Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Михаил от Симеоново


gogata

Recommended Posts

Колеги,първото и най-важното е,че Баба Шкода излезе от бокса! 8) :D

 

Така,да пусна малко инфо за майстора,макар че предполагам,че някои от вас го знаят.Работил е в сервиза на Шкода от 1967 до средата или края на 80-те,през повечето време като приемчик.После имаше магазин за части,а сега работи в един сервиз на околовръстното и частно у тях.Може би е един от най-добрите Шкодаджии,поне според "семейния съвет" вкъщи.

 

На мен ми смени :

 

-феродов диск на съединителя+лагер

-нов притискателен диск от 120Л

-маховик,пак от 120Л

-предни спирачни маркучи

-гумичка на педала на спирачката

-регулира ми клапани

-регулира ми накладките

-смени лагерите на вентилатора

-затегна предните лагери

-смени ми някои декоративни елементи отвън по купето и още някои неща,за които в момента не се сещам.

 

Цялото това удоволствие,без частите,ми струва 150 лв.

 

Ако някой иска координати,да пусне едно ЛС,понеже човека ме помоли да не му обявявам координатите на "всеослушание".Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи къде се намира, че и аз трябва да вкарвам мо Шкодилак в бокса за оправяне на кормилната уредба, ябълковидни болтове и шенкели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

:D:D:D А-а-а-а-а, знаем го Бате Мишо. Още едно мнение на доволен клиент. Октавията не му я карам още - все пак е доста новичка, но Фаворита, който си го карам като служебен още от "излюпването" си го познава. Накрая, след като го бях позанемарил доста - бате ти Мишо го върна към старата му слава. После - една боица - и не може да го познаете. А 120 L - ката на баща ми, дето я продадохме доста отдавна - и Мишо и Кольо /жичкаджията/ в сервиза на Зах. Фабрика я познаваха доста добре.

goga, ако се виждаш скоро с Мишо - много поздрави от Боби Доктора /сотаджията/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги, отдавна сте писали тук, но ако не знаете да ви кажа телефона му: 0888 / 475382. Бил най-добрия казват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, отдавна сте писали тук, но ако не знаете да ви кажа телефона му: 0888 / 475382. Бил най-добрия казват.

 

 

Не "бил най-добрия", бате Мишо е най-добрия! ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок gogata, съгласен съм. Не съм му ползвал услугите но се носят легенди за него из квартала.

Имам питане на тема "Изгнила задна врата на фелиция". Към кого да се обърна и дали ще ми свърши работа.

До момента която Фелиция съм видял по софийските улици има такъв проблем - къде повече, къде по-малко, но аз водя класацията. Предлагаха ми цяла задна врата от морга за 150 лева. Не съм я виждал но сигурно проблема си е същия.

Дай ми моля те съвет какво да направя. И мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок gogata, съгласен съм. Не съм му ползвал услугите но се носят легенди за него из квартала.

Имам питане на тема "Изгнила задна врата на фелиция". Към кого да се обърна и дали ще ми свърши работа.

До момента която Фелиция съм видял по софийските улици има такъв проблем - къде повече, къде по-малко, но аз водя класацията. Предлагаха ми цяла задна врата от морга за 150 лева. Не съм я виждал но сигурно проблема си е същия.

Дай ми моля те съвет какво да направя. И мерси предварително.

 

Доколкото съм запознат с този проблем на Фелициите, решението му е нова врата. Потърси из обявите, сигурен съм, че ще намериш. Другия вариант е от морга и да се пазариш, 150 кинта ми се струват малко множко...знам ли. Не си заслужава да я кърпиш според мен, щом е толкова изгнила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Този човек и колегата му свалиха цялата предница на Маргарита и за 2 седмици извадиха всички тампони, втулки и др. глупости от гадната 120-кова предница и с усмивка на уста ми я направиха като нова!Всичко! От Шенкелните болтове до последния тампон + дисковете и накладките. От старата предница само носачите останаха. Обезвъздушиха спирачките и като бонус ми раздвижиха и смазаха перфектно педала на газта.

 

Адски съм му благодарна. На Гогата също. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от както имам шкоди - само при него ходя - ще станат вече .... и аз не знам повече от 5 години.

добър и отговорен човек.

разбира си от работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Колеги, предстой ми смяна на водна помпа, но моят майстор нещо се прави на интересен. Въпроса ми е този човек Михаил работи ли още, къде по-точно се намира и телефона от по-горе актуален ли е още?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам работи все още. Телефона е актуален. Намира се приблизително ето тук - http://g.co/maps/f3qcj . Ама той по-добре ще ти обясни как да го намериш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, искам и аз да икажа едно огромно благодаря на Бате Мишо. Сагата ми с едно VW Lupo 1.0 със шкодов мотор - /AHT/ се води по VW, ПРИКЛЮЧИ след година и половина! След като си изхвърлих VW термостата/грешен/ за този модел и смяната със шкодов от фелиция и смяна на температурен датчик - жълт/грешен/ със син ринг, дойде ред на Бате Мишо да ми регулира клапаните/ХИДРАВЛИЧНИ/!? Човекът е единственият професионалист, който намери верните отговорите за този така странен модел двигател. Сега жена ми не може да си познае колата. Най-важното е, че проблемът с разхода/12 на 100 градско/ и тракането като дизел на тази малка кола ме бяха изнервили докрай, СВЪРШИ! smile126

P.S. Ако някой ви каже, че хидравлични повдигачи не се регулират вече знайте, че при шкода/мотор с "пръти"/ не е така! Само като закачка ще кажа, че не се използва луфтомер.

Дано колегите от VW клуба с малкият мотор AHT да имат моя късмет с Мишо! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.