Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За смяната на мембраните


Recommended Posts

ФАВ 135 се интересуваше и затова споделям:

 

30 кинта е комплекта за Ловато, толкова излиза и труда (е, сигурно може и по-малко, но си е въпрос на майстор...). 20 000 километра или около година и половина издържаха моите. Допълнително предимство е, че при отварянето на изпарителя се почиства и "смолата".

Какви са симптомите?

 

При студено палене на газ колата не държи обороти и работи избирателно на 2,3 цилиндъра при по-силно натискане на газта. Често и леко "задържа" при ускорение, все едно са блокирали спирачките. Като загрее - в началото няма никакви проблеми. Дори и да загрее на бензин - при минаване на газ моментно се получава същото.

 

Хайде и безаварийно, че сега каква катастрофа видях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Stargaz комплекта мембрани е 18-20лв. По принцип смяната на мембраните не е сложна и не изисква специални инструменти, но трябва да се внимава все пак. Единственото нещо което трябва да се набави за отварянето е накрайници - еврейски звезди понеже такива са главите на болтовете на много от изпарителите. Все едно да почистваш карбуратор, ако мога да направя такова сравнение. Моя изпарител засега е с оригиналните мембрани и не смятам да ги пипам докато не се наложи, защото тези които се продават са български и не съм убеден доколко са със същото качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изпарител Bedini 120E са 18 лв. мембраните. Смяната е лесна и не се налага да се прави от майстор. За тоя модел разглобяването става само с кръстата отверка. Симптомите за смяна на мембраните са следните: повишен разход на гориво и при натискане на газта двигателят повишава оборотите си в съвсем малка степен. Препоръчва се смяна на мембраните на три години. Мойте издържаха 4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплекта Ловато на мен ми го смениха за 30 кинта + две регулировки безплатно (една при смяната и една след 1000км). Смяната на мембраните я направих на 60к км (3 години).

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

ако мембраните не са много вкоравени може да се сменят само гумичките на кантарите . комплекта гумички за електрическо ловато е 7-8 лв , толкова е и за брц .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
ФАВ 135 се интересуваше и затова споделям:

 

30 кинта е комплекта за Ловато, толкова излиза и труда (е, сигурно може и по-малко, но си е въпрос на майстор...). 20 000 километра или около година и половина издържаха моите. Допълнително предимство е, че при отварянето на изпарителя се почиства и "смолата".

Какви са симптомите?

 

При студено палене на газ колата не държи обороти и работи избирателно на 2,3 цилиндъра при по-силно натискане на газта. Често и леко "задържа" при ускорение, все едно са блокирали спирачките. Като загрее - в началото няма никакви проблеми. Дори и да загрее на бензин - при минаване на газ моментно се получава същото.

 

Хайде и безаварийно, че сега каква катастрофа видях...

 

Не намерих във форума, а ако има ще ми извините за повторението, но понеже се напатих от разбирачи, моля само за съвет къде да отида ми сменят въпросните мембрани и да я почистят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си писал какъв ти е изпарителя, но по принцип смяната не е трудна и могат да ти го направят във всеки сервиз за газови уредби. Не знам кво имаш предвид под "разбирачи" но аз сам си смених мембраните, макар и да го правих за пръв път, затова към конкретен майстор не мога да те насоча. Пообиколи няколко сервиза, говори с хората, виж как работят и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.