Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

450 овце се самоубиха в Турция>>>и те полудяха


Recommended Posts

1500 овце скочиха в пропаст в Турция, съобщи АП, цитирайки турски медии. Тревопасните животинки се нахвърляли една след друга в урвата по неясни причини.

 

Животните били на паша, когато се случило нещастието. Цялото стадо се насочило към скалите, докато пастирите закусвали. Първо скочила една овца, а след това другите последвали примера й. Изпадналите в паника овчари се опитали да спасят колкото може повече добичета.

 

В крайна сметка обаче, 450 овчици намерили смъртта си след самоубийствения скок. Тези, които се хвърлили последни имали шанс да оцелеят, тъй като купчината с издъхналите животни станала толкова висока, че овцете падали на меко върху телата на техните загинали посестрими.

 

Овчарите не могат да си обяснят случилото се, тъй като времето било ясно, а овцете пасели много често в този район и дори около въпросната пропаст.

 

Загубите за всичките семейства от град Гевас, Източна Турция, чийто овце са загинали, се оценяват на над 100 000 долара.

 

Това е тежка финансова загуба за хората, имайки предвид, че годишният БВП на глава от населението в Турция възлиза на 2 700 долара, коментира АП.

 

„Всяко семейство имаше по около 20 овце, сега някой вече нямат и по едно животно. Ще ни бъде много трудно“, коментира един от овчарите, сполетялото ги нещастие.

 

източник

http://dnes.bg/article.php?id=10180 седя си в нас и се смея вече 5 минути.... ритуално самоубииство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е старо, ама е много забавно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече от де го изрови тва

 

въртеше се из нета преди 1 година

 

сега загледах датата на статията, верно е от преди 1 година :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха нека да не бъдем толкова строги, по-важното е весело да става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па аз не съм я срещал и ме накефи тотално :lol: Коментарът ми е: те за тва хората са ги нарекли ОВЦЕ ;) На едната й докривяло, че кочът не я е скочил и хатти мъри в дирето :lol: А другите и хабер си нямат, ама... вър тук ма бейби.... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.