Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Oktavia бензин или дизел?


Guest Ivar

Recommended Posts

Здравейте,

 

Малко предистория ;) - миналата седмица ми се обаждат, че потрошили фирмената кола и след два дена и фирмения бус, вчера се прибрах от Германия и реших да ги сменям особено колата не ми се прави - Роувър, някой го е карал по някакви черни пътища и така изперкал скоростната кутия, че изкъртил втората секция, няколко болта, двигателя се изхендрил и скъсал един тампон и водната помпа се потрошила, оделто ск. кутия ударила рейката заедно с хидравликата и в момента волана трака като редуктор на корабна котва, интересно как още върви тази кола...

Такива цени ми обадиха за части, че няма смисъл да се прави.

 

Трябва ми спешно кола, но не ми се дават повече от 30 000 лв. с ДДС и се спрях на Октавия комби 6+1, старата Октавия, досега съм карал само английски и японски коли и то дизели, затова за буса се спрях на Тойота - ама ще дойде след 3 месеца и ми се иска нещо европейско за кола, че да не го чакам толкова.

За Фолксваген нямам добро мнение за дизелите им, но това е от 3-ка Голф - или по-точно от дизелите им до към 1995г.

 

Колата ще върти към 250 - 300 км на ден 50:50 градско-извънградско, така че живо ме интересува мнението ви за бензиновите и дизеловите двг, които са вкарани в таз Октавия - не новата, а старата, че не ми се дават още 10 000 лв. за ламарини...

Е, бих се радвал да споделите и някой друг плюс и минус на колата, не че ще ме откажете, то за тез пари друго свястно няма в този клас - някой казват - била морално остаряла..., ама аз съм на друго мнение и за мен новите коли с концепция след 2001 г..... не са истински автомобили...

 

Мерси предварително за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз имам такава 1.9тди 90к.с. от близо 6 месеца, и имам 8000км. навъртяни без никакъв проблем.Но мога да ти предложа,като гледам колко ще я караш тази кола да си вземеш дизел!!!Двигателите са много добри,от по старите доказани тди.Като гледам искаш 6+1 места,което предполага че ще има моменти в които да се возят много хора в тази кола,така,че ти препоръчвам да вземеш 110к.с.(ако ти се дават 2-3хиляди лева за 20к.с. повече).Лично аз съм доволен от моята като мощност,но и тези 3000лв повече.Но сега погледнах,че вече 110кс. не се предлага,така че друго не ти остава.Разликата с новата Октавия комби е около 6000-7000лв.

 

Иначе модела може да е морално остарял,но се е доказал като качество и според мен е с много хубав дизайн и интериор,и двигателите ТДИ не са с технологията помпа-дюза което като,че ли за България със нашата несигурна нафта е по-добре(което не означава че помпа-дюза е по-гаден мотор,напротив).

По-принцип бензиновия мотор 1.6и 101к.с. струва 25763лв.,а дизеловия 1.9ТДИ 90к.с. 27495лв.,но при твоите нужду 250-300км на ден колата ще ти се избие много бързо!!

Като цяло избора ти е добър и на тея пари няма да намериш кола с такава функционалност и големина на багажника.Примери са другите от класа Опел Астра,Голф5,Форд Фокус и т.н които са по-скъпи!!И за инфо градския разход е около 6.5-7,а извънградския около 4.5-6,в зависимост от карането.Но като знам,че колата ще бъде служебна и знам как се карат тия коли при теб може и да е повече.

Дано с нещо да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел, задължително, ако са верни тези 250-300 километра на ден, няма въобще какво да го коментираме. А за 30 000 лева ще вземеш дори и 4х4 и ще ти останат пари! Старата Октавия комби 6+1 ползва данъчен кредит, така че въобще не се замислял. Само за срока на доставка, всъшност той също е три месеца, единственият ти шанс е да си харесаш автомобил който е тук на склад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Реших да се регистрирам, а кой знае - скоро може да подкарам някой шкодак ;)!

Благодаря за информацията и впечатленията, които сте написали, колата никога няма да се кара с допълнителните 2 седалки отзад и хора на тях, вземам ги единствено за данъчния кредит, тъй като ще е през фирмата ми.

 

Утре ще намина през офиса на ЕТ във Варна да видим какво ще ми предложат, по принцип не харесвам сребристи коли и сигурно ще ме накарат да чакам, ако не за друго то за цвят със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо да ти кажа, разбирам че автомобилът ще бъде служебен а не личен. Комбито е страхотно за пренасяне на всякакви видове товари. ОГРОМЕН обем, просто огромен. Висок съм 186см и веднъж пробвах допълнителните седалки. трябва да ти кажа, че единственият проблем е в това че краката са свити или изпънати напред по пода на багажника. В такова положение няма проблем да се пътува 30-40 минути, дори и час. Никога не съм качвал там хора а и не смятам, просто изпробвах. Най-хубавото е, че допълнителните седалки напрактика не отнемат от обема на багажника защото са ориентирани обратно на посоката на движение(пътникът гледа на зад) и по такъв начин облегалките са им допрени до облегалките на задната седалки в купето. Може да си пълниш багажника с товар, и винаги имаш една двойна седалки за всеки случай. не знам дали ходиш за риба, на къмпинг, пикници и подобни, обаче седалката върши страхотна работа без да отнема от обема на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето каква информация ми дадоха от Еуратек към този момент. Тук на склад нямат нито една Октавия Комби. В Чехия на склад имат следните модели: Бензин 2,0 115 к.с. - сребрист металик;

Дизел TDI-90кс - сребрист металик - 2броя; капучино металик; фламенко металик; зелен металик. Всички моедли са с ниво на оборудване Съни Тур. По-ниското ниво на оборудване е Тур, а Съни тур има всичко от Тур-а плюс климатик, бордови компютър, елстъкла, елогледала и освен това са с фабрично монтирана аларма с големият(сгъваемият) ключ, с една дума абсолютно всичко наистина необходимо за комфортно шофиране. Само да ти поясня капучино металик е на мястото на вече излезлият от употреба(защо ли) Сахара Бежов металик, фламенкото си е типичният Бордо. TDI -110k.c. вече не се произвежда. Бензиновият е добър ама взимай дизел при това шофиране(250-300 км/ден) ще го избиеш за 1 година. Доставката е около 20 дни, ако от тези не ти хареса нищо правиш заявка, включват я в planning list-а и след три месеца я получаваш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, тъкмо се връщам от офиса на ЕТ във Варна, момата ми каза, че нямат на склад нито едно Комби, извади листа с колите на склад в Чехия, но като и казах, че искам черна кола, щото такава каша е в момента с останалите цветове, затвори папката, усмихна ми се и каза - ами тогава 80 дена... аз досега от както работя във фирмата, толкова години не съм поръчвала черно комби и нямало да има подобни никъде. Питам - ами Нова Октавия няма ли 6+1 - не, казва, не можала да мине тестовете за 6+1 нищо, че е по-широка и по-дълга... та такива работи. Взех си един лист с екстри и гледам има щит под двигателя за некви 317 лв. надявам се това да е метално, да не е някоя кора, понеже с тоз просвет дето й дават доста ще закача, а и говеда ще я карат-сега мисля вариант да си я оставя за мен, а на говедата в офиса - да им зема една дачия да се тровят и без това ми потрошиха предната кола.... или най-добре колело...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали знаеш българското мислене като е служебна кола газ до ламарината "нали няма аз да я правя" това си го мисли всеки когато му се даде служрбна кола.....Кофти :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много се дразня от този тип хора - като не е мое дай да чупя :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо по едно колело им връчвай да си въртят педалите. Аз по душманско каране от това на служебна кола не съм виждал. Освен това обикновено има и такива колеги в една фирма дето хабер си нямат от това, че всяка кола има известни особености при каране и юркат дизелите като невиждали. Абе а тия от Еуратек може ли да нямат наличности - егати и вносителите. Аз ако имам парите в брой и ми кажат да чакам 80 дни - ами Шкода просто не е единствената марка и ще се разведа с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз чаках 90+ дни.

Но всеки си прави сметката:

1) Защо се сещаш, че ти трябва кола в последния момент? Аз лично си имах друга и не беше проблем да чакам. Е, щях да се радвам да дойде по-бързо но...

2) Сравнете цените. За мен тия 90дни се изплащат с разлика от 3-4, че и повече хиляди. Кажете друга дизелова кола за 27ооо от този клас! Аз не знам... Пък и чаках толкова защото имах специални изисквания и съответно нямаше "сток" такава...

3) Относно отношението към служебните коли: без коментар. Балканска нация сме...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз чаках 90+ дни.

Но всеки си прави сметката:

1) Защо се сещаш, че ти трябва кола в последния момент? Аз лично си имах друга и не беше проблем да чакам. Е, щях да се радвам да дойде по-бързо но...

2) Сравнете цените. За мен тия 90дни се изплащат с разлика от 3-4, че и повече хиляди. Кажете друга дизелова кола за 27ооо от този клас! Аз не знам... Пък и чаках толкова защото имах специални изисквания и съответно нямаше "сток" такава...

3) Относно отношението към служебните коли: без коментар. Балканска нация сме...

Поздрави

 

Ако прочетеш първото мнение в темата, ще си отговориш на първия въпрос, колкото до останалото си прав... но 90 + дена за мен са много и може да се насоча към друга алтернатива била тя и по-скъпа и съвсем друг клас автомобил - говоря за Тойота Хилукс - пак ще го чакам 3 месеца, а може и по-малко, нищо че този пикап се прави в Япония, струва 32000-37000 лв. с ДДС /4х4 не ми трябва/. Европейска кола с изключение на СААБ и някоя английска марка не бих си взел, а откакто Форд купи Волво и те спряха да правят свестни коли, Шкода е много добра алтернатива пред останалите френски и италиански боклуци, а немските са просто необосновано скъпи, тъй като имам лични наблюдения отвътре върху автомобилостроенето им последните 5 години. Затова си мисля, че Шкода-България губи от това дълго време за доставка, регистрация и оправяне на документи, не може в автосалона им във Варна да има 15 коли, 7 от които жълти, нито една Октавия Комби, както и в цяла България, не знам каква им е политиката с производителя в Чехия, но едва ли купуват колите от Шкода и ги препродават тук... Ако е така, то това е голямо недоразумение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1 - ОК! Ама на такива стар трабант! Щото те и новата кола ще потрошат...

не знам каква им е политиката с производителя в Чехия, но едва ли купуват колите от Шкода и ги препродават тук... Ако е така, то това е голямо недоразумение.

Такава им е политиката. Като поръчах мойта ми казаха "предвидена за производство 12 седмица" (май беше 12 но няма никакво значение). Така че си ги поръчват там и когато станат.... Друг е въпроса, че капацитета на завода явно не е достатъчен...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирай от наличните цветове и това е! Какво толкова не му харесваш на сребристия металик. Черното никак няма да стои добре! Цвета се води Black Perl много е хубав, ама за седан или хечбек! С това черно комби, хората ще си мислят че е, с извинение, катафалка! Поръчваш я и я имаш след 20 дена(+ 5 евентуално). Моята е Сахара Бежов металик и е страхотна, просто не мога да си я представя в черно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от клуба да има Октавия комби/може и да не е комби/ фламенко /червен/ металик или зелен металик, да видя как изглежда това нещо, понеже не съм срещал такива... и утре отивам да поръчвам най-накрая, че 20 дена са си 20 дена... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в www.mobile.bg отиди на търсене Skoda Octavia и Oktavia(какво ли не прави простотията!!!) ще добиеш представа за цветовете. между другото има едно комби Skoda Oktavia 1.8 20VTURBO L&K 9500 EUR(това е в раздела Oktavia!!! само 6 обяви са, т.е. преброихме глупаците) черна перла, е това си изглежда точно като катафалка, че и задните стъкла силно затъмнени. За комбито освен силвър металика, много му ходи Бордото(Flamenco Red metallic) червеното по принцип добре се връзва с черните пластмасови лайстни, които например на горепосоченият автомобил дори не се забелязват. Има едно много добро в раздела Octavia(Skoda Octavia 1.9 TDI 15000 ЛВ.) с регистрационна табела ВТ 5260 АК! Страхотно изглежда!

http://i.mobile.bg/photos/1/big/11150109224030349_3.pic

http://i.mobile.bg/photos/1/big/11150109224030349_1.pic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре стои това бордо металик на Октавията, но се оказа днес като отидох, че имало едно комби в София, още не било обмитено, дошло вчера, обещаха ми го до 20 дена макс. да е в мои ръце! Колата е сиво-син металик, води се някакъв графит, Съни Тур модификация, но с допълнителна заводска аларма. Цвета не е никак лош, просто не исках светла кола, това е малко странно, но върви на колата.

В крайна сметка колата излезе към 30 000 лв. с ДДС, с цвета, алармата, допълнителните седалки, некви други пари и тнт. Но имам думата на хората от представителството им във Варна, че ще я имам до 20 дена, което като чета форума, може да не е точно така ;). Като дойде ще пусна снимки да я видите, поне досега не бях попадал на подобен цвят Шкода...

 

Мерси на всички за мненията и препоръките, започва да ми се свиди тази красавица да я давам за фирмата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво чакаме с нетърпение да я вземеш,цвета мисля,че ми е познат един познат има такава!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят е 1.9 ТДИ, други печки вече няма в тази Октавия, надявам се да й е достатъчен, аз съм спокоен шофьор - на мен ще ми е идеален, само по някое планинско пътче ми се отпуска крака и душата 8), а съм казал на говедата видя ли я да изпуши черен дим първите 10 000 км. ще ходят с автобуса из града ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а съм казал на говедата видя ли я да изпуши черен дим първите 10 000 км. ще ходят с автобуса из града ;)

 

Не се притеснявай за черния дим :) Едни комшии по гараж си взеха чисто ново Ауди А6 (3.0tdsi и още няколко букви имаше :mrgreen: ), та въпросното ауди като запали е ад :) Пушилка и дим прави димна завеса

Човека отиде в сервиза и му казали само от кои бензиностанции само да налива нафта и задължително добавки . Така че с калпава нафта може и първия километър да пропуши :)

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(3.0tdsi и още няколко букви имаше ), та въпросното ауди като запали е ад

Така и проблема е единствено и само в горивото. Всъшност при нов дизелов автомобил и хубаво гориво, не би трябвало да се вижда никакъв дим или почти никакъв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivar,

 

Абе то хубаво 1.9TDI ама 90, 110, 105 или 136 кончета? Най-вероятно 90 ама все пак си кажи :D

А щом вече е в Бг 20 дена стигат. Аз я взех мойта около 20тия ден след влизането в Бг....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.