Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За трудното ВключПрев на скоростите на Фелиция


BOZZZI

Recommended Posts

Вече сме го обсъждали и Цецо веднъж пита за една кола за продан дали го има проблема. Е - моят проблем вече е решен - беше предизвикан от деформацията на тампона, който е под колата до лоста, който влиза в скоростната кутия. 16 кинта струва тампона, 5 кинта за работа - местиш скорости и се празниш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на срещата на 18 ти трябва да дадеш и ние да го поместим малко :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

супер че си се справил с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOZZZI, какво ще рече трудно превключване :roll: :?: Моя ск. лост има голям луфт + трудно включване на 1ва, 2ра и т.н. С кой точно проблем си се справил... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големия луфт на скоростния лост се решава за 2 мин. и отвиване на един болт , който съединява привода с лоста и на него има две тефлонови втулки , които се износват ;) След това проверяваш да не са разхлабени нитовете на карето откъм скоростите или недай си боже да са износени и неговите втулки , което малко вероятно ... ако са хлабави нитовете избиваш щифта , сваляш целия привод на земята и бой с чука и луфта изчезва / тва беше коментирано преди около месец в друга тема /

http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=1590

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм :roll: , щото трудното превключване при мен и кофти хъркането съм сигурен, че си идват от кутията. Иначе аз при такива отговорни операции, касаещи безопастността на шофьора и пътниците се пренасочвам към Skoda service Варна...

 

На мен дай ми да си направя бронята, да си изкърпя калниците, да китвам дръжки, багажници и да боядисвам... справям се, като за самоук :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Операцията не е толко сложна и не е живото застрашаваща / най - много да те хлопне привода по главата/ , а инак 1 и 2 ра може да включват трудно и от ниско "отделящ" съединител , освен от лошото им позициониране ... пробвай като си потеглил на 1 ва , натисни съединителя и ще чуеш едно виене - това е увличане на скоростите от двигатяла демек не отделя напълно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Просто и елегантно решение за голямата подвижност на скоростния лост на Фелиция вече е факт , вярно че е малко късно , но сега ми падна една да експериментирам ;)

Та значи на мястото на карето , което при Фаворита/Формана е сложена някаква алуминиева кутийка изпълняваща същата функция , има две гумени втулки вътре , които се рарзпадат и лоста почва да облизва седалките и да не говорим , че трудно се и нацелват скоростите / може да е навик от моита да не издирвам лоста из купето / и за да не пръска собственика излишно пари /60 лв./ за нещо , което след 2 месеца ще е на същото дередже взех един маркуч за водни съединения 18 мм. диаметър отрязах две парчета по 8 мм. дебелина и ги мушнах м/у карето и планката , стегнах с болта и заспа 8) 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Та значи на мястото на карето , което при Фаворита/Формана е сложена някаква алуминиева кутийка изпълняваща същата функция , има две гумени втулки вътре , които се рарзпадат...

Събуждам тази тема, тъй като явно това е сравнително често явление. Сега и аз съм по този път.

 

Това, за което говори The Best Forman, изглежда по следния начин:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199741

Цената му е точно толкова - около 60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Фелата със сигурност я има, но по начина, описан от The Best Forman, карам повече от година и чак сега се поохлабиха пак (гумените парченца, които са отстрани, са се посмачкали вече)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.