Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покритието на фаровете?


Skoda_Estelle

Recommended Posts

Здравейте! Онзи ден като свалях фаровете(елипсовидните) на 105чката ми, видях че покритието, което отразява светлината, се е обелило в долната част. Дайте съвети как може да се поправи. Предполагам, че ще трябва някаква боя!, която да може мн силно да отразява светлината. Оригиналното покритие го гледам, че е като огледално! Нямам никаква представа какво може да се направи! :smt120

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една оправия - нови . в магазина са по около 40 лв . втора употреба в моргата на екопрес са 10 - 15 лв ако са в перфетно състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос на нови 25лв в ем коплект 33 но са само леви :x

аз исках и 2 да сменя, но нямаше десни. В другите магазини са по 46лв. и се отказах . Стария фар пробвах да го отворя но не успях Мисля че не меже да се отвоти и да остане здрав ;) Иначе бях готов да го пръзна с спрей (бронз ,никел) или нещо подобнос огледален ефект .

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се е унищожило покритието на рефлектора, трудно ще се въстанови с пръскане със спрей. По принцип май е от някаква сребърна боя покритието. Но най-добре нов/втора употреба рефлектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение-най-добре е 2ра употреба от някоя морга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за рефлектори,имате ли идея къде в София възстановяват такива,понеже за мойта нови няма.Видях една обява за такава услуга във Варна и ще я проверя лятото,но не ми си ще да разнасям из България 4 рефлектора като багаж.Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете не е проблем да се отворят, обаче ако не е за смяна на счупено стъкло няма смисъл, защото пръскането със спрейове и т.н. са пълни глупости и не помага.

 

До преди 1-2години имаше една бутка пред КАТ където приемаха фарове за възстановяване на покритието на рефлектора. Носеха в някакъв замод където ги отварят, махат остатъците от старото покритие, нанасят ново и го изпичат, а после ги затварят и стават като нови. Аз съм с така възстановени - иначе на кола на 23г. нищо не би останало от покритието на рефлектора.

 

За съжаление вече я няма тази бутка и не знам дали някъде извършват такава услуга - ако има според мен би било по-добре от покупката на нови фарове стояли в склада 10години и повече, защото е ясно, че не се произвеждат такива отдавна.

 

Добре че за наште коли няма турски фарове, че като гледам хората са пропищяли от тях - сложат си на голфчето примерно и покритието на рефлектора стане на юфка след един месец!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На няколко места се коментираше това нещо в други форуми - кой, не се сещам сега.

Едното място било преди Божурище, на разклона за Банкя от лявата страна в двора се влизало - там и джанти боядисвали - но не са много доволни за фаровете - за джантите са доволни.

За другото място не се сещам сега - щото беше в забутано място.

Виж на търсачката в гугълаа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.