Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна на жило на километража


toto

Recommended Posts

Колко струва може да провериш в магазина. Иначе смяната е лесна - по спомен представлява следното: махаш предпазната ламарина под скоростната кутия и откачаш от там жилото. Откачаш го и откъм километража, чрез развиване на притягащата гайка, махаш пластмасовата капачка в купето пред задните седалки, отваряш багажника и почваш да изтегляш жилото от отпред към извън колата. После по обратния ред. Много е важно новото жило да минава по фабричните места, за да не се прегъва, защото иначе ще се скъса скоро след смяната, чувал съм за такива случаи. Понякога не отчитането на километража не се дължи на скъсано жило, а на зъбните колелца разположени в предния капак на скоростната кутия, които задвижват жилото. Ако се окаже, че жилото е здлаво, а километража не отчита се поглежда дали задвижването на жилото не се върти свободно при неподвижна кола - това би означавало износени зъбни колелца вътре - те са пластмасови.

 

Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toto ще ти бъда благодарен ако пуснеш едно мнение колко струва че и аз искам да си купя ама нито знам колко струва да знам колко да отделям нито се сещам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега жилото доколкото си спомням струва около 20 лв. Мога да ти помогна за смяната, а имам и жило. GSM 0887693727 Ангел

 

Да не си отворил филиал в Хасково? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взех жилото за 15 лева

и един километраж втора употреба за 10 лв.

ама съжалявах горчиво за дето започнах сам да ги сменям смяната е трудна и задължително ти трябва канал не започваи без канал.

 

ааа от бургас съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип жилото трябва да е смазано фабрично, но на нашата 120 го сменихме с такова, което явно не беше... в резултат доста дълго време след смяната се чуваше гаден звук - все едно си намотал десет найлонови кесии около перката на вентилатора си... та мисълта ми е, доколкото е възможно, да си го смажеш преди монтажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.