Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

15 цола идва тежко!


GARDEMEISTER

Recommended Posts

нали сложих преди няколко дена 15 цола джанти на Фелицията и гуми 195/50/15 и както е 1.6 така ме спънаха ,че......

А някои тук писаха ,че разбираш ли на 120-ка едва ли не не ги усещала....,просто няма какво да спорим!

И междудругото сега се прибирам с колата ,а беше завалял слаб дъжд и понамокри асфалта,нали знаете как се получава един мазен слой,обаче мен ме притесняват самите гуми,много нестабилна ми се видя!Гумите са champiro?!Иначе имат приличен грайфер ама....май са боклук! :cry:

p10301150vn.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да давам акъл ама на кадета ми му бях сложил 16ки от на брат ми вектрата и когато ми се наложи да тръгна по бързо и ритна съединителя и почва да подскача да тропа да киха... абе изобщо има си сериозна разлика + това че се чуствам като в джип :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега освен да си намериш някакви 185-ци, щото определено колата изглежда страхотно с тези джанти и те е жалко ако ги махнеш.А и самата гума ще стои по-добре на джантата, нали се сещащ - леко раздута :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мксимума , който дават чехите и за Фелицията и за Фаворита е 175 / даже ако си спомням правилно на Фаворита е 165 / , а ти си я качил на 195 ... не е ли малко множко ;) иначе конфорта на возене трябва да е уникален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди да ти видя Фелката нямах много добро отношение към този модел,не знам защо,но сега съм влюбен!Колата ти е супер!Айде,пък ако правите сбирки на варненските шкодаджии през август ще взема и аз да дойда :P !Подзрави и браво за колата,по-скоро за колите - и Рапида е страшен :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda 105 RS на 15 цолова джанта по-тясна гума от 195 стои грозно и смешно (лично мнение)... + това, повечето джанти 15" са над 6J, за което минимума е 195.

 

Калояне, адаш, като си със заводско окачване и сложиш 16ки, няма как да не се чувстваш като в джип и кораб - едновременно :mrgreen: :mrgreen: (същото важи и за 15")

 

The Best Forman, :mrgreen: освен, че дават 175 максимум пише и 13 цола, нали ;) Говорим си за тунинг, къв тунинг се прави с 13" + 165 гуми :mrgreen: ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D ами по повод гумите- стоят много добре ,но по-добре сложи 185-ци! А иначе какво да ти кажа за Champiro? Не знам откъде си ги изнамерил, ама по-добре ги върни пак там! Ако тия са чисто нови, по-добре си вземи втора употреба маркови! Ако имаш възможност за избор- Toyo Proxes T1-S; Good Year Eagle F1; Bridgestone potenza.......

А ето ти и една тема дето аз я подхванах! :D

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=35777

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по-добре не си взимай втора употреба! Колкото и да са зле тези все ще изкараш година-две и ще ги смениш. Поне са нови. И аз не съм доволен от Matador-а, но с това дойде колата с това ще я карам. После ще сложа това което ми харесва. И колкото и да е зле новата гума пак е по-добре от регенератка!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХахАХХА Аве хора, ако сложите с 1мм по-тясна гума и си мислите, че ще се промени нещо ли :mrgreen: :mrgreen: Доста ми е интересно ако сложи 185 какво ще се ромени: ще бяга повече, ще се върти по лесно волана, ще му харчи по малко :?: :mrgreen:

 

Neon, ако си с 165 13", според мен си сложи 145 гуми :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline__ , незнам от къде смучеш таз информация , но повярвай ми управлението коренно се променя , като свалиш ширината на гумата и промяната не е с 1 мм , а с 1 см. ... да не говорим , че максималната ширина на гумата , която се дава от завода се смята като се има впредвид освен мошността и теглото на автомобила , така че като попаднеш в локва или преспа да има възможност колата със собственото си тегло да преодолее съпротивлението на водата , а не да летиш като неуправляем скутер из локвите ;) В случая колата наистина изглежда страхотно , за сметка на претоварване на хидравликата на волана / ако има такава де / и двигател , скорости и диференциал , разтоварваш до някъде окачването т.к. преодолява малките дупки почти без реакция на окачването ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline__ , незнам от къде смучеш таз информация , но повярвай ми управлението коренно се променя , като свалиш ширината на гумата и промяната не е с 1 мм , а с 1 см.

 

Да, см :mrgreen: , моя грешка, общо 2 на предницата... Доста добре съм запознат как се променя управлението от 165/70 R13 на 205/50 R15 - драстично е, да не говорим, ако си и с малък волан. Но от 205/50 15 на 195/50 15 (личен опит) няма никава разлика, нито във вървенето, нито в трудността на въртене на волана. Идентично ще е и при 195 :arrow: 185. Да не говорим, че Felicia-та на GARDEMAISTER има хидравлика...

 

Плюсовете и минусите са ясни, това, което исках да кажа е, че разликата между гума 195 и 185 поставени на 15 цолова джанта ще е нулева. Виж за разликата между заводските показатели (165/70 R13) и това, с което кара GARDEMAISTER, а и аз също между другото, спор няма - затормозява се колата, започва да спира по-трудно, харчи повече, аз съм без хидравлика - счупвам си ръцете от въртене понякога, но на мен лично тези неща не ми пречат.

 

А тези от вас, които не ми верват - еми слагайте си 15ките и почвайте да пробвате различни размери гуми :mrgreen: . Аз така направих и стигнах до точния размер след смяна на 3 размера гуми :arrow: гумата за 15" е 195/50, карал съм и с 205/50 (понеже ми се стуваше адски газарско с гуми широки една педя :D ), и със 195/55 (твърде високи са обаче).

 

Само лека да отбележа за визията:

http://skoda.stable.cz/cz/vase_auta_upload/954_2006-05-06_18-11-34_77.jpg

Това се получава, когато се сложат по тесни гуми от колкото е предвидено на дадени джанти. На снимката предните са 7.5J с 195/45 R16, задните 8J с 215/40 R16. Грозно е, мисля, как джантата стои навън от гумата :x :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали сложих преди няколко дена 15 цола джанти на Фелицията и гуми 195/50/15 и както е 1.6 така ме спънаха ,че......

А някои тук писаха ,че разбираш ли на 120-ка едва ли не не ги усещала....,просто няма какво да спорим!

И междудругото сега се прибирам с колата ,а беше завалял слаб дъжд и понамокри асфалта,нали знаете как се получава един мазен слой,обаче мен ме притесняват самите гуми,много нестабилна ми се видя!Гумите са champiro?!Иначе имат приличен грайфер ама....май са боклук! :cry:

p10301150vn.jpg

Още в предишната тема като прочетох,че си сменил гумите,си помислих,дали няма да я спънеш.Май се оказах права.Като знам колко и се радваше на вървенето,си представям колко ти е кофти в момента. :cry:Иначе много готина изглежда.

Моята незнам с какви гуми е(165-13 или 175),но по неравните софийски улици,в дъжда и локвите,много добре стъпва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за вас ,но аз на моята кола намирам голяма разлика като мина от 185 на 205 ....не толкова на ускорението колкото на държането на колата на пътя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе моля ти се! Аз мисля, че ако и сложиш 265 даже ще ускорява по-бързо, щото все пак е БМВ :smt016

 

нема да влязат иначе бих пробвал :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са 2-ра ръка ,но бяха изгодни като цена,а и са почти като нови!Просто явно от ширината колата е по-нестабилна на мокрото!Иначе возията е на границата между комфорта и друскането!Усещам се малко като валяк из пътя ,но пък е много готина и ми харесва как стъпва!За разход не ми8 се мисли-където 11,там и 12л. на 100! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda 105 RS на 15 цолова джанта по-тясна гума от 195 стои грозно и смешно (лично мнение)... + това, повечето джанти 15" са над 6J, за което минимума е 195.

 

Калояне, адаш, като си със заводско окачване и сложиш 16ки, няма как да не се чувстваш като в джип и кораб - едновременно :mrgreen: :mrgreen: (същото важи и за 15")

 

The Best Forman, :mrgreen: освен, че дават 175 максимум пише и 13 цола, нали ;) Говорим си за тунинг, къв тунинг се прави с 13" + 165 гуми :mrgreen: ....

 

Що бе Коко-мойте зимните са 185/55 R15 с железните джанти от Октавия-като цяло разбира се гледката не е много красива(друго си е 16 лята)ама нямам проблеми нито в управлението нито в скоростта и тн!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исо, мисля, че няма смисъл да сравняваме мойта и твойта кола, бая далеч една от друга са :mrgreen: .

Важното е желанието да ги зближите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.