали загрява ама я карах тъка както учебната по време на изпита :mrgreen: и аз незнам какви са тия хора да ги правят тия неща :evil:
Браво на теб!Ама за съжаление не всички са като теб!Ех, кога ще ги стигнем................и по манталитет,и по възпитание!?!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж при автомивката на OMV (топуош) при отклонението за студентски град, докато чакахме на колоната за пароструйката видях как един пич чистеше колата на някого. Момчето беше с гащеризон на ОМВ. Колата беше Ауди А4. Беше си надул музиката колкото може и беше отворил всички врати и багажника и я чистеше с прахосмукачката. След няколко минути следкато приключи трябваше да я премести отстрани на паркинга - такъв пилеж няма! Направо разсипа зимните гуми на човека, а тамън беше един от топлите дни. Не знам с какъв акъл хората си оставят колата да я мият и казват "ще мина след Х часа да си я взема"... за мен това е от типа "имаш Х часа да се гавриш с любимата ми колица"....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама нищо вече не можех да направя освен завинаги да се откажа от услугите на тия момчета, като и на майстора, който ми ги препоръча... добре все пак, че се размина само с тия поражения :evil:

 

Няма такива положения... В такива случаи се отива с бригада, бой... и след това питаш дали са я карали. Малко хора са привърженици на точно този метод, но съм се уверил, че е най-ефикасен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда затова ходя на автомивката точно до нас. Само собственика на мивката ги мести и то супер внимателно независимо дали ще е моята стара Шкода или чисто нова кола. А моят маистор изришно предупреждава клиентите си ако ще се налага да се кара колата. Но уви държавата ни е пълна с безотговорни комплексари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доверие само на 3ма човека и им давам да я карат, единия е баща ми :mrgreen: .
Нещо такова съм и аз, той баща ми много я мъчи като седне, ама нали ми е баща не мога да му се сърдя.

Ето ако някога си купя нова кола ще и подпаля гумите от еуратек до нас, вече ще съм на телове :smt026 но няма да я оставя някъде с ключовете. А после аз съм бил безотговорен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доверие само на 3ма човека и им давам да я карат, единия е баща ми :mrgreen: .
Нещо такова съм и аз, той баща ми много я мъчи като седне, ама нали ми е баща не мога да му се сърдя.

Ето ако някога си купя нова кола ще и подпаля гумите от еуратек до нас, вече ще съм на телове :smt026 но няма да я оставя някъде с ключовете. А после аз съм бил безотговорен :lol:

И после в ЕТ дали ще ти я оправят гаранционно, след като те видят колко МНОГО си ПАЗИШ колата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама нищо вече не можех да направя освен завинаги да се откажа от услугите на тия момчета, като и на майстора, който ми ги препоръча... добре все пак, че се размина само с тия поражения :evil:

 

Няма такива положения... В такива случаи се отива с бригада, бой... и след това питаш дали са я карали. Малко хора са привърженици на точно този метод, но съм се уверил, че е най-ефикасен...

 

При някой обстоятелства тия "методи", наистина са неизбежни дано не се налага някога да ги прилагам... но за някаква си ламарина, па била тя и 110Р просто не си заслужава да ги излежавам после. просто човек трябва да внимава на кого си дава колата, иначе сам си е виновен - по-добре е по-бавно да стане, но да е сигурно и качествено. Аз затова си я карам Паненка още със следите от градушка щото не съм намерил майстор тенекедйия и бояджия, който хем да ми я направи както трябва, хем да е разумно като цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И после в ЕТ дали ще ти я оправят гаранционно, след като те видят колко МНОГО си ПАЗИШ колата :mrgreen:

Е те гумите са консуматив едва ли ще ти ги сменят гаранционно дори и да караш като учебна, пък за другите ремонти, глей ся аз няма директно пред еуратек газ до ламарината и аидеее. Минавам един два светофара да вдигне 40-50 градуса, пък и да не се чува нечовешкото пилене, и тогава си откачвам главата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm, голям си образ :mrgreen:

Ако вземеш да помислиш преди да пишеш ще е по-добре. Накратко. Като си купиш чисто нова кола (пожелавам ти го съвсем чистосърдечно, както и на всички останали във форума) и кихнеш едни xx000 кинти ще се замислиш дали да и съкратиш живота наполовина като я юркаш преди да се е разработила. Само за справка ще спомена, че в книжката на Шкода пише първите 1000км да не се вдигат високи обороти, максимум 3/4 от скоростта на определена предавка, да не се тегли ремърке и да не се форсира.

Но ти си знаеш.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.