Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся инфо за чиптунинг на 1,9 ТДИ


Recommended Posts

Здравейте,

някой може ли да ми даде инфо за "оригинален" чиптунинг на 1,9 ТДИ 90 к.с. до 110 к.с. на Октавия SLX 98-а година?

Има ли такъв или е поредната измислица на автоджамбазите?

Октавията е купувана в Австрия.

Благодаря предварително и се надявам скоро да стана автентичен член на клуба;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам: :?

питах защото заглеждам една Октавия и ми казаха, че била с оригинален чиптунинг, взета е от Австрия така, а в един друг форум видях разни импровизации (ментета), та се запитах що е то "оригинален" чиптунинг и дали реално подобрява по някакъв начин работата на двигателя или само вдига цената и троши колата, прекъсвайки някоя верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова животно "оригинален чип тунинг" не знам дали има! Това означава в завода на Шкода да се прави тунинга! За такова нещо не съм чувал нито при Шкода нито при други марки. Въпроса е дали е правен тунинг в качествена фирма. Направо се обаждай в Проспийд или диджиталтунинг и ги питай как може да се разбере. Провери по номера на двигателя какъв точно е двигателя, да не си е по начало с 110к.с.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече са писали колегите "оригинален чип тунинг" няма. 1.9TDI 90bhp се различава от 1.9TDI 110bhp по турбото - с променлива геометрия е на 110bhp (нека колегите ме поправят ако греша). Както и да е. 90bhp става 110 с тунинга, а 110 до 136. Бях намери един Белгийски сайт където го продават за 450 euro..... И аз съм се замислил по темата. Не че 90 кончета не ми стигат ама друго си е 110...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече са писали колегите "оригинален чип тунинг" няма. 1.9TDI 90bhp се различава от 1.9TDI 110bhp по турбото - с променлива геометрия е на 110bhp (нека колегите ме поправят ако греша). Както и да е. 90bhp става 110 с тунинга, а 110 до 136. Бях намери един Белгийски сайт където го продават за 450 euro..... И аз съм се замислил по темата. Не че 90 кончета не ми стигат ама друго си е 110...

Поздрави

 

здравей,

написаното много ме заинтригува, значи според теб, разликата м/у ТДИ 90 и 110 к.с. е в турбината: едната статична, а другата с променлива геометрия?

В такъв случай какъв е тунинга? Защото чипове много. В абв. форума имаше едно менте, което представлява резистор в кутия, която се включва тъм където и истинските чиптунинги и всъщност от колеги разбрах, че изключвало показанията на някакъв датчик, т.е. маха някое ограничение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, ти какво си мислиш, че е чип-тунинга - добавяне на още 1 бутало :mrgreen:. Всъщност не се маха дадено ограничение а се вдига прага на възможностите на двигателя. Преди време бях чел в един сайт, но не мога да си спомня кой точно, та там пишеше, че с тоя чип-тунинг се достигат максималните възможности на двигателя, който в завода е "скупен" на 90 к.с. да кажем заради изискванията за отделяне на вредни газове и други такива. Та относно твоя въпрос провери в тия 2 фирми, които колегите ти казахa и ще разбереш може ли или не може :)

Айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия двигатели (1.9TDI 90bhp и 110bhp) са с електронно управление на впръскването и турбината (поне така пише в книжките им...). Чип тунинга променя момента на задействане на турбината и количеството впръсквана нафта. Резултата е по-голяма мощност и по-високи обороти. Както колегата преди мен е написал, изкарва се максимума на двигателя за сметка на еко норми и презапасяване. А чип тунинга за който аз говорих е всъщност една джаджа която се слага между датчиците и ECUто (т.е. компютъра управляващ двигателя) която го лъже относно стойностите и така променя горивото и управлението на турбото.

Надявам се да съм бил достатъчно ясен

 

Поздрави

 

PS: Да добава - ето един от възможните чип тунинг варианти. Не става дума за Бг та не е реклама ;)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=8075611739&ssPageName=MERC_VI_RSCC_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.